patfinder alebo sorento?????

Diskusia ohľadne vozidiel značky Nissan

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lazorcakova
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 17.04.2008 20:06
Zdieľať na Facebook

patfinder alebo sorento?????

Príspevok od používateľa lazorcakova »

Co je spolahlivejsie pathfinder alebo sorento ?
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Pekne zdravím :-)

Na to je ťažká odpoveď, zvlášť, ak vieme minimum informácií (vek, km, diesel/benzín, nové/ojazdené a pod.).

Nissan od roku 2003 spolupracuje s Renaultom, kvalita išla dole. Nie je to však zďaleka jediná značka, ktorá už nie je tak spoľahlivá, ako bývala. Napr. taká Toyota, ktorá sa už pre Európu nevyrába v Japonsku - kvalita dole.
lazorcakova
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 17.04.2008 20:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lazorcakova »

Vyberam si bud pathfinder r.v.2006 115 000 km, 2,5 dci alebo sorento r.v. 2008 100 000 km 2,5 crdi poradte mi .
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Priame porovnanie techn. údajov:

http://porovnanie.prehlad-automobilov.s ... B1%5D=3811

Sedela si v nich už?
lazorcakova
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 17.04.2008 20:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lazorcakova »

Sorento som mala 2002 automat bola som spokojna nabehala som 200 000 mala som jednu poruchu lozisko na ojnici odislo vymenili loziska auto som predala a doteraz jazdi
lukas.bubo
Padrino
Príspevky: 5326
Dátum registrácie: 29.07.2011 11:34
Bydlisko: Wild Wild West
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas.bubo »

Pathfinder je v pohode, s tym dci ma aj celkom slusnu spotrebu na to, aka to je krabica - po meste okolo 9 litrov. A dost je prijemne to auto na vozenie. Ale ked sa ti pokazi turbo, co nie je az taka rarita, tak za opravu vygrcias dve tisicky ani nevies ako...
lukas.bubo
Padrino
Príspevky: 5326
Dátum registrácie: 29.07.2011 11:34
Bydlisko: Wild Wild West
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas.bubo »

To uz neviem :-) skoro ma prekotilo, ked som pocul tu cenu :-) kamarat ma to auto a hovoril o hentakej sume
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Mne to tu príde ako vyberanie velkej kravy bez nejakého rozumného dôvodu
...len aby za daný groš bola čo najväčšia a najnovšia
milan209
Príspevky: 256
Dátum registrácie: 04.12.2008 14:26
Zdieľať na Facebook

Pathfinder.

Príspevok od používateľa milan209 »

Tu ide skôr o to, že niekto ten veľky kufor vie aj využiť. A zas niekto môže takýto offroad využiť v zime v snehu, trebars niekde k chate, kde sa obyč. autom ani nedostaneš. O bezpečnosti posádky, komforte dúfam ani nemusim hovoriť.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

ivko1 napísal:Mne to tu príde ako vyberanie velkej kravy bez nejakého rozumného dôvodu
...len aby za daný groš bola čo najväčšia a najnovšia
Kde je písané, prečo to chce? Alebo ako vieš aký má na to dôvod?

K veci. Za mňa Patfinder
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Oba sú vergle, asi tolko, Nissan funguje ako tak funguje, ale za cenu dosť vysokých nákladov

A ako som prišiel na to prečo chce za dané peniaze velkú kravu a čo možno najnovašiu ? Úplne jednoducho, lebo sa dotyčná pýtala na Nissan ktorý je drahší (lepší) ale za rovnaký groš jej víde aj novšie Sorento, presne takto vyberajú ludia ktorý by chceli za málo grošov čo najviac muziky a vyberajú z toho najlacnejšieho čo trh ponúka = v oboch prípadoch vergle

Nejde ani o to prečo to potrebuje, ale vyslovene aby to bolo čo možno najnovšie, lebo nikto normálny by nešiel porovnávať Pathfinder vs Sorento

To je presne to isté akoby sa niekto pýtal či si má kúpiť novšiu Daciu Sandero, alebo starší Mercedes A-classe, ten kto chce auto triedy A-classe sa po Sandere otáčať nebude, tak ako ten čo chce Pathfinder sa nebude otáčať po Sorente
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Ivko, ale Ty o tých autách načisto nič nevieš. Prečo máš to nutkanie zasa sa negatívne vyjadrovať k neznámej téme. Patfinder s má príjemné jazdné vlastnosti aj n aceste aj v teréne. Navyše ten dieslový 3liter jazdí za rozumné peniaze a rovnako dynamike sa nedá nič vyčítať. Ja osobne tomu vyčítam jednu vec. Miesto pre chodidlá za zadnými sedačkami. Predné sedačky, resp operadlo ide až ku podlahe, takže sa nohy/chodidlá nedajú zasunúť pod sedačku ako u iných áutách a ak za volantom sedí cca 180cm chlap tak vzadu sa smestia topánky max 36ky. Alebo mať nohy šikmo. No inak je to auto podľa mňa o dosť kultúrnejšie ako Sorento. Ja osobne nie som žiadny zástanca ázijských áut či už sú to Japončíci, alebo Kórejci a je jedno že vyrábaní v EU. No z tých 2 by som bral Angličana ;-) čiže Disco 3
milan209
Príspevky: 256
Dátum registrácie: 04.12.2008 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milan209 »

ivko1 napísal:Oba sú vergle, asi tolko, Nissan funguje ako tak funguje, ale za cenu dosť vysokých nákladov

