Parkovanie problem vsade

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

deitex
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 02.09.2008 19:27
Zdieľať na Facebook

Parkovanie problem vsade

Príspevok od používateľa deitex »

Caute, neviem ako vy ale u nas v BB na sidlisku je strasny problem zaparkovat, pred rokom to bolo okolo 20:00 teraz uz o 16:00 nieje kde zaparkovat, jedine v bahne daleko od domu a zapadnut tam. Teraz je 13:25 a pozriem von na ulicu vsade su auta na parkovisku mam dojem ze si ludia nakupili za srotovne auta a teraz im hniju pred barakmi. Neviem preco je normalny pracovni den a auta tu stoja.

Mate aj vy taky problem vo vasom meste? Ako sa to da riesit? aby sa vybudovalo na volnych pristranstvach parkovisko alebo daco s tym treba robit. Treba spisat peticiu alebo nieco ine? poradte
ivann
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 12.05.2006 07:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivann »

Ahoj, ako sa to da riesit ti neviem povedat, jedine znicit zelen...
ja byvam v petrzalke a dovolim si tvrdit,ze ak si nezazil "moju" ulicu tak nevies co je problem s parkovanim :40bd:
na 2 vchody,kazdy ma 12 poschodi, na kazdom su 4 byty je asi 20 parkovacich miest...auta stoja kade-tade, vecer po 5tej neni sanca slusne zaparkovat. Rano idem do roboty, najskvor si musim dat trening a poposuvat vsetky auta co mi obstavali auto...teraz v zime je to strasna "sranda"...
Ako sa to da riesit? nijako, bude to este horsie...
ale je to aj o ludoch, ludia su leniva banda, co nespravi ani krok navyse, kazdy chce zaparkovat rovno pred domom, je mu jedno ci zablokuje dalsie 2-3 auta, hlavne ze zaparkoval....sem-tam niekto zabudne zaradenu rychlost, zatiahnutu rucnu brzdu....to je potom "sranda" ked sa clovek autom plazi ako potkan po chodniku a hlada dalsiu medzeru aby z neho vysiel na cetu...
peticiu? hej riesilo sa to tu, ale tade ide plyn, dam je to nevysporiadane...a bla bla bla...teraz po niekolkych rokoch dali prec kus travy a spravili 6!!!! novych parkovacich miest...este sa mi ani nepodarilo tam dat auto,furt je to plne...
roman66666
Príspevky: 548
Dátum registrácie: 26.11.2008 20:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa roman66666 »

pred 6timi rokmi sme sa prestahovali na sidlisko v LC, byty po neplaticoch sa predavali v drazbe za velmi dobre ceny ale v hroznom stave, co mne ale nevadilo, lebo sme prestavali nakomplet 4izbovy na 3oj ale nie o tom som chcel, vtedy si si mohol vyberat kde zaparkujes ale ako sa stahovali normalny ludia miest ubudalo a ubudalo tak som si na meste zaplatil za parkovacie miesto a mam po probleme, na zaciatku to sice bolo 500sk na rok ale za 2009 to uz bolo 120€ ale za ten pokoj mi to stoji :3035:
ivann
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 12.05.2006 07:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivann »

pakovacie miesto v petrzalke je 600eur / rok
nato veru nemam :suicide:
Ulicnik
Príspevky: 104
Dátum registrácie: 16.05.2007 20:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ulicnik »

Za posledne dva roky na Slovensku pribudlo tolko aut, ze si uz pripadam ako v Polsku - auta su vsade, kolony sa tvoria aj na beznych cestach a prejst mestom v spicke je skuska odvahy a nervov.
S parkovanim v Presove je to tragedia. Auta stoja vsade - na chodnikoch, na trave, ihriskach, ludia parkuju svoje tatose na noc ku obchodnym centram. Bezna prax je postavit auto kolmo pred susedove a nezatiahnut rucnu aby si ho mohol sused odtlacit ked bude chciet vyjst so svojim. Jedna(zatial) ulica ja takto po oboch stranach zablokovana autami, ze ak by tam horel nejaky byt tak ludia maju smolu, lebo hasici sa tam nedostanu pretoze tam ma problem prejst aj osobák. Pri vystavbe nasich sidlisk sa asi niekde stala chyba...
ivann
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 12.05.2006 07:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivann »

Problem je v tom ze ked sa stavali tieto panelaky, tak bolo zopar aut v celkom dome....dnes ma kazda rodina aspon jedno, a zopar aj 3....
Na jar, 8 mesiacov dozadu som menil auto za nove, malo 6 rokov a prezilo ich na tej spominanej ulici...dobite bolo z kazdej strany....ako povedal kupujuci.."petrzalske auto" ...ale mojou vinou? mam teraz nove auto, uz je oskrede v predu aj vzadu, netusim kedy sa to stalo, len objavujem nove veci...
rodicia byvaju kusok dalej...otcovi na mesiac starom aute nejaky DEBIL pri parkovani nacuval do dveri...jasne ze ho nebolo a ryychlo prec...tyzden nato to mal za sebou uz aj zadny naraznik...
potom ale vsetci chcu kupovat krasne nelakovane auta, vsetko povodne a zachovale...aj ked sa clovek snazi ako chce, tak sa to neda...aj ked spravi 4-5tis km za rok,ako moj otec...
dr.risko
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 26.01.2009 12:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dr.risko »

Toto nieje problem jedneho mesta je to problem upne v kazdom meste. Parkoviska kde mozete nechat zaradenu rychlost este ujdu... ale mam skusenost s jednym ktore v rovine nieje. Ti ktori si klasicky flek nechytia vacsinou prakuju vedla odpadkovych kosov ... Avsak postavia sa tak vedla kosov 2 auta - je zbytocne popisovat ako konkretne... Dolezite je to ze na prejazd po parkovisku ostane miesto siroke na 1 osobne auto. Niekolko krat tyzdenne pridu rano smetiari a stava sa ze sa nemozu dostat ku kosom alebo vobec prejst parkoviskom. Bol som svedkom toho ze smetiarske auto suchlo jeden Seat ktory stal uprostred parkoviska- majitel je k tomu nervak tak si to viete predstavit... Pritom to oblo tak cca okolo 9:30 rano a parkovacich miest uz bolo niekolko volnych ale vidite hlupak a k tomu este aj lenivy ostane vzdy len hlupak... Mohol kludne vecer odparkovat na parkovisku o 100m dalej mohol rano ist preparkovat mohol vyst von ked prisli smetiari a posunut auto... Nie kkt to neurobi a tak nieje sa comu cudovat ze su dne problemy s parkovanim - niektorym to totiz nevysvetlite z dovodu prilis maleho IQ alebo netolerancie...
roman66666
Príspevky: 548
Dátum registrácie: 26.11.2008 20:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa roman66666 »

ivann napísal:pakovacie miesto v petrzalke je 600eur / rok
nato veru nemam :suicide:
fuuu pekna palka, to by som asi aj ja na to hodil bobek :3c90: :3c90:
a to este ked ti napisem, ze 4izbovy byt 84m 280 000vtedy este Sk tak sa prestahujes z BA do LC, ale to ani nevies ze kde je :4090: :4090:
v lete nas viezol taxikar na letisko a v ramci debaty umiestnil Lucenec "to je niekde tam na vychod" :4090: :4090:
Naposledy upravil/-a roman66666 v 08.01.2010 14:37, upravené celkom 1 krát.
raltok
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 15.12.2008 13:58
Bydlisko: ba/ke
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raltok »

riesenie? zvol si starostu mc, kt. vybuduje dalsie parkovacie miesta. ci to uz bude na ukor zelene, alebo poschodove parkovacie domy, alebo nieco ine...

v kosiciach, ked chcem v noci odist niekam, tak nemozem, pretoze sa najde vzdy debil, kt. mi zablokuje vyjazd z parkoviska. kebyze aspon necha vyradenu rychlost, ale nie, on necha zaradenu rychlost a este aj rucnu brzdu... a pritom o 20-30metrov dalej sa da zaparkovat tak, aby nikoho nelbokoval a neobmedzoval... lenze tu su lenivi ludia a policajti na to kaslu... minule tu stali auta tak, ze hasici sa nemali ako cez ne dostat ked horelo...

ja viem, ze je problem s parkovanim vsade, ale dodrzujte ludia zakladne pravidla a zakon 8/2009. najma paragraf 23.

dakujem
knss
Príspevky: 557
Dátum registrácie: 26.01.2009 12:31
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa knss »

V BA je to hotova katastrofa s parkovanim. Niektore casti petrzalky su na tom otrasne. Byvam na okraji petrzalky, doteraz nebol problem zaparkovat, no sukromna skola neopravnene zaterasila prijazdovu cestu k skole a tak nastal neskutocny problem s parkovanim. Ked clovek nechce stat na trave tak musi zaparkovat auto daleko od domu alebo nechat na krajnici cesty v zakrute, co nieje prave teraz v zime to najlepsie riesenie.
roman66666
Príspevky: 548
Dátum registrácie: 26.11.2008 20:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa roman66666 »

raltok, treba silny terenak a vpredu kolajnica a nejake auto pred tebou preparkujes aj so zaradenou rychlostou a zatiahnutou rucnou :42f9:
raltok
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 15.12.2008 13:58
Bydlisko: ba/ke
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raltok »

roman66666 napísal:raltok, treba silny terenak a vpredu kolajnica a nejake auto pred tebou preparkujes aj so zaradenou rychlostou a zatiahnutou rucnou :42f9:
to auto stoji kolmo na mna... ale nemam na to zaludok mu tam umyselne nacuvat.. :342a:
a policajti namiesto toho, aby prisli o desiatej v noci a zacali debilov odtahovat tak nerobia nic. stavim sa, ze dve taketo akcie a nebol by problem s blokovanim aut. a navyse by si policajti aj zarobili do konca roka na odmeny, premie a bonusy...
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

roman66666 napísal:pred 6timi rokmi sme sa prestahovali na sidlisko v LC, byty po neplaticoch sa predavali v drazbe za velmi dobre ceny ale v hroznom stave, co mne ale nevadilo, lebo sme prestavali nakomplet 4izbovy na 3oj ale nie o tom som chcel, vtedy si si mohol vyberat kde zaparkujes ale ako sa stahovali normalny ludia miest ubudalo a ubudalo tak som si na meste zaplatil za parkovacie miesto a mam po probleme, na zaciatku to sice bolo 500sk na rok ale za 2009 to uz bolo 120€ ale za ten pokoj mi to stoji :3035:
Teraz si nechtiac vystihol celú tragédiu spoplatňovania parkovacích miest... Tým, že si si ho kúpil, vyhodil si von oknom peniaze, lebo tvojim poplatkom parkovacie miesto nepribudlo, práve naopak - situáciu si tým ešte zhoršil, lebo to miesto je pre ostatných nepoužiteľné, aj keď je voľné. A ešte sa z toho aj tešíš... Nedochádza ti, že toto nie je riešenie? Čo keď sa vykúpia aj ostatné miesta, ale stále ich bude málo? Ja ti poviem čo, lebo u nás sa to už deje. Bude sa dražiť. Ak potom vydražíš svoje miesto za 600€, neviem, či aj potom dáš spokojného smajlíka.
Šľak ma ide trafiť, keď potrebujem niekde na 10 minút zaparkovať, ale nemôžem, lebo všetkých 15 voľných miest je platených a nemôžem vedieť, kedy sa niekto z tých chytrolínov vráti......
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

raltok napísal:
roman66666 napísal:raltok, treba silny terenak a vpredu kolajnica a nejake auto pred tebou preparkujes aj so zaradenou rychlostou a zatiahnutou rucnou :42f9:
to auto stoji kolmo na mna... ale nemam na to zaludok mu tam umyselne nacuvat.. :342a:
a policajti namiesto toho, aby prisli o desiatej v noci a zacali de*** odtahovat tak nerobia nic. stavim sa, ze dve taketo akcie a nebol by problem s blokovanim aut. a navyse by si policajti aj zarobili do konca roka na odmeny, premie a bonusy...
Je tu ale jeden problém - keby mali policajti odťahovať všetky autá parkujúce proti predpisom, každú noc by museli len v BA odtiahnuť minimálne 1000 áut.
roman66666
Príspevky: 548
Dátum registrácie: 26.11.2008 20:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa roman66666 »

jergusko ale je to riesenie, teda pre mna a aby si aj ty mal pokojny spanok mam dve auta a tym druhym parkujem pred tym prvym takze este jedno miesto setrim pre ostatnych, taky som ja ludomil :3906:
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Dep, Google [Bot], markoroska a 68 neregistrovaných