Oprava klímy na vw Passat B7 sedan 2011 1,6 TDI

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

3mp3r0r
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 08.02.2018 13:26
Zdieľať na Facebook

Oprava klímy na vw Passat B7 sedan 2011 1,6 TDI

Príspevok od používateľa 3mp3r0r »

Dobrý deň, v tomto príspevku ma bude zaujímať vaša skúsenosť so servisom. Prestala mi ísť klíma a môj starý servisak borec bol na dovolenke, ale keďže jazdím taxi tak som to potreboval riešiť hneď. Našiel som si jeden servis na kramaroch ktorý mal asi 120 recenzií na googli, dielňa vyzerala veľká, 5 mechanikov, auta sa tam točili tak si hovorím seriózny podnik. Najprv našli únik, vymenili nejaký ventil, ale druhú kontrolu už nespravili a rovno to naplnili, klíma večer už nešla a nechal som tam 80€. Tak pri ďalšej obhliadke zistili ze je pokazený vyparnik a že ten je pod palubnou doskou. Takže tam auto bolo 2,5 dňa, museli rozobrať komplet palubovku a že vsim vsudy to vyšlo na 510€ po zľave. Hovorí sa že palubovka keď sa rozloží a zloží tak už nebude ako predtým a bude vrzgat.. najazdil som s autom tak 100km a musím uznať že ju zložili celkom dobre, nie sú na nej známky poškodenia ani nevrzga. Ale! 1) Kolesá držia rovnú stopu ale volant je asi o 1-2° vykriveny doľava, čo predtým nebol. 2) nesvieti svetlo v priehradke spolujazdca. 3) ten kožený obal na radiacu páku ako je zasadený v takom plastovom obale tak tam zlomili nožičky a teraz sa dá bez odporu vybrať. 4) prestal ísť autohold, rucna funguje ale auto ju už v kopci samo nezatiahne. Plus tá textília ktorá je pod nohami spolujazdca je na jednom mieste prederavená, coz beriem ako banalitu. Moja otázka, aké máte skusenosti s podobným rozoberaním palubovky a jej následnou funkcionalitou? Máte skúsenosti s nejakou reklamáciou u autoservisu resp. Má autoservis zo zákona povinnosť poskytovať reklamáciu na svoje služby? Akože už mi aj hovorili že objednajú nový autohold ale osobne tam už nemám chuť ísť. Ani neviem či má cenu to riešiť cez reklamáciu bo