Passat 1.9tdi 2001 problem asi s turbom

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

matusgb
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 19.06.2013 19:47
Zdieľať na Facebook

Passat 1.9tdi 2001 problem asi s turbom

Príspevok od používateľa matusgb »

Zdravim mam problem s mojim passatom asi pred tyzdnom mi zacalo nejako divne piskat turbo ....az dnes ked som siel viac km to prestalo ale okamzite stratilo vykon a zacal strasne dymit co to moze byt turbo ci? este pred pol rokom som ho daval cistit a mechanik povedal ze je vsetko v poriadku s nim ....tak ja neviem dakujem z rady a odpovede
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je to pravdepodobné,bude nutné sa pozrieť na stav turbínky a do výtokovej hadice. Ak bude téma pokračovať nzadaj kód motora. Čo bolo pred rokom,bolo pred rokom. Alebo auto nejazdilo ?
matusgb
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 19.06.2013 19:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matusgb »

no auto slo vsetko v poriadku len obcas ked som mu viac pridal ako keby dalo do nudzoveho rezimu a neslo turbo takze nemalo ziaden vykon ale ked som vypol motor pocas jazdy a opat zapol tak slo zase normalne.. ked ho dam dole a rozoberiem ho uvidim tam nieco co tam nema byt? dakujem
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Prvé zhodnotenie stavu si nevyžaduje velké demontáže.Na nasávacej strane pozrieť do nasávacieho stredu turbínky,zhodnotiť vyzuálne či nie je poškodené,zistiť prípadnú vôlu na oske v smere osky aj naprieč.Vo výtokovej hadici či nestojí olej.
Kód motora !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
matusgb
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 19.06.2013 19:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matusgb »

Turbo je uz von ,ta spominana oska je uplne vybehana,,,beha zo strany na stranu to znamena ze aj turbiny su v prdeli....Ale uz mam doma novy kus vola sa to cartridge .....a aj v tej hadici stal olej vsetko sa to rozobralo a vytiekol asi liter oleja....Este jedna otazka svieti mi uz asi pol roka kontrolka skontrolujte olej ale olej stale kontrolujem a stale tam je dostatok ani nezerie ani nic tak mam vymenit ten tlakovy spinac alebo co to tam ide ??
matusgb
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 19.06.2013 19:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matusgb »

motor to je AVB 74kw 2001
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Z opatrnosti by malo nasledovať overenie tlaku,fyzicky,neoklamatelne,tlakomerom,aj keď predpokladám že tu problém nebude,istota je len meranie.
Je veľmi pravdepodobné že bude nutné vymeniť snímač tlaku
matusgb
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 19.06.2013 19:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matusgb »

Chcem sa este spytat ci potrebujem vymenit aj tu olejovu trubku co ide na mazanie alebo nie dakujem pekne za odpoved.....
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nikdy ju nemením,naplním ju čistením na motory (Supermafrasol) a vyjde z nej všetok bordel aj ten čo tam nikdy nebol.Je to iba trubka,treba zabezpečiť aby to bola čistá trubka,nie iná trubka príp. nová trubka.
matusgb
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 19.06.2013 19:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matusgb »

Ok dakujem za vsetky odpovede ale mam este poslednu otazku ked nezmeram ten tlak a budem na aute jazdit dalej zase sa mi doserie to turbo alebo sa to neda takto povedat? dakujem za odpovede....
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

V tejto variante je to o šťastí,nedá sa predvídať
matusgb
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 19.06.2013 19:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matusgb »

este otazka k tomu turbu,kedze sme vymenili presne ten stred s turbinami cely v kuse trebalo to nejako geometricky alebo s nejakym strojom nastavit hm?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Treba skontrolovať závislosť pohybu na podtlaku,tj začiatok pohybu pri x,úplná výchylka pri y mmHg
matusgb
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 19.06.2013 19:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matusgb »

Nevie tu nahodou niekto ako sa vola taka mala cierna hovadina je to pri egrku a ovlada to nejaky podtlakovy ventil ci ako sa to vola potreboval by som vediet ako sa to nazyva po anglicky dakujem .....
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Keď som do translatora nahodil "hovadina" tak v angličtine vyhodilo ...to isté
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 27 neregistrovaných