Otázky merania a všetko ohľadom merania osciloskopom.

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

salomen30
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 28.11.2013 17:48
Zdieľať na Facebook

Otázky merania a všetko ohľadom merania osciloskopom.

Príspevok od používateľa salomen30 »

Zdravím.Nakoľko je pomerne málo informácií na nete ohladom merania osciloskopom a hlavne informácií okolo tejto problematiky čo keby sme tu smerovali dotazy a problémy k tejto téme?
salomen30
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 28.11.2013 17:48
Zdieľať na Facebook

Škrtiaca klapka Megane II 1,6

Príspevok od používateľa salomen30 »

Tak hneď aj začnem.Meranie potenciometru škrtiacej klapky-Teda meranie uhla otvorenia škrtiacej klapky.Ukostrenie a signálny vodič je v elektrickej schéme ten kontakt v tvare šípky podobne ako je v el.schéme?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pokiaľ myslíš klasickú blokovú schému pre oscilo,tak áno.
Meranie oscilom je vo forme rád na fóre stratená vec nakoľko vyžaduje už výborné znalosti z elektrotechniky,plus ešte excelentnejšie znalosti činnosti meranej veci.Inak sa môže stať že na obrazovke bude čokoľvek,iba nie diagram o ktorý sa snažíme.Značne uľahčuje prácu ak sa pracuje z autoosciloskopom kde už sú predpripravené nastavenia typické pre konkrétnu meranú súčiastku a kanálov je viac,čo umožňuje sledovať súviace deje naraz čo dáva násobne viac informácií.Ale na samom konci je tak či tak niekto,a až ten všetko dešifruje správne,je to upotrebitelná vec.Dáva tušiť že tu je príčina nedostatku tém.Nemajú totiž žiadny zmysel.Nemá kto písať,a nemá komu písať.
Kto sa chce v tematike pohybovať má jedinú šancu navštíviť www.FCD.eu samozrejme tu sa jedná o profesné prostredie a to zadarmo nie je.Rozum je cenená komodita,to chápe každý kto ho aspoň trochu má,získať ho stojí nesmierne veľa času a peňazí,myslím obetovaných nie získaných.Ziskavajú sa inak,prácou a učením určite nie.Sorry že som si neodpustil na margo toho,že všetko dôležité riadia idioti
erikfrog
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

Na zaciatok sa oplati precitat knihhu OSCILOSKOP a jeho vyuzitie v autoopravarenskej praxi, autor Štepán Jičinský, vydavateľstvo GRADA.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Knihu od Jičínskeho sa dá vrelo odporučiť,žial už je vypredaná ale dá sa stiahnuť
Čo by som ale vrelo doporučil solomonovi je objednať si z autofra DVD "Poradnik Serwisowy" - zasilanie silnikow HDi to je síce v polštine ale tak zase čestina a polština No problem
Prípadne aj "poradnik serwisowy - osciloskop w diagnostyce samochodowej
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nezabudneme zdoraznit ze osciloskop je povinny predmet studia odboru automechanika a teda ho vlastne UPLNE VSETCI automechanici vedia v maximalnej miere pouzivat a prirodzene vlastnia v dielni.

Spravne hovorim ?

A komu sa zda malo, tak sa pripravte : prichadza doba opticka. Som zvedavy kto z mechanikov a autorizovanych servisov bude vediet navarat opticke vlakna :)
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Sorry nepatrí to sem ale jedna poznámka ma napadla ...pomali začína doba že sa viac a viac povie: pokazilo sa? vyhodiť nové kúpiť, oprava nieje rentabilná.... konkrétne dotaz na cenu výmeny prasknutého LCD v polročnom TV...ceny opravy bola cena novej TV .... A tak to kľudne bude aj s tými optovláknami....Moja otázka je: potrebuje auto toľko elektroniky??? asi aj nie, A nejaké optické prepoje medzi komponentami myslím že už vonkoncom nie....Mám pocit že je to kontraproduktívne ...tak ja LCD a cez neho ovládanie kúrenia a pod .....je to lacnejšie aj výrobne aj montážne jak 10 prepínačov a koliesok, tak to tam nadrbeme...že čo s tým bude o pár rokov nikoho netrápi a ani cena opravy ...šak zákazník to zaplatí...Tak jak mám rád nové veci v elektronike napríkald domácej tak mi to vyslovene vadí u auta....pretože pokazí sa TV alebo PC...no a čo mám NB. Ale ak s ami odpáli LCD v aute tak možno naštartujem a odveziem sa ale to je asi tak všetko ...ešte tam treba zakomponovať aj ovládanie ostatku auta (svetlá smerovky stierače...)a bude dielo skazy dovŕšené....
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Áno,je to jasný trend vyrábať celky a tiež celky vyhadzovať.Zúfalo treba prácu pre milióny ľudí,a je to jedna z ciest lebo je mraky tých čo si válajú gule a z toho asi bolí hlava kadekoho lebo sú časovanou bombou.Každý sa chce mať dobre a to sa opravou topánok ani cínovaním,ani urputným bojom zo zložitou chybou zabezpečiť nedá.Toto je druhá strana jednej mince.Nikto to sám robiť nechce, aby sa za drobáky prplil celé dni v čomsi,ale každý brble že sa neopravuje a menia sa celky.Sem to požiadavky ľudí dotlačili a keď sa dosiahol cieľ tak sa to nepáči.Pritom je to iba zaslúžená odmena honby za fatamorgánou
martincichy
Príspevky: 5443
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

ahoj, pošli mi do SS adresu, pošlem Ti knihu od Jičínskeho. Tak som ju pred 2-3 rokmi zháňal, až som kúpil 2 nové :) nenahnevaj sa, ak to bude trvať 2-3 týždne, v práci som od vidím do nevidím a ani neviem, či vôbec zaregistrujem, že som sa v novembri oženil...