A ako som prišiel na to prečo chce za dané peniaze velkú kravu a čo možno najnovašiu ? Úplne jednoducho, lebo sa dotyčná pýtala na Nissan ktorý je drahší (lepší) ale za rovnaký groš jej víde aj novšie Sorento, presne takto vyberajú ludia ktorý by chceli za málo grošov čo najviac muziky a vyberajú z toho najlacnejšieho čo trh ponúka = v oboch prípadoch vergle

Nejde ani o to prečo to potrebuje, ale vyslovene aby to bolo čo možno najnovšie, lebo nikto normálny by nešiel porovnávať Pathfinder vs Sorento

To je presne to isté akoby sa niekto pýtal či si má kúpiť novšiu Daciu Sandero, alebo starší Mercedes A-classe, ten kto chce auto triedy A-classe sa po Sandere otáčať nebude, tak ako ten čo chce Pathfinder sa nebude otáčať po Sorente
1. Vergel je možno tak najalá posratá Kia. Mám osobnú skúsenosť s 2,5 D Pathfindrom automatom. Vergel? Tak to ani omylom. Dobrý aj na ceste aj v Teréne. Ako s ním môžeš ísť do prírody tak kˇ%ludne aj večer do divadla.
Jedine čo mu môžem vytknuť je spotreba, ale u tak velkeho a ťažkého auta je primeraná.

Súhlasim s Tebou jedine, že porovnávať Nissana a Kiu je od veci.

Nesúhlasim, že : " presne takto vyberajú ludia ktorý by chceli za málo grošov čo najviac muziky a vyberajú z toho najlacnejšieho čo trh ponúka = v oboch prípadoch vergle ", teda až na tu Kiu. Ale ovela vacsie vergle su kraksne ako Opel Frontera a podobne" tiež-offroady". Nespominam si teraz na rychlo na vselijake pseudooffroady...
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Pretože sa porovnávajú dve dosť odlišné autá, s vysokou pravdepodobnosťou sa vyberá to najnovšie čo za dané groše víde, teda aj najlacnejší Pathfinder je v takom prípade vergel. A čo sa týka spolajlivosti, myslím že sa tu popísalo dosť, už to dávno nie je ten istý Nissan , ktorý produkoval Patrola, prejde - zvládne vela, ale prejaví sa to na prevádzkových nákladoch, myslím že sa tu dosť písalo o často odchádzajúcej spojke za nie zrovna malý peniaz

Acon a tebe som už milion krát písal že ty zasa riešiš len pôvodné zadanie, bez toho aby si sa nad tým logicky zamyslel, jednoducho nechápeš, že autor je niekedy neznalec a pýta sa doslova až nepochopitelne, ale ty si spokojný že odpovieš na jeho hlúpe zadanie tak ako to zrovna očakáva.

Ak v zadaní chýba auto, ročník, motor a suma za ktorú to má byť, tak dotyčnému ťažko môže niekto objektívne poradiť, lebo ajkaždé jedno auto sa dá kúpiť vo vydojenom stave.

Vid iná téma kde sa rieši takmer najlacnejšia Lancia Thesis, ktorá je ešte hlboko pod cenu a to sa pre nu autor chce trepať na druhý koniec EU :::

Acon nauč sa odpovedať až vtedy až ak sa nad vecou zamyslíš z oboch strán, nie len zo svojej vlastnej skúsenosti so starou Kappou, keby tebe niekto ponúkal trebárs tebou spomenuté Disco 3 za polovicu asi by si tiež neočakával taký stav ako je u vozidiel bežnej trhovej hodnoty, lebo doslova odpovedaš systémom, že nepoznáš všetky fakty. Nepoznám ich ani ja, tak preto odpovedám aj s negatívami ktoré k danému autu patria
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

kde sa rieši takmer najlacnejšia Lancia Thesis, ktorá je ešte hlboko pod cenu
je tam normálna cena zohľadňujúca trh.

A ano, vyjadrujem sa k zadaniu. Zadávateľ témy je zodpovedný za otázku a ja neriešim či porovnáva porovnateľné to už si musí vyriešiť sám so sebou.[/code]

Návrat na "Nissan fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných