Otváranie 4 x elektrických okien pri otvorení vozidla

Diskusia ohľadne vozidiel značky Peugeot

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kalman
Príspevky: 90
Dátum registrácie: 12.03.2005 03:58
Zdieľať na Facebook

Otváranie 4 x elektrických okien pri otvorení vozidla

Príspevok od používateľa kalman »

Čaute, Peugeot 407 2.0 hdi,100kw, 2004
Pri zatváraní vozidla podržaním tlačidla na diaľkovom ovládači sa mi všetky okná dotiahnu.
Chcel by som , aby mi to presne tak fungovalo aj opačne pri otvorení vozidla sa mi otvorili - stiahli všetky okná.
Poznáte nejaký jednoduchý spôsob na inštaláciu nejakého modulu, alebo ovládača, poprípade alarmu , cez ktorý by som to mohol ovládať.

Dík.Košice
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

A čo takto aktivácia cez diagnostiku?
marman27
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 29.05.2013 18:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marman27 »

aktivovať cez diagnostiku sa to nedá
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Super auto! :2f93:

Ak bez toho nevieš žiť tak alarm + modul to vyrieši...
Aprox
Príspevky: 280
Dátum registrácie: 07.10.2008 10:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Aprox »

Nieje to nahodou tak, ze ked podrzis na dialkovom ovladaci tlacitko open dlhsiu dobu, tak sa okna stiahnu?
kuras
Alfík
Príspevky: 1997
Dátum registrácie: 21.12.2009 21:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kuras »

sice mam citroen ale funguje mi to rovnako, drzat mozes kolko chces.. okna neotvoris.
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

funguje to na grupe. Väčšinou sa iba doťahujú akoby zapnutie alarmu a zabezpečenie vozidla :-)

Buď rád, že to doťahuje. Niektoré nerobia ani to :-)
leonNL
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

Mne to na MB funguje tak, ze dialkove musim namierit na infra senzor umiestneny na klucke, zo vzdialenosti max 15-30 cm. Ked podrzim tlacidlo na dialkovom z ineho uhla, z poza ci z pred auta, tak nefunguje, jedine ked namierim na klucku. Je to kvoli bezpecnosti, aby pri nahodnom stlaceni vo vrecku sa nestiahli okna... Ak mas taky senzor na klucke, skus nan namierit z 10cm a podrz, snad zafunguje...
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

je to fajn funkcia a v horúčavách využívam Xkrát denne, no ak funguje len na 30cm tak mi uniká zmysel.
leonNL
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

Acon, unika zmysel? Pridem k autu, otvorim vsetky okna, prejdem sa okolo auta, pozriem gumy atd a sadam do auta... A hlavne sa nemoze stat, ze pred obchodom sa nahodou stlaci dialkove a stiahnu sa vsetky okna pre nejakeho zlodejicka. Aky je v tom rozdiel ked stiahnem okna z 5 metrov alebo z 30 cm? To kym dojdem k autu z piatich metrov, sa vyvetra dokonale? Mne tu unika zmysel...
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

náhodou to nestlačíš, musíš to držať nonstop cca 5s aby sa začali otvárať. Ja okolo auta nechodím, to by som sa prechádzal tak 10-20x denne. Keď prichádzam tak podľa dosahu DO si otvorím okná hneď ako možem. Z 30cm to by sa ešte otvárali a ja už by som sedel dnu. Takto kým prídem tých 15-30m k autu, najhorší hic sa vyvetrá. Často zistím, že mám auto na dohlad, ešte sa so zákazníkom (alebo s kýmkolvek) lúčim, otvorím okná a vetrá sa. Na parkovisku před obchodom otvorím kufor a zároveň okná, kým vyložím a odložím vozík, vetrá sa. Alarm může byť přitom aktívny a keby niekto vopchal dnu ruku, hneď to začne hulákať. Takže pre mňa má zmysel ten dlhý dosah. Ešte nikdy som ich neotváral z 30cm.
leonNL
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

Ja som zasa typ cloveka, ktory sa snazi neprepadnut tejto uponahlanej dobe plnej stresu a nervozity... Cize mne nevadi, ze stojim pri aute a cakam kym sa mi stiahnu okna, skontrolujem gumy, okuknem auto z kazdej strany atd. Trochu chodze predsa este nikomu neuskodilo, zvlast ak sa jedna o "milacika". Ja aj v aute ked nastartujem, cakam nejakych 20-30 sekund, zapnem si pas, odlozim penazenku do priehradky, nacvaknem panel radia, zapnem klimu, svetla a az potom sa pohynam, nech sa motor trochu premaze za tych par sekund... Nepochopim ludi, ktori startuju na jednotke a uz pri otacani startera pustaju spojku a pohynaju sa, to tych niekolko par sekund naozaj dokaze vytiahnut z brindy?
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Jaj moj, keď budem sadať do auta ráno, odveziem sa 7km do práce a potom sadnem poobede... No keď denne obehneš pol SK a vystúpiš/nastúpiš X krát, vieš že zapotenú košelu si vyzlečieš až večer doma, tak to nebudeš sedieť v rozpálenom aute a čakať kým sa vyvetrá. To by si už o 10tej smrdel jak stará kukurva ;-) :-)
kalman
Príspevky: 90
Dátum registrácie: 12.03.2005 03:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kalman »

cicmanec napísal:A čo takto aktivácia cez diagnostiku?
nejde to
kalman
Príspevky: 90
Dátum registrácie: 12.03.2005 03:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kalman »

leonNL napísal:Mne to na MB funguje tak, ze dialkove musim namierit na infra senzor umiestneny na klucke, zo vzdialenosti max 15-30 cm. Ked podrzim tlacidlo na dialkovom z ineho uhla, z poza ci z pred auta, tak nefunguje, jedine ked namierim na klucku. Je to kvoli bezpecnosti, aby pri nahodnom stlaceni vo vrecku sa nestiahli okna... Ak mas taky senzor na klucke, skus nan namierit z 10cm a podrz, snad zafunguje...
hmm;) asi to nepojde , ale dik vyskusam..

Návrat na "Peugeot fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: LOCHNESS, pajtyi a 16 neregistrovaných