spomínané fórum FCD je výborné, oplatí sa zaplatiť.

čo sa týka autoelektriky ja som len samouk, ktorý vyštudoval roky študoval len chémiu a ale pri troche snahy sa dajú niektoré veci naučiť a pochopiť.

samozrejme, nemôžem sa skúsenosťami rovnať mhlavatemu, ktorý to robí 12 h denne a ja len 12 minút cez víkend. ale každé napojenie na osciloskop a študovanie chyby a kriviek a fóra a chcenie pochopiť to, čo vidím ma vždy posunie o kúsok vpred.

osciloskop mám úplne jednoduchý, od jantoláka plus výbava. neľutujem ani jedno euro.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Daj mailovú adresu a pošlem Ti oskenovanú knihu
Vraj sa treba učiť od majstrov,ja si FCD rád zaplatím,až keď vidím úroveň diagnostikov u našich západných bratov je mi jasné že sa budeme učiť až do konca a stále budeme o svetelný rok pozadu.Slovensko je úplne inde,nikto nepublikuje,nevydáva,ťah na vedomosti nula
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Chcem povedať to, čo si všetci mechanici-opravari myslia, ale nahlas nepovedia

Nie je žiaduce, aby si hocikto auto diagnostikoval a opravoval sám doma, hoci by sa problematike rozumel na vysokej urovni a mal aj potrebné vybavenie.

Tu ide o biznis !
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je úplne jedno čo si mechanici myslia.Ak sa niekto problematike rozumie na vysokej úrovni a ešte má aj výbavu,tomu je tak akurát ukradnutý biznis aj myslenie mechanikov.A tak isto je to u akejkoľvek profesii.Kto to vie a ešte sa mu chce,môže zvysoka kašlať na to komu sa to páči alebo nepáči
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Laci, prieser je uplne niekde inde ako si napisal : aj keby to tak bolo ako pises, tak rozhodne prax ukazuje ze ani mechanici na taketo zavady jednoducho a proste nemaju.

Fakt ked sa bavime o tom kolko ich na Slovensku vie pouzivat a pouziva osciloskop, tak je to mizive promile - rozhodne nie percento, ani jedno jedine percento.

Za to dam vlastnu ruku do ohna kedykolvek. A to je ten skutocny prieser.
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

Osciloskop a mechanici tak tu na Slovensku to nejde dokopy :40bd: Tu nevedia ani poriadne diagnostiku pouzivat ked som daval auto do autorizakov lol A veru poviem to takto,ze ked som chodil este do skoly na elektrotechnicku tak ked sme mali merania v laboratoriach tak nie kazdemu islo meranie s osciloskopom :zg282: A niekedy pri niektorych ulohach ked sme mali nieco zmerat sme sa aj pekne zapotili kym sme sa dostali k pozadovanemu vysledku lol fuuu ale to bolo uz pekne davno
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Osciloskop ovláda dosť rozumných elektrotechnikov myslím že bez zapotenia.Problém u aut je práve požiadavka aby bol mechanik zároveň brilantný elektrotechnik,alebo elektrotechnik zároveň aj brilantný mechanik.Na množstvo problémov dnešnej auto techniky je ale aj to trochu málo lebo sa žiadajú slušné znalosti aj z iných oborov a tak nájsť človeka z tak velkým záberom vedomostí môže byť problém.Školstvo je absolutne mimo,už viac ani nemôže byť,to sa iba trepe o čomsi a robí reforma za reformou,ale ide sa od desiatich k piatim. Takže je to asi mizivé percento nájsť exota,samorast .Môžeme iba závidieť Čechom,oni sú kdesi absolutne inde.My sa utĺkame v neprajnosti,neochote,a ak niečo skopírujeme,tak je to garantovane lotrovina,pozitívne veci akosi neťajú a nelákajú.Ak si ľudia vzájomne odovzdávajú iba negatívne veci,z toho nič nemá šancu vzniknúť.Ešte jedna zvláštnosť alebo postreh.Ak som niekedy stretol odborníka,fachmana,hlavičku,bol to rozdávačný prívetivý a ochotný človek bez náznakov svojej nadradenosti v obore. Ale prečo robia ramená a tvária sa ako majstri sveta hlupáci nedokážem pochopiť.Možno aby nik neodhalil ako na tom sú,keby boli prístupnejší,by sa to poľahky prevalilo.

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot], wilz a 11 neregistrovaných