Passat Zamykanie... [coming home, leaving home]

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pasat458
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 02.11.2009 12:12
Zdieľať na Facebook

Passat Zamykanie... [coming home, leaving home]

Príspevok od používateľa pasat458 »

tak ja mam tu na vas jednu otazocku.Iste ste si uz vsimli na neakej Octavii 2 alebo na na novom Passate ak sa odomkne z dialkovim tak sa rozsvetia stretavacie svetla alebo hmlovky.Bol by problem take nieco dorobit resp. dopasovat na Passat r.v.00
Pilotek
Príspevky: 869
Dátum registrácie: 05.06.2008 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Pilotek »

Zrejme myslis funkcie "Coming home" pri zamknuti a "Leaving home" pri odomknuti auta - auto Ti posvieti stretavacimi svetlami na cestu k/od domu.

Musi to podporovat prislusna riadiaca jednotka (myslim Komfortka). Novsie generacie VW Group aut to podporuju (asi od Tourana vyssie), ale starsie asi nie (Passat B5, B5.5).

Dalo by sa to dorobit aj "radioamaterskym" sposobom (elektronicke "casove rele"), ale ci to stoji za to...

Ak myslis iba samotnu svetelnu signalizaciu zamknutia/odomknutia auta bliknutim smerovkami (alebo parkovackami?), tiez sa to da nastavovat v komfortkach, ktore do podporuju. Auta vybavene od vyroby tovarenskym alarmom moze aj "cviriknut" sirenou (opat podla nastavenia v Komfortke).

Treba Tvoju Komfortku pozriet na diagnostike (VAGu), ci nieco z toho podporuje.
pasat458
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 02.11.2009 12:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pasat458 »

ano myslim tym tym tu funkciu "Coming home" pri zamknuti a "Leaving home" pri odomknuti auta - auto Ti posvieti stretavacimi svetlami na cestu k/od domu.
a co by stalo to casove rele...? abolo by s tym vela roboty okolo toho?
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

na passat 2000 sa to neda dorobit - na nove vozy je to otazka zapnutia v diagnostike aj pre coming home aj pre leaving home funkciu (prides domov, zamknes auto, este chvilu svieti aby si si videl pod nohy a nezakopol ; respektive opacne : chces odist, pri dverach do domu stlacis dialkovy ovladac "otvor sa", auto sa otvori a zaroven zapne svetla zase aby si si videl pod nohy, prides k autu, sadnes donutra, svetla sa zhasnu, nastartujes a ides prec).

spolu s tymito funkciami sa da nastavit kvantum inych veci ako napriklad automaticke svietienie, netreba nic dorabat alebo prerabat - moj foter si nechal v 2006kovom sharane prirobit nejaky modul, rozvrzgali mu palubnu dosku, auto mal 6 hodin rozobrate lebo henti inzinieri mali ten modul na jednickovu generaciu a do tejto dvojkovej to nepasovalo a drbali sa s tym... ked potom dosiel nadavajuc domov ze mu vrzga palubovka tak som mu zahlasil ze som to mohol v diagnostike zapnut zadarmo bez rozoberania cohokolvek a za minutu a pol, tak skoro vypenil.

tieto funkcie vseobecne podporuju vsetky auta co maju tzv. dlhe kodovanie teda novu generaciu komfortnych jednotiek (teda od roku 2004 vsetky oktavia 2, golf V, passaty, superby atd) plus novsie rocniky zhruba od 2002 povodnych generacii.


bohuzial tvoja 2000cka je urcite mimo. Jedina moznost dorobit : oneskorovaci obvod s rele ktory podrzi tie svetla zapnute plus diody ako obmedzovac spatneho prudu do ostatnych elektronickych obvodov plus vyriesit ako prijat signal z centralneho zamykania. Plus rozobrat pol auta (dvere, pristrojovu dosku) ta tiez asi neminie.

