Osvetlenie vozidla

diskusia ohľadne rôznych druhov autožiaroviek, LED ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

stevko
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 13.04.2006 15:32
Zdieľať na Facebook

Osvetlenie vozidla

Príspevok od používateľa stevko »

Pekný den!
Chcem sa spýtať či mi môže dať policajt pokutu,alebo zobrať techničák ak mi nesvieti svetlo. V povinnej výbave nemusím mať žiarovky a preto vypálenú nedokážem vymenit. Píšte iba rozumný nie posmeškári a mudrlanti. Ďakujem
bbbr
Príspevky: 3603
Dátum registrácie: 06.03.2008 18:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bbbr »

Preto si žiarovky nos so sebou, napriek tomu, že nemusíš, odstrániš závadu a pokutu platiť nebudeš.
stevko
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 13.04.2006 15:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stevko »

bbbr napísal:Preto si žiarovky nos so sebou, napriek tomu, že nemusíš, odstrániš závadu a pokutu platiť nebudeš.
Ja chcem vediet či majú právo pokutovať-prípadne zobrať techničák. Za informáciu ďakujem
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Samozrejme, že môže! A ako píše kolega - jedna škatuľka navyše sa ti hádam niekde zmestí...
bbbr
Príspevky: 3603
Dátum registrácie: 06.03.2008 18:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bbbr »

bbbr napísal:Preto si žiarovky nos so sebou, napriek tomu, že nemusíš, odstrániš závadu a pokutu platiť nebudeš.
Žiarovky so sebou nenos, lebo nemusíš, závadu neodstrániš a budeš platiť pokutu. :)
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

stevko napísal:Ja chcem vediet či majú právo pokutovať-prípadne zobrať techničák. Za informáciu ďakujem
Spĺňa auto bez predpísaného osvetlenia podmienky prevádzky na pozemných komunikáciach?
stevko
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 13.04.2006 15:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stevko »

bbbr napísal:
bbbr napísal:Preto si žiarovky nos so sebou, napriek tomu, že nemusíš, odstrániš závadu a pokutu platiť nebudeš.
Žiarovky so sebou nenos, lebo nemusíš, závadu neodstrániš a budeš platiť pokutu. :)
Tak mi teda povedz ako to budú riešiť keď Ta zastavia na nejakom aute a Ty nebudeš schopný si ju vymenit nakoľko vieme že s výmenou žiaroviek u niektorých značiek treba veĺa vecí rozobrať a majú s tým dokonca aj niekde v servisoch dosť problámov.
bbbr
Príspevky: 3603
Dátum registrácie: 06.03.2008 18:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bbbr »

Individuálne. (to budú riešiť)
Odbočuješ od témy.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Keď bude mať zlú náladu tak rovnako ako s každou inou vecou, týkajúcou sa tech. stavu - odobratie TP alebo TEČ a odťahovka. A ak nebude úplný pes tak ti poskytne aj číslo na jednu spriatelenú... :d :D
bbbr
Príspevky: 3603
Dátum registrácie: 06.03.2008 18:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bbbr »

Stevko stále je aktuálna otázka, ktorú položil cicmanec a tam sa skrýva aj odpoveď na tvoje otázky.


>>Spĺňa auto bez predpísaného osvetlenia podmienky prevádzky na pozemných komunikáciach?
stevko
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 13.04.2006 15:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stevko »

bbbr napísal:Individuálne. (to budú riešiť)
Odbočuješ od témy.
Neodbočujem ale je to diskutabilné. Auto nespĺňa požiadavky o cestnej komunikácii,žiarovka sa mi vypálila po ceste a ja ju nemôžem vymeniť lebo ju nemám,alebo ju nedokážem vymenit,lebo to neviem.
bbbr
Príspevky: 3603
Dátum registrácie: 06.03.2008 18:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bbbr »

Vidíš, preto treba mať žiarovky, vedieť ich vymeniť a budeš mať o problém menej.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Čiže auto nemáš spôsobilé na premávku. Cez asistenčku svojej PZP poisťovne si zavoláš odťahovku, ktorá ti auto odtiahne do najbližšieho servisu, kde ti pomôžu znova dať auto do stavu, aby podmienky spĺňalo. Jednoduché...
stevko
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 13.04.2006 15:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stevko »

bbbr napísal:Vidíš, preto treba mať žiarovky, vedieť ich vymeniť a budeš mať o problém menej.
Mňa sa tento problém netýka. Jazdím veľa a denno denne zatial som zručný a s tým problém nemám,ale som presvedčený že medzi nami jazdí 70% vodičov čo si nedokáže na tvar mieste vymenit žiarovku. Ja osobne som už pomáhal asi piatim z toho jedna vodička-Češka. Ďakujem pekne za odpovede,ale aj tak je to všeliak MAŤ,NEMAŤ.
bbbr
Príspevky: 3603
Dátum registrácie: 06.03.2008 18:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bbbr »

Možno to je všelijaké, ale zákon hovorí úplne jasne, čo nasleduje ak vozidlo nespĺňa podmienky prevádzky na komunikáciách. Druhá strana mince je ľudský prístup...

Návrat na "Autožiarovky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 53 neregistrovaných