Osobné auto 4x4 na mierny teren pre otca.

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kostlivec
Príspevky: 221
Dátum registrácie: 30.10.2009 17:41
Zdieľať na Facebook

Osobné auto 4x4 na mierny teren pre otca.

Príspevok od používateľa kostlivec »

Ahojte už som tu raz nedávno písal že ktorá voľba motorizácie je najvhodnejšia čo sa týka Škody a VW. nafty. Otec chce len škodu okt.kombi s 1,9 77kw ročník nejako 2010-11 lebo mu ju tu kolegovia chvália že najlepší motor ale ako pozerám tak tu na autobazáre EU nejdem také nájsť, všetko 1,6ky čo sa mi zdá málo na pohon 4x4 do kopcov, len ja mám s toho obavy,keďže mal predtým 15 rokov 405ku 1,9 SRI benzínák.Čo bude prvé tak uvarí turbo keďže chodí do kopcov na chatu a tak isto odpáli aj tu dvojhmotu, lebo často dusí motor na 4 a 5 prev. stupni 1400rpm a rýchlosť má 50kmh. Na tej 405ke nagúľal 374000 km zatiaľ.Stále sa zatiaľ vyhýbal kúpe druhého auta lebo peniažky sa investovali do stavby a na živobytie,ale je to už utrpenie je to rok 87 a hrkajú tam už všetky plasty a rozpadáva sa povrch prístrojov panelu,inak karoséria je bez korózie a všetko pôvodne aj pekné z vonka, prevedenie MI-16 zo švajčiarska, až na repas zadnej nápravy pri 330000km keď že pravidelne vozí cement a iný mat. na chatu. Poraďte prosím nejaké odolné osobné auto na zasnežený asfalt do kopcov ktoré vydrží takéto týranie zo strany môjho otca ďakujem
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Tuším niekto pokúša šťastie, Octavia TDI 4x4 = ideálna kombinácia pre zlodeja

Subaru Forester, benzín s redukovanou prevodovkou ideálna voľba a nemusí sa hnať ani za mladým ročníkom, ideálne facelift 2006-07
kostlivec
Príspevky: 221
Dátum registrácie: 30.10.2009 17:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kostlivec »

Možno áno ale my nie sme v meste ale na dedine a lazoch,tak hádam ju ustrážime dúfam.Pri najhoršom dáme hrubú reťaz okolo nápravy ako robia na ručných kosačkách v šopách :300f: Skúsenosti nemáš stým pohonom,ako sa to správa na ceste?
krason
Príspevky: 622
Dátum registrácie: 03.01.2009 21:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa krason »

Oni si ta najdu aj ked das retaz, ale pokial si mimo Zap. Slovenska, tak % klesa....
Tie auta su aj tak pseudo 4x4 (sx4 , Octavia)..

A urcite by som kukal po subaru tiez a takisto volvo.

Ak je motorizacia ok a auto sa mu paci, tak si ho nakoniec vyberie aj tak.
kostlivec
Príspevky: 221
Dátum registrácie: 30.10.2009 17:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kostlivec »

Sú to pekné autá, len to asi nevojde do garáže je dosť veľké :-\
krason
Príspevky: 622
Dátum registrácie: 03.01.2009 21:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa krason »

pre priklad : Opel insignia 4x4 160 koni cisto vyse 10 litorv spotreba v meste ... naco take auto?
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Tento krát mimoriadne súhlasím s ivkom. Na tento účel Forester a ničím iným by som sa nenechal mýliť. Výhoda je redukcia. Len třeba kúpiť kus ktorý je technicky naozaj OK, lebo ceny ND nie sú žiadna sranda. No zasa ak je OK, tak zabudneš jako sa do servisu dostaneš. Na tento účel by som šiel do Forestra 2
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

tie Forestre mi pridu ako VW :
cim novsie tym horsie...
prve nemali problem s nicim, druhe s haldexom, tretie uz aj s motormi (hlavne TD a turbobenzin)

Ochcafka zas klaka na klukach (1.9TDi BXE), dvojhmota je hotova skor ako pride na rad samotna spojka a v medzicase prdne turbo hlavne ak majitel uveril ze Longlife je na 30.000km a este ho obcas rozpalene vypne...

zacinam sa obzerat po veteranoch - to boli este auta...
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

posledná veta je to čo už dávno hovorím. Keď aj nie veterány tak youngtimery sú použitelná volba
milkoTT
Príspevky: 439
Dátum registrácie: 13.03.2007 09:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milkoTT »

na mierny zasnezeny teren mu bude stacit aj alhambra alebo sharan 4 motion.
jergusd
Príspevky: 959
Dátum registrácie: 30.06.2012 18:16
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusd »

Land Rover Freelander :28b7:
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Jáj Pegy 405 to bola KVALITA,mali sme ju v nafte bol to nezmar,také niečo sa už v dnešnej sku..nej konzumnej dobe isto nedá kúpiť a nič také nenáročné a spoľahlivé sa už ani nevyrába.Tiež by som uvažoval nad Subaru hlavne ak vozí materiál do kopcov potrebuje silu a malú rýchlosť,tá redukcia je super lebo inak veľmi ľahko odpáli spojku.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

milkoTT napísal:na mierny zasnezeny teren mu bude stacit aj alhambra alebo sharan 4 motion.
Prd, prvá kolaj po traktore a sedí to na bruchu. Navyše nemá redukciu. To sú autá na zasnežené asfaltky, nie mimo cesty.

Jerguš, som rád, že som to nemusel povedať ja. Pre mňa by to bola jednoznačná voľba ;-)
kostlivec
Príspevky: 221
Dátum registrácie: 30.10.2009 17:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kostlivec »

Chlapi ďakujem za reakcie,veď keď sa tá 405ka kupovala pozerali sme aj GRI so 4x4 pohon a dvíhal sa aj zadok len to mal chlap pokazené a bolo dobúchané,tak sme ho nakoniec nevzali ale nebola ani chata :41c2: Tak mi prosím napíšte presný typ toho novšieho forestra,aký obsah či je to s turbom aká sa dá predpokladať spotreba benzínu mimo horší terén a bez snehu,som s toho zmetený či bude dosť blbuvzdorné. Alebo ma napadá či niekto nemá niekde v šope ešte nejakú uloženku ale dieselovú 405 ku keďže si na ňu tak zvykol :300f:
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Forester diesel by tam tiež zakapal, teda nie auto, ale spojka, tá vela nevydrží, motor tiež žiadna sláva ak nie je už po výmene, alebo ročník auta 2010+
Jedine klasický atmosferický benzín 2.0R, kombinovaná spotreba ale bude s prehladom okolo 9-11l podla toho či viac cest, alebo terénu
Odporúčam starší ročník od 06-08, lebo je odolnejší (poctivejší), novší model od 08 je už skôr viac SUV, už je poznať že sa tam niekde šetrilo.
Ak je spotreba moc, tak kúpiť s LPG, sú také na predaj. Tá Octavia o ktorej otec sníva je do takých podmienok totálna hlúposť, jednak si myslím že by tam dostala pekne na hubu už len preto čo si napísal ty sám ohladne jazdenia a ani to auto na to nie je primárne určené výrobcom
[img]http://www.my-lhd.co.uk/images/voitures ... ster-1.jpg[/img]

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 69 neregistrovaných