Oprava prasknuteho disku

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

koumi
Príspevky: 359
Dátum registrácie: 23.09.2004 08:15
Zdieľať na Facebook

Oprava prasknuteho disku

Príspevok od používateľa koumi »

Zdravím, chcem sa opýtať, či je možné opraviť alu disk nejakým tekutým kovom (hliníkom)? O estetiku až tak nejde, je to na vnútornej strane, po obvode je asi 8 malých prasklín, cez ktoré pomaly uniká vzduch... Ak áno viete mi poradiť nejaký konkrétny prípravok?

Ďakujem
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

zvarit! kolko to vydrzi je ovsem otazne, radsej kup nejake "jazdene" na bazosi...
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

daj tam dusu :41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
koumi
Príspevky: 359
Dátum registrácie: 23.09.2004 08:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa koumi »

veď zavariť by som dal, len som bol varovaný že to nemusí vydržať, a dušu neviem, pneu je tam 225/40R18 tak taká duša asi nebude, fučí to pomaly, tak preto som myslel že našpárať tam nejaký tekutý kov...
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

aj ked som to nevidel, odhadujem ze sa jedna o mikrotrhlinky do ktorych ten tvoj tekuty kov len velmy tazko nasparas a keby sa ti to i dajako podarilo, myslis si ze to bude ucinnejsie resp dlhodobejsie riesenie nez zvar??? logicky asi nie...

ked chces usetrit, daj to zvarit! kolko to vydrzi je otazne ako ti povedali i v servise...

alebo chod na nejaky bazar portal a kup nejaky jazdeny disk bez prasklin... bude to sice drahsie ale dlhodobejsie!
(takto by som to riesil ja)

alebo ked mas vela penazi tak cisto novy tam mas 100% istotu ze bude OK.. :)
pacho17
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 12.06.2012 20:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacho17 »

čo tak skúsiť opravnú sadu na defekty, možno by pomohlo.
Roadrunner
Príspevky: 283
Dátum registrácie: 06.06.2006 12:56
Bydlisko: ZM
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Roadrunner »

Čo sa tu vlastne rieši?

Hodnota disku = život vodiča alebo ďalších štyroch ľudí??? Abo ešte viac aj s inými účastníkmi prípadnej zrážky???

To snáď nik nemyslí vážne!!!

Zavrieť za takéto myšlienky!!!

Vymeniť za nový alebo jazdený.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

pre Roadrunner--100 percentna pravda.plny suhlas.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Ak je to popraskané tak to isto nepopraskalo asi z ničoho nič. Ak je to po náraze tak asi to je aj krivé.
Ak to nieje po náraze nechápem prečo to popraskalo....Asi super čínska kvalita??? A v tom prípade by som vyšmaril do popelnice komplet všetky a dal tam to čo tam má byť aby to bolo bezpečné.
Ak je to popraskané tak to isto bude mať zníženú pevnosť, a nejaké lepidlo to sotva zachráni.
Ak to dáš zavariť (a hlavne ak sa dá z oboch strán) neviem prečo by to nemalo držať....Ak to nieje lacná čínska atrapa....
Zavariť nerovná sa dať to nejakému domalepovi ogrglať dakde v garáži inventorom a aluelektródou.
Nevieme nič podstatné podľa čoho by aspoň priemerne technicky zdatný jedinec vedel odhadnúť že či dať zavariť alebo vyhodiť.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Ja mam zavarene 2 disky jeden letny a jeden zimny ten letny uz 5 rokov a bez problemov to drzi , mam to robene pri Ziline a ten chalan to roby uz dlho ma aj sustruh a pekne zvar aj opracuje , doporucujem to dat zavarit
tudzo
Príspevky: 221
Dátum registrácie: 01.04.2009 13:24
Zdieľať na Facebook

Re: Oprava prasknuteho disku

Príspevok od používateľa tudzo »

koumi napísal:Zdravím, chcem sa opýtať, či je možné opraviť alu disk nejakým tekutým kovom (hliníkom)? O estetiku až tak nejde, je to na vnútornej strane, po obvode je asi 8 malých prasklín, cez ktoré pomaly uniká vzduch... Ak áno viete mi poradiť nejaký konkrétny prípravok?

Ďakujem
Ako by si chcel skvapalniť hliník? Či ho chceš v spreji, alebo plechovke? lol
koumi
Príspevky: 359
Dátum registrácie: 23.09.2004 08:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa koumi »

http://www.loctite-henkel.sk/katalog/op ... e-lepidlo/

myslel som takéto niečo alebo niečo tomu podobné, disk nebol ani udretý ani ohnutý ani nič, neviem či to je vekom alebo nízkym profilom pneu, ale sú to originál disky 18" M-paketove na original m-paketovom BMW E46

naštudujem ako sa pridávajú obrázky a večer dám nejaké fotky...
koumi
Príspevky: 359
Dátum registrácie: 23.09.2004 08:15
Zdieľať na Facebook

Re: Oprava prasknuteho disku

Príspevok od používateľa koumi »

tudzo napísal:
koumi napísal:Zdravím, chcem sa opýtať, či je možné opraviť alu disk nejakým tekutým kovom (hliníkom)? O estetiku až tak nejde, je to na vnútornej strane, po obvode je asi 8 malých prasklín, cez ktoré pomaly uniká vzduch... Ak áno viete mi poradiť nejaký konkrétny prípravok?

Ďakujem
Ako by si chcel skvapalniť hliník? Či ho chceš v spreji, alebo plechovke? lol
https://www.youtube.com/watch?v=jhp--CouueE

je to trošku od témy, ale toto napríklad vyzerá ako tekutý hliník nie?
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Toto jedine zvárať, lebo tie trhliny budú postupovať len viac do hlbky.

Dá sa to zvariť aj klasickým "CO-čkom" ale treba mať riadne výkonnú mašinu (aby vedela dať aspon 250A), flašu s čistým Argonom a špulku s Al drôtom

Disk bude treba následne prerovnať, treba si nachystať cca 100€

Alebo kúpiť další disk

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 43 neregistrovaných