overenie historie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

db69
Príspevky: 917
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: overenie historie

Príspevok od používateľa db69 »

alebo tlačil brzdu jak "hluchý dvere"
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: overenie historie

Príspevok od používateľa oco13 »

Ideal je pritom aj pustiť volant, zakryť si oči, a začať vrieskať.
A ak to spravíš na kurze bezpečnej jazdy tak inštruktor aj hubu zabudne zavrieť. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Matej1982
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 28.02.2020 07:59
Zdieľať na Facebook

Re: overenie historie

Príspevok od používateľa Matej1982 »

na mokrej ceste bez abs pri prudkom brzdeni brzdna draha ani nie je . princip abs ju principom predlzuje ale aspon "to brdzi". a ked potrebujes brzdit a nie si profik tak brzdis ako "hluchy dvere"
db69
Príspevky: 917
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: overenie historie

Príspevok od používateľa db69 »

Matej1982 napísal: 05.10.2023 19:51 na mokrej ceste bez abs pri prudkom brzdeni brzdna draha ani nie je . princip abs ju principom predlzuje ale aspon "to brdzi". a ked potrebujes brzdit a nie si profik tak brzdis ako "hluchy dvere"
tak ešte raz,ono to bez abs brzdí rovnako na vode aj na suchu.len pri zablokovanch kolesách nevieš korigovať smer jazdy .(točíš volantom a ideš stále rovno) aj pri brzdení s abs sa musíš snažiť vyhnúť prekážke a nie čakať že"šak to dobrzdím šak mám abs".tak to nefunguje.A ked budeš mať smolu tak si budeš musieť vybrať zrážku s autom alebo járok.
Matej1982
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 28.02.2020 07:59
Zdieľať na Facebook

Re: overenie historie

Príspevok od používateľa Matej1982 »

db69 napísal: 05.10.2023 20:39
Matej1982 napísal: 05.10.2023 19:51 na mokrej ceste bez abs pri prudkom brzdeni brzdna draha ani nie je . princip abs ju principom predlzuje ale aspon "to brdzi". a ked potrebujes brzdit a nie si profik tak brzdis ako "hluchy dvere"
tak ešte raz,ono to bez abs brzdí rovnako na vode aj na suchu.len pri zablokovanch kolesách nevieš korigovať smer jazdy .(točíš volantom a ideš stále rovno) aj pri brzdení s abs sa musíš snažiť vyhnúť prekážke a nie čakať že"šak to dobrzdím šak mám abs".tak to nefunguje.A ked budeš mať smolu tak si budeš musieť vybrať zrážku s autom alebo járok.
dobre moze byt ale este teda poradte co mozem ocakavat od kupy dovezeneho vozidla
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: overenie historie

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Všetko na svete.Pokiaľ si techniku neoveríš je to vždy kúpa na slepo,je úplne jedno ako sa to tvári.Dnes pripraviť auto po vizuále "na posratie" nie je problém.Kedysi som mal spoluprácu z velkým autobazárom ktorý nosil mnoho aut.Dali ho urobiť po technickej stránke,potom išlo do firmy na navońavkovanie.Isté je...aký žobrák prišiel ku mne,tak ako vystavený na pľaci - no nekúp keď je taký pekný.Nemáte potuchy ako tento biznis funguje.Zoberte si nie dobrého ale výborného diagnostika,mechanika,nazvime hocijako.Z desiatich 9 nekúpite,to je isté,túto službu som robil a je veľmi nevďačná pokiaľ je vo vašom rajóne vozidlo.Každý bazárnik vás pozná a tlačí nabok aby...lezie to na nervy.Ale neznamená že to nezachráni riť od průseru do ktorého vletíte ani krídla nepotrebujete
Matej1982
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 28.02.2020 07:59
Zdieľať na Facebook

Re: overenie historie

Príspevok od používateľa Matej1982 »

mhlavaty napísal: 05.10.2023 22:15 Všetko na svete.Pokiaľ si techniku neoveríš je to vždy kúpa na slepo,je úplne jedno ako sa to tvári.Dnes pripraviť auto po vizuále "na posratie" nie je problém.Kedysi som mal spoluprácu z velkým autobazárom ktorý nosil mnoho aut.Dali ho urobiť po technickej stránke,potom išlo do firmy na navońavkovanie.Isté je...aký žobrák prišiel ku mne,tak ako vystavený na pľaci - no nekúp keď je taký pekný.Nemáte potuchy ako tento biznis funguje.Zoberte si nie dobrého ale výborného diagnostika,mechanika,nazvime hocijako.Z desiatich 9 nekúpite,to je isté,túto službu som robil a je veľmi nevďačná pokiaľ je vo vašom rajóne vozidlo.Každý bazárnik vás pozná a tlačí nabok aby...lezie to na nervy.Ale neznamená že to nezachráni riť od průseru do ktorého vletíte ani krídla nepotrebujete
vdaka . konecne odpoved k veci.
este sa spytam : je to blbost takto brat? kupim takuto dovezenu fabiu s tym ze stav nezodpoveda popisu. jedna z najhorsich veci co sa mioze stat je ze odide tesnenie pod hlavou. to je do 400 e co by som do auta ktore uz nejako vyzera v pohode investoval. alebo mozu byt tie investicie ovela vyssie? snad sa nejedna o taketo extremne situacie
Matej1982
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 28.02.2020 07:59
Zdieľať na Facebook

