Ošetrenie laku

Všetko okolo údržby a starostlivosti o lak, lakovanie vozidiel, opravy laku, fólie na karosériu.

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

LukineskoNR
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 08.12.2014 19:16
Zdieľať na Facebook

Ošetrenie laku

Príspevok od používateľa LukineskoNR »

Ide o auto Škoda Octavia 1,9 TDI 2005. Šedá metalíza. Plánujem niektoré časti na jar-leto na novo nalakovať ale mám na aute niekde menšie poškodenia laku chcem sa opýtať na nejaký prípravok ktorý by zatiaľ zakonzervoval tieto poškodenia pred hrdzou alebo tak a ďalej čo by ste odporučili na menšie škrabančeky na laku po nechtoch alebo kamienkoch čítal som že tempo pasta ale sa bojím že dostupnými prostriedkami ako handričky špongie tomu len uškodím kedže to vraj môže spôsobiť ešte ďalšie škrabance.
Naposledy upravil/-a LukineskoNR v 17.12.2014 19:27, upravené celkom 1 krát.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

Ak vies lestit a konzervovat tak ako pisat, tak to radsej zver niekomu kto vie co robi, napriklad tam kde planujes na jar lakovat auto ti pomozu aj teraz.
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

skrabanceky zalestis s tym tempom vpohore ale od kamienkov treba lakovat kaputu a zvysne hrdzave veci tak isto lakovat,takze ja by spm to riesil po zime lebo moze este primrznut a skrabancov moze byt ovela viac vies aka moze byt zradna namrznuta cesta?ja by som to dal vsetko urobit po zimea ak nemas zasterky aj podbehy dostanu svoje.radsej nech startuje v zime to je podstatne.ja auto ani neumyvam v zime len sa vozim.
pidizvi
Príspevky: 3404
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

kasli na to, nechaj to zajst spinou. Ked sa objavi hrdza, tak to budes riesit potom za tych 10 rokov
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Ak máš poškodenia že by mohlo začať hrdzavieť a teda škrabance až na kov tak klasika doma malý štetec a zatrieť farbou odstreknutou zo spreja. Treba sa s tým pohrať . Taký tenký štetec kúpiš v modelárskom obchode. Ak to máš poškodené len tak na vrchu tak by som to momentálne teraz neriešil vydrží to do jari a necháš to urobiť jak si písal.
jozhaz
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 24.02.2011 18:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jozhaz »

...ja to riešim čiernym lakom na nechty -bodky od kamienkov-samo že mám čierne auto.
flyte
Príspevky: 650
Dátum registrácie: 29.01.2011 21:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa flyte »

Ked to teraz natries Tempom a na jar budes nechavat lakovat, tak ta lakernik bude preklinat az do tretieho kolena. Tempo je moc silikonove a neda sa toho zbavit.
Toyota Auris hybrid | Citroen C5 II | Citroen Xsara | Ford Focus II
LukineskoNR
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 08.12.2014 19:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LukineskoNR »

Mám tam jednu časť kde vidieť plech už a aj oranžovú farbu je niečo nejaká pasta ktorú len nato nanesiem a ochráni to lebo neviem kde nájdem taký sprej teraz
LukineskoNR
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 08.12.2014 19:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LukineskoNR »

Má napadlo keby len na tu časť dám tempo pastu tak by to ochránila ale písal som už lakernikovi aj poslal foto
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

flyte ti uz pisal Tempo pastu NEDAVAJ !!! je to mastny humus a lakos ta bude preklinat a o rok dva ty lakosa, lebo sa ti bude mozno lupat farba resp. odletovat skor ako ma...
neviem co za skladacku mas ked vidis oranzovu ale to uz je ina tema.
na sedu kup sedu zakladnu farbu, mozes aj zo spreja odstreknut do vrchnaka, poharika alebo kde chces a ušnou tycinkou, spilkou, sparadlom ci cim ti napadne to miesto kde hrozi korozia zatriet.
ale skor ako ti zhrdzaveje sa ti rozpadne auto hlavne ak mas O2 s dvojhmotou, uzasnou prednou napravou, motorom BXE s klakajucimi klukami... potom zabudnes aj na poskodenia laku a naopak mozno si sam podpalis to auto...
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
LukineskoNR
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 08.12.2014 19:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LukineskoNR »

Cize tu je foto http://i61.tinypic.com/a1lhy0.jpg
A pls aky sprej mam teda hladat a kde najlepsie som z nitry
gabor25
Príspevky: 185
Dátum registrácie: 09.09.2011 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gabor25 »

neviem presne aku máš farbu,ale som našiel aj také na ukážku,možeš vybrat farbu, podla kód čo máš (asi)vo kufri pod kobercom. skus na strane www.autosortiment.sk


http://www.autosortiment.sk/index.cfm?m ... oryID=6991
LukineskoNR
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 08.12.2014 19:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LukineskoNR »

Dakujem toto mi moc pomohlo :)
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

ak byvas v nr chod na novozamocku cestu odnemocnice smerom ku kasarnam po lavej strane mas farby laky tak do kopceka obrovska budova maju tam aj embeckove odtiene ty mas asi 9102 alebo 9156. mas to v kufre pri rezeve na stitku pozri lack nr. nepises ci mas uz octavia tour alebo len octavia preto som ti dal 2 cisla.ale to co si odfotil to by som riesil po zime.aj podbehy budu take takze sa kludne mozes vozit.
Napísať odpoveď

Návrat na "Lak auta - údržba, kozmetika, lakovanie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní