Oprava LPG solaris

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

peter1
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 14.01.2015 17:01
Zdieľať na Facebook

Oprava LPG solaris

Príspevok od používateľa peter1 »

V aute mám LPG solaris doteraz som bol spokojný ale nič nevydrží večne a tak sa aj toto pokazilo :..: konkrétne riadiacia jednotka. Nové sa síce dajú zohnať ale ja mám staršiu verziu a tam sú konektory otočené naopak takže potrebujem zohnať tú staršiu verziu. Poprípade vedel by to niekto nejako opraviť??
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

A prečo nezajdeš do servisu?
peter1
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 14.01.2015 17:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peter1 »

V servise som už bol ale nájsť dobrý servis nieje len tak. Servis typu mám garáž a v nej servis tu máme a tam mi najprv povedali "to sa nedá" potom sa dalo ale nechcelo. Ked si mám za niečo zaplatiť tak očakávam aj nejakú ochotu a nie že ja tam budem 20x behať.
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Veľakrát tu už boli doporučované servisy vo Zvolene,Brezne atd...
bjbbobek
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 03.06.2012 13:07
Bydlisko: Gbely
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bjbbobek »

Chcelo by to viacej inf. o aute v ktorom to je a popis zavady aspon ako tak lajk(nieco viac nez je to pokazene alebo nejdeto). Stalo sa mi ze problem nebol v RJ pre plyn ale v RJ pre motor (fabia).
Diagnostika,elektronika,geometria,pneu servis,klimatizácie
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Napíš z kade si a potom ti niekto môže poradiť kam ísť.
peter1
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 14.01.2015 17:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peter1 »

Na 100% je to riadiaca jednotka LPG to už viem takže popisovať presne čo to robí je zbytočné. Kde sú servisy to viem tiež len behať po servisoch a vysvetľovať všade čo chcem a potom zistiť ze to nevedia spraviť to je dosť zbytočné. Dal by som sem aj označenie tej riadiacej jednotky ale keďže aj nové majú to isté označenie a nepasujú tam tak by to bolo nanič.
Sem som to napísal kvôli tomu že sem chodia ludia aj priamo z týchto servisov a ak by to vedeli spraviť tak hádam sa aj ozvú. Je mi jasné že pre každý servis je výhodnejšie a jednoduchšie namontovať plyn a zobrať 1000€ ako niekomu niečo "len" opraviť a zobrať 200€ ale aj tak dúfam že sa niekto nájde. Som z Prievidze ale tak nieje problém aj nejaké tie kilometre precestovať.
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Možno máš len zlú skúsenosť, nechápem ako niekto nechce zarobiť a opraviť tvoje LPG a zobrať 100-200e ako píšeš. Áno nie každý ti chce montovať, alebo servisovať nelegálne LPG, to nehovorím že máš nelegálne. Poradiť kam ísť v tvojom okolí ti neviem som z východu.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Nešpekuluja choď do Zvolena, nemáš to ďaleko!
peter1
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 14.01.2015 17:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peter1 »

LPG mám legálne takže s tým problém nieje. No neviem či sa dá tomu povedať zlá skúsenosť ale keď sa mi mechanik vŕta v aute a pritom je kebab a dresing z neho mi kvapká na motor.... no profík :2f93: ešte si mohol cigaretu zapáliť :4012: .
Kľudne mohol dojesť ja by som tých 5 minút počkal.
Zvolen nieje ďaleko to je pravda ale musím ísť po diaľnici to je 10€ + benzín = 25€ keby mi to opravili tak ma to vôbec netrápi ale ak by mi mali povedať prídi za týždeň alebo že sa to nedá tak by to boli vyhodené prachy.
No ako vidím asi budem musieť postupne kontaktovať telefonicky alebo mailom všetky servisy aby som neminul na benzín viac ako na opravu :suicide:
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Dohodli si termín telefonicky a choď do Zvolena. Ak chceš veľmi ušetriť na palive, odporúčam celú cestu 95km/h... Takú spotrebu si ešte nemal, to garantujem :-)
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Zo Žiaru do Zvolena sa dá ísť aj po starej ceste. Resp. aj po R1 keď zídeš pred Budčou tak známku nepotrebuješ, na tom úseku nekontrolujú lebo nemajú kde odstavovať...
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

peter1 napísal:Na 100% je to riadiaca jednotka LPG to už viem takže popisovať presne čo to robí je zbytočné. Kde sú servisy to viem tiež len behať po servisoch a vysvetľovať všade čo chcem a potom zistiť ze to nevedia spraviť to je dosť zbytočné. Dal by som sem aj označenie tej riadiacej jednotky ale keďže aj nové majú to isté označenie a nepasujú tam tak by to bolo nanič.
Sem som to napísal kvôli tomu že sem chodia ludia aj priamo z týchto servisov a ak by to vedeli spraviť tak hádam sa aj ozvú. Je mi jasné že pre každý servis je výhodnejšie a jednoduchšie namontovať plyn a zobrať 1000€ ako niekomu niečo "len" opraviť a zobrať 200€ ale aj tak dúfam že sa niekto nájde. Som z Prievidze ale tak nieje problém aj nejaké tie kilometre precestovať.
Ja tu mam FAKTURU za montáž LPG :

cena za prácu ........ 232,00 € za cca 8 hodín

to sa Ti zdá VEĽA ????

práve to DPH navyšuje cenu montáže....
peter1
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 14.01.2015 17:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peter1 »

Tak 30€ na hodinu roboty sa mi veru zdá veľa ale to je jedno ja nechcem namontovať LPG ale opraviť výmena riadiacej jednotky trvá asi 10 sekúnd ( mám to vyskúšané sú to len 2 konektory)a nastavenie cez počítač podla starej 5-10minút takže cena za robotu celkovú cenu nejak výrazne neovplyvní.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

V prvom rade idem tam, kde SOLARIS montujú !!!
Tam kde montujú BRC je logické že pre nich bude ideálne riešenie montáž vlastného zariadenia s ktorým vedia pracovať
Viem že Solaris robili v MPGAS Hlohovec, čo máš ešte dalej ako do ZV

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 16 neregistrovaných