Otázka na klampiara - výmena podbehu

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

storm525
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 06.10.2004 22:16
Zdieľať na Facebook

Otázka na klampiara - výmena podbehu

Príspevok od používateľa storm525 »

Dobrý večer,

chcel som sa opýtať nejakého klampiara, že či je normálne, že po výmene podbehu je tento mäkký, t.z. že sa pri dvíhaní karosérie pri výmene kolesa celý podbeh aj s podlahou ohne. Nenapája sa podbeh na nosník, aby boli body pre zdvihák pevné? Je to možné opraviť?

Ďakujem.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Normálne-nenormálne....záleží čo je pre toho čo to mení prioritné...Podbeh len zakrýva bočný nosník. Aj keď samonosná karoséria ráta aj s určitou spolupevnosťou toho podbehu a je potom aj samotný podbeh vlastne súčasť bočného spodného nosníka ...takže ak sa podlaha prehýba je asi aj nosník pod podbehom nejaký minimálne divný...nie ?
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

VLADY, myslím že si moc zhovievavý.
Také niečo určite nie je prípustné, nevieme že v akom vzťahu je zadávateľ k tomu expertovi čo opravu robil, ale myslím že by určite mal takú fušerinu reklamovať.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Si to pekne nazval: zhovievavý... :3906: Vieš ako netýka sa ma to priamo, a nevidel som to naživo....možno to nieje až tak strašné jak to je opísané...prehýbanie podlahy pri zdvíhaní auta je tiež pojem, ktorý sa dá chápať všelijako.
Pretože kde konkrétne bol hever podložený a hlavne aký.... nevieme. Aká bolo plocha styku...volakedy dávno bolo dobrým zvykom podkladať nejakú doštičku aby sa zväčšila plocha a aj menej poškodila farba spodku auta...dnes veľa ľudí na to zvysoka kašle šupne hever dakam pod auto a dvíha...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Chlapci ste fajn zo snahou to riešiť so zadávatelom,ale toto je stratená vec.Tá otázka je absolutne nezmyselná od začiatku do konca.Lebo...
Do kelu,čo za auto to vôbec je ?
Š 105 na zdviháku je také maslo že už bijú dvere do zámkov,takže asi tak
Š Octávia aj bez prahu je tak pevná že by sa nedialo nič

Kam do kelu sa ten hever (a logicky aký ?) vlastne dáva ?
Lebo..ak je to v mieste spoja prahu a nosníka tak sútieto miesta vždy vytužované,a to nie hoc ako.Ale toto je (s prepáčením) debata ako keď ser..e a maluje lebo sa pán zadávateľ nevie zrozumiteľne vykoktať
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Milan , možno je zadávatel asi taký technik ako môj syn . Ten namiesto toho aby pozrel kam dáva hever vytrhol spolujazdcovu sedačku. Lebo jemu v autoškole zabudli povedať že auto má "zdvíhacie body". Kua ja som mal podbehy na Shade 120L opravené novinami a nikdy som ich neohol. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
storm525
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 06.10.2004 22:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa storm525 »

Ide o Citroen AX a zdvihák sa dáva len na vyznačené miesta. Podbeh sa prehne (stlačí) tak 1 cm, s ním sa pohne aj podlaha a ostane to takto prehnuté, t.z. že pri pohľade zboku nie je podbeh rovný ale sú tam prehyby na oboch stranách, aj vpredu aj vzadu na miestach, kde sa dáva zdvihák.

Na druhej strane je vpredu kus pásoviny zvarený zvnútra von, zdvihák tlačí na túto pásovinu na kant a tam je všetko pevné.

Na strane s prehybom chýba akékoľvek vystuženie.

Zdvihák sa nikdy nepodkladal mimo vyznačené miesta. Kto opravu robil netuším, známy, ktorý je vlastník auta mi to ukazoval a pýtal sa, či je to normálne, preto som položil otázku do pléna.

Za každú radu vopred ďakujem. :2f93:
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

ohlo sa a uz sa nema kam viac ohnut... netreba plakat nad rozliatym mliekom, aj horsie veci sa stavaju
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

AXko mám dolu na dvore a zdvihák sa dáva na štyri platničky asi 6mm hrubé , ktoré trčia cez podbeh z nosníku von . Na to je prispôsobený aj original zdvihák . Univrzálnym ho zdvíham len za ramená alebo nápravu. :d :D
tie platničky sú original pri každom kolese a ten čo to robil ju tam nedal
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
storm525
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 06.10.2004 22:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa storm525 »

Presne ako píšeš, na jednej strane to je, mzslím tie platničky trčiace z podbehu, a na menenom podbehu nie.
Je to možné dorobiť na existujúcom podbehu, alebo treba to celé rozhodiť, poriadne opraviť a nahodiť nový podbeh?

Ďakujem.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

kup si hydraulicky zdvihak tzv.JACK

a zdvíhaj za nápravu nie za karoseriu
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Tá železná pásovina je uchytená alebo dokonca súčasť nosníka . Ja by som s tým nevymýšlal , lebo sa môže stať že dáš dolu prah a zistíš že chýba aj kus nosníka.
Môj citron je r.v. 1992 a má cenu 250eur , za 80 eur som kúpil v CZ rovnaký pojazdný s papiermi (CZ) ešte aj farba mi sedí. Z toho vyplýva že každá investícia do toho auta viac ako 30eur je nezmysel. O dva tri roky ich budú dávať za prepis. Ak na to auto odo dneška nesiahneš a nebudeš meniť ani spotrebáky , ešte 10 rokov bude jazdiť , taký tuhý koreň má.
Ako tu radili , zdvíhaj auto za iné pevné body a máš pokoj , na felde na podbeh nemôžem ani pozrieť je to už len škrupina farby - a zdvihnem ju bez problemov. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
kaskaderTN
Príspevky: 1761
Dátum registrácie: 10.12.2008 07:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kaskaderTN »

Pridávam sa k lakinovi
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Chlapci , foto nebude , môj pc je v horšom stave ako moje autá , Ale donedávna som to mal v podpise - Felicia 1,3 LPG , Lancia Y 1,2 LPG, Fiat Punto 1,1LPG (ten je už po smrti , ale je ešte na papieroch). Opel Corsa 1,2LPG , no a môj malý francuzsky ropáčik Citroen AX 1,4D.V skutočnosti jazdím len na Citronovi , ale decká musia mať autá napísané na mňa , pretože PZP v ich veku je velmi zaujímavá suma. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

felicia kombi cervena ? videl som onehdy jednu "letiet" v ulickach pod BA hlavnou stanicou, mala spz NZ a LPG, prve si ma napadol TY :d :D
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: jariko01, martinmihalov27 a 62 neregistrovaných