Je to taka robota ze sa na to kazdy vyserie.
pasat458
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 02.11.2009 12:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pasat458 »

no myslel som si ze asik z toho nic nebude..a podla teba nedalo by sa to neako napojit aspon na hmlovky..sice mam ich iba dorabane bo ny tych modeloch neboli hmlovky
xenonybn
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 21.08.2006 11:38
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xenonybn »

Univerzálny modul coming home, leaving home sa dá zakúpiť tu: http://www.autobazar.eu/sk/coming-home- ... 63045.html
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Mr. Siska, my sme sa uz raz pochytili kvoli nejakej reklame ze?

no kedze su sviatky tak teraz som si akoze nevsimol ze by sa UPLNE TO ISTE KVOLI COMU SME SA POVADILI STALO ZNOVU takze... to tu necham.




passatovi: mas to uplne to iste ci uz budes napajat nejake rele alebo pripravenu stavebnicu na hmlovky alebo normalne svetla ... to je rozdiel jeden drat hore alebo druhy drat dole. Dokonca by som povedal ze tie hmlovky su este narocnejsie a POZOR, URCITE TI SPRAVIA HORSIU !! SLUZBU PRI TEJTO POZADOVANEJ FUNKCIONALITE AKO NORMALNE SVETLA !!

preco? lebo hmlovky svietia "dosiroka doblizka". Podla mna s nimi nic seriozne neuvidis.

dorabka teda vyjde priblizne na 2000 korun, za necelu tisicovku kupis tu stavebnicu pripadne ti niekto nieco zbastli doma na kolene co ti v tom najlepsom pripade vyhori o polroka a nezhori ti cele auto :) plus musis ratat cenu prace.

Je len na tvojom rozhodnuti ci to cele ma vyznam. Ak byvas v meste v panelaku tak urcite nie - v meste je svetla dost a moznosti zakopnut malo. Ak byvas niekde na dedine alebo v rodinnom dome, tak to je samozrejme ine, tam sa to hodi urcite viac.
Naposledy upravil/-a mp3turbo v 25.12.2009 21:48, upravené celkom 1 krát.
martin12321
Príspevky: 173
Dátum registrácie: 24.06.2008 14:41
Bydlisko: Nitra
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martin12321 »

Ja mám na Voyageri niečo podobné, je to ročník 98 a nič som nedorábal. Prídem domov, vypnem svetlá a vlastne aj ked ich nevypnem, zostanú zapnuté, zamknem, svetlá svietia 30s a vypnú sa. Odomknem a rozsvietia sa :)
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ale aaaaaaaaano, normalne auta to maju uz davno :) tiez mam 2.5ku GRANDiozneho Cestovatela...
pasat458
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 02.11.2009 12:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pasat458 »

a myslis zeby bolo stym vela roboty...?co vsetko by muselo ist dole....
pasat458
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 02.11.2009 12:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pasat458 »

A dalo by sa to dorobit na passata r.v. 07/2004
Naposledy upravil/-a pasat458 v 28.06.2011 19:25, upravené celkom 1 krát.
Petoo22
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 24.03.2010 12:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Petoo22 »

až mi je doplaču čítať to tu po vás....comming home a leaving home je otázkou 5€ (jedno spínacie rele a predlženie impulzu)
:d :D
RbK77
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 03.10.2008 18:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa RbK77 »

Chlapi dá sa dorobiť funkcia leaving home prostredníctvom tohto modulu http://www.autobazar.eu/sk/coming-home- ... 63045.html ? Je to rovnaké na pohľad ako toto a píše sa, že to je aj na leaving home: https://www.dectane.de/product_info.php ... anguage=en

Ide o Alhambru 10/2004 v plnej výbave s xenónmi na ktoré by som to chcel napojiť.

Ešte sa chcem opýtať na Leon 2011. Tam by sa to dalo spustiť cez RJ?

Funkcia comming home je na oboch už v sérii. Dík moc.
Petoo22
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 24.03.2010 12:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Petoo22 »

Na oboch autách sa dá Leaving home dodatočne aktivovať.

Samozrejme dá sa to spraviť aj pomocou tohto modulu.
RbK77
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 03.10.2008 18:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa RbK77 »

V prvom rade ma zaujíma Alhambra. Dá sa cez RJ? A spravia mi to v autorizovanom servise?

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 16 neregistrovaných