Passat variant tazne zariadenie-rada

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

erik34
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 31.08.2010 15:55
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Passat variant tazne zariadenie-rada

Príspevok od používateľa erik34 »

Dobrý den. Potrebujem pomoct vlastním Passat variant r.v.2001 TDI auto bolo privezené z Rakuska a na aute bolo tažné zariadenie lenze prolem je ten ze to nemám zapisane v TP volal som do VW povedali ze auto nemá o výroby TZ a papiere od zariadenia nemám.Chcem sa spytat či je možné si to dodatocne vybavit potrebujem ho kedze mám privesny vozik vie niekto pomoct dakujem
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Nero-no to je riadna blbost.Potvrdenie /certifikat/ musi byt ku taznemu,ak nie je original/nie kopia/ tak je obrovska smola,dalej potvrdenie o odbornej montazi od takeho,kto ma povolenie montovat dany typ zariadenia.Inak zapis nie je mozny.Z druheho auta vobec nemoze byt/napr. z vrakoviska/,lebo tiez chyba certifikat,a nikto nebude take zariadenie montovat s potvrdenim.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

nero-na stole mam uz xy rokov doklad,ktory ma poveruje na montovanie tazneho zariadenia s certifikatom,a ver tomu ze sa to neda a nesmie robit.nevravim ze to tak niekedy nebolo,ale hovorim o dnesnej dobe.A este nieco,hociktory servis nemoze montovat,len ten,ktory ma na to povolenie /zmluvne pracovisko/.Cize je to tak.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Cviro-ano presne tak.Na obvodny urad musime vystavit doklady o odbornej montazi,kopiu o zmluve "zmluvneho" pracoviska,certifikat s vyrobnym cislom,typom atd zariadenia.Cize absolutne nie je to take jednoduche ako to tu niekto mysli.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Ak chces auto rozpredat,mozes gulu napriklad,ale samotne tazne nemozes,lebo kazde tazne zariadenie ma svoje vlastne identifikacne cislo/ako napriklad VIN/ a to nie je prenosne.Chapeme sa?Original certifikat po montovani treba odovzdat na obvodny urad.Keby si chcel predat z buraneho auta,ako ten doticny pan ide nahlasit na urad,ak nema original certifikat?Dokonca aj servis moze montovat len take tazne,ktore ma original certifikat s ID cislom.Chapeme sa?
Ked chces mat povolenie na montaz,tak musis mat zivnost na opravu a diagnostikovanie motorovych vozidiel,plus musis ist na kurz ku vyrobcom taznych zariadeni.Dokonca mozes montovat len dany typ taznych na akom kurze si bol.Ak si bol na kurze od Bosalu,tak nemozes montovat napriklad Galiu.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Nero-neidem sa opakovat.ked mam povolenie na znacku XY,tak mozem montovat len a len tu znacku a nie inu!!!!!Chapeme sa?????Z buraneho auta sa neda montovat tazne !!!!!!Akoze nema tazne z vonka???Ved je v TP,tak to znamena ze ma,inak by nebolo zapisane v TP ani v zahranici!!!!A ked take ako sa ide prihlasit na SK,tak neni problem!!!!!Nie som mudros,len poznam zakony,a viem co mozem a co nemozem montovat.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Nero-diagnostika a oprava motorovych vozidiel-to je presny nazov zivnosti a ziadny karosar nemoze montovat.Hociktory servis???Nie,len ten kto ma zmluvu/opravnenie/.Mozno ze ty nevidis nejaky dovod,ale chvala bohu nie si "zakon".
Buracka alebo druhe auto na rozpredaj -to nie je to iste???Kto pisal ze doma sa moze montovat?
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 47 neregistrovaných