Re: overenie historie

Príspevok od používateľa Matej1982 »

Matej1982 napísal: 07.10.2023 14:50
mhlavaty napísal: 05.10.2023 22:15 Všetko na svete.Pokiaľ si techniku neoveríš je to vždy kúpa na slepo,je úplne jedno ako sa to tvári.Dnes pripraviť auto po vizuále "na posratie" nie je problém.Kedysi som mal spoluprácu z velkým autobazárom ktorý nosil mnoho aut.Dali ho urobiť po technickej stránke,potom išlo do firmy na navońavkovanie.Isté je...aký žobrák prišiel ku mne,tak ako vystavený na pľaci - no nekúp keď je taký pekný.Nemáte potuchy ako tento biznis funguje.Zoberte si nie dobrého ale výborného diagnostika,mechanika,nazvime hocijako.Z desiatich 9 nekúpite,to je isté,túto službu som robil a je veľmi nevďačná pokiaľ je vo vašom rajóne vozidlo.Každý bazárnik vás pozná a tlačí nabok aby...lezie to na nervy.Ale neznamená že to nezachráni riť od průseru do ktorého vletíte ani krídla nepotrebujete
vdaka . konecne odpoved k veci.
este sa spytam : je to blbost takto brat? kupim takuto dovezenu fabiu s tym ze stav nezodpoveda popisu. jedna z najhorsich veci co sa mioze stat je ze odide tesnenie pod hlavou. to je do 400 e co by som do auta ktore uz nejako vyzera v pohode investoval. alebo mozu byt tie investicie ovela vyssie? snad sa nejedna o taketo extremne situacie. nie je predsa mozne aby totalny vrak na odpis nemal ani skrabanec
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: overenie historie

Príspevok od používateľa oco13 »

Nehádžte sviniam perly :300f:
Milan on absolutne nepochopil, čo ste chceli svojim príspevkom povedať a razí si ďalej svoje.
Aj na najlepšie preverenom aute sa môže stať čokolvek, lebo jeho osud je v rukách toho čo sedí za volantom. :..:
Ale samozrejme že je - pretože ak niekto v zime na studenom motore bude gumovať asfalt, nemeniť olej, auto podtáčať, tak auto bude krásne čisté nopoškriabané voňavé, ale bude to vylietaná hajtra. :pusa: :bye:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Matej1982
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 28.02.2020 07:59
Zdieľať na Facebook

Re: overenie historie

Príspevok od používateľa Matej1982 »

to ano ale jedna sa o extremny pripad a v tom pripade by to rozhodne bolo pocut na zvuku motora a citit pri jazde nemylim sa?
ja rozumiem comu pisete len momentalne jazdim na aute za 1000e do ktoreho som uz vrazil minumalne 2500 a aj tak je na odpis. uvazujem tym smerom ze tych investovanych 2500eur by som mal radsej v nejakej takejto fabii.
je mozne ze uvazujem nespravne v tom pripade poradte co urobit aby som mal normalne auto. uz nie som bazant zasluzim si to
Matej1982
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 28.02.2020 07:59
Zdieľať na Facebook

Re: overenie historie

Príspevok od používateľa Matej1982 »

a tiez mi nikto neodpovedal ze ako overim ten stav servisovania ked ma servisnu knizku a auto je servisovane len v orig.servise. ci aj to sa bezne falsuje?
Matej1982
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 28.02.2020 07:59
Zdieľať na Facebook

Re: overenie historie

Príspevok od používateľa Matej1982 »

Matej1982 napísal: 07.10.2023 15:14 a tiez mi nikto neodpovedal ze ako overim ten stav servisovania ked ma servisnu knizku a auto je servisovane len v orig.servise. ci aj to sa bezne falsuje? je pravda ze dnes sa servisnou knizkou dokonca ohana kazdy inzerat co je podozrive
db69
Príspevky: 917
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: overenie historie

Príspevok od používateľa db69 »

Matej1982 napísal: 07.10.2023 15:14 a tiez mi nikto neodpovedal ze ako overim ten stav servisovania ked ma servisnu knizku a auto je servisovane len v orig.servise. ci aj to sa bezne falsuje?
nijako je to 50/50.Overiť to možeš na stránke čo ponuka aj Autobazar EU.(hlavne km a poistné udalosti,exekucie atd.) Ani stav interieru nič nepovie .Sused ma 350 000km a stav jak cukrík.Ja som kupoval pri 130000 km a interier fajn ale sedačky ja keby to ma 1 000 000.
rudolfo63
Príspevky: 9954
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Re: overenie historie

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

...v prvom rade si over,či auto bolo burane,to je najhlavnejsie...bola isty čas moda,ze sa sem tahali vraky a za jednu noc sa z nich stavali lestenky...
Matej1982
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 28.02.2020 07:59
Zdieľať na Facebook

Re: overenie historie

Príspevok od používateľa Matej1982 »

dnes som pozeral jedno auto. fabia 2011 tsi- auto paradne uz som bol rozhodnuty kupit ale pri jazde sa pri vyradeni rychlosti ozyval zvlastny"klepotavxy"zvuk ktory po casse zmizol. Neprislo mi to normlane. neviete o co moze ist? konecne normalneauto za normalnu cenu a toto

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 72 neregistrovaných