Parkovacia kamera alebo parkovacie senzory ?

diskusia a pomoc spojená s autorádiami, navigáciami, odblokovaním, DVD , hifi sústavami, alarmami ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

brixik
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 29.06.2015 12:41
Zdieľať na Facebook

Parkovacia kamera alebo parkovacie senzory ?

Príspevok od používateľa brixik »

Ahojte chcel by som poradiť do čoho sa viac oplatí investovať Do multimediálneho radia + parkovacia kamera alebo len tie parkovacie senzory ? Pýtam sa preto lebo nemám skúsenosti ani s parkovacou kamerou ani s parkovacími senzormi ... tak čo mi by ste mi doporučili s akou značkou ste spokojný napr to multimedialne radio aj s parkovacou kamerou alebo tie senzory parkovacie či sa to vôbec oplati davať či sa to nejak kazi často atd a Samozrejme chcem rady od ľudi čo si to dali neskoršie namontovať alebo to uz mali a tak ďakujem za odpovede
pavold555
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 25.11.2012 16:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pavold555 »

Podľa môjho názoru to závisí od veľkosti auta. Keď máš auto menšie(okolo 4metre), tak si myslím, že v pohode stačia senzory. Pri väčších a dlhších autách už kamera nie je na škodu. Zasa závisí aj od kvality kamery. Keď tam bude VGA rozlíšenie, tak to ti je tak na dve veci taká kamera.
elauato
Príspevky: 254
Dátum registrácie: 26.09.2013 13:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elauato »

kamera je super vec, ak je to za rozumný peniaz, tak kupuj. Je to super návykové a určite presnejšie ako senzory.
Osobne by som volil opäť kameru, aj keď momentálne mám iba senzory.
kokizml
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 23.01.2014 08:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kokizml »

Ahoj. Ja som mal na Kia Ceed iba parkovacie senzory, neskor som si dal domontovat original cuvaciu kameru. A ten rozdiel je riadne velky. S kamerou si mozes dovolit pri pozdlznom parkovani zacuvat k autu aj na 3 cm. Potom sa jednoduchsie parkuje, a celkovo manevruje pri cuvani. Jednoznacne doporucujem kameru. Neocenitelny pomocnik pri parkovani na sidlisku , kde je aut ako maku.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Ja som manželke namontoval senzory , nakoľko vtedy ešte boli kamery za mne neprijateľné ceny ale teraz by som už išiel do kamery aj s tým je menej roboty s montážou a aj je to presnejšie...senzor škrieka súvisle od cca 30cm a to je ešte miesta ak sa parkuje v stiesnenom priestore sníma aj boky a tiež bez príčiny signalizuje prekážku....Ale nekupuj bezdrátovku alebo dačo moc lacné....
Roadrunner
Príspevky: 283
Dátum registrácie: 06.06.2006 12:56
Bydlisko: ZM
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Roadrunner »

Mám skúsenosť pri viac ako 6 metrovom aute zo senzormi aj s kamerou. Kamery sú všetky širokouhlé takže neskutočne skreslujú. Keď som si myslel podľa kamery že už som opretý, v skutočnosti tam bolo ešte 3/4 metra miesta. Kamera je podľa mojich skúseností na nič. Naopak, senzory sú super, a práve s nimi som vedel parkovať na centimeter a to doslova. A v spolupráci s veľkými vonkajšími speťákmi je to naozaj malina. Vizuálne vnímaš zrkadlá, sluchom vzdialenosť senzorov. Pri kamere je to len o sledovaní kamery, a okolie vozu uniká pozornosti.
elauato
Príspevky: 254
Dátum registrácie: 26.09.2013 13:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elauato »

neviem akú kameru si mal, ale na lexusoch či volve má kamera viac variantov "pomocných" čiar plus sníma aj časť zadného nárazníka. takže zaparkovanie na centimeter je absolútne jednoduché.
Zatiaľ čo u senzorov či už v lexuse alebo teraz audi si veru netrúfnem na centík ani náhodou.
Roadrunner
Príspevky: 283
Dátum registrácie: 06.06.2006 12:56
Bydlisko: ZM
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Roadrunner »

Aftermarket. Značku neviem, uhol bol asi 120°. Tiež som v nej videl nárazník, ale skreslenie veľké. Absolútna nezhoda s realitou. Tak ako som už písal, sústredenie na displej v strede prístrojovky odpútava pozornosť od vonkajšieho okolia vozidla. Moja skúsenosť, môj názor.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Aku kameru alebo senzory mi poradite na súpravu ScaniaR440,s navesom Schwarzmuller?dĺžka 17,5metra
Ja bohužiaľ cuvam bez týchto blbosti od roku 1987,a žijem,podľa mňa zbytočnosť ako na Migine 29 smerovky,kto nevie odhadnúť rozmery svojho káru nepatrí za volant a ked tak nech sa realizuje v spalni a kuchyni
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Jednoznačne senzory , ak by som ich nemal tak určite mám auto zozadu obúchané...

to trucker:

chcel by som vidieť ako zacúvaš na centimeter presne kolmo k nakladacej rampe,tak aby sa dal tovar z navesu vyložiť paleťákom...
Roadrunner
Príspevky: 283
Dátum registrácie: 06.06.2006 12:56
Bydlisko: ZM
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Roadrunner »

Aku kameru alebo senzory mi poradite na súpravu ScaniaR440,s navesom Schwarzmuller?dĺžka 17,5metra
Ja bohužiaľ cuvam bez týchto blbosti od roku 1987,a žijem,podľa mňa zbytočnosť ako na Migine 29 smerovky,kto nevie odhadnúť rozmery svojho káru nepatrí za volant a ked tak nech sa realizuje v spalni a kuchyni


Dá sa súhlasiť. Avšak nie každému bolo rovnako z hora dané...

Kto nevie variť, nemôže byť kuchárom, kto nevie zvárať, zvaračom, počítať, inžinierom, myslieť v súvislostiach, manažerom a tak ďalej. Osobne však neverím, že sa s týmto raz urobí poriadok, lebo minimálne 1/2 držitelov VP by museli chodiť taxíkmi...

Ale ako pomoc je to ok. V našej zanedbanej krajine je vzácna každá škulinka na parkovanie. A nadôvažok, ak by mal ktokoľvek parkovať pri mojom aute, a váhal by nad senzormi alebo kamerou tak mu určite odporučím oboje.
Naposledy upravil/-a Roadrunner v 29.06.2015 17:46, upravené celkom 2 krát.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Lakinoo skus zaparkovať do pozdĺžnej medzery napr.pristav Swinoujscie ked tam je plac ako tak na jeden kamion,k rampe s prstom v nose a telefonom na uchu. Mmmh,minule dvaja Bulhari cúvali na rampu 18min,skocila mi 15min pauza,a to bolo placu hajajaj,len otec pastier,poslal somárov do sveta.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

preco davat nejake multimedialne radio daju sa kupit aj spatne zrkadla s monitorom do 100 euro.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Brigadoval som za mladi v jednom velkosklade, prijazdova cesta betonka a dvakrat 90stupnov zatacka lol, nebolo sa kde otocit, kamiony museli cuvat lol sranda bola VZDY, ale davali to s tazkostami soferi, len jeden to tam nedal, na druzstve bol Feri traktorista, panecku ten ich vseckych strcil do vacku a dal mu to donutra nasupu, bez kamery, na cudzej suprave :), aj medzi profikmi su este vela leveli...Ale Fero toyota bol najlepsi lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Roadrunner a trucker - plný súhlas, Kto sa len ide nformovať na takéto kraviny , tak tým jednoznačne dáva najavo ,že autoškolu má za klobásky.
Nielenže by som bral VP ale bil by som ich aj po hlavách , lebo "sprostéééé ste deti moje sprostééé". lol lol lol lol lol lol lol
Bajo u nás pred 25 rokmi takto dávala do smútku šoférov mlynárska dcérenka. V 15tich kombajnovala a v 17tich cúvala so súpravou na váhu lavou zadnou. A ešte aj k svetu vyzerala . Jaj to boli časy. :300f: :300f: :300f: :300f: :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Audio - Video, Hifi, Navigácie, Autoalarmy..."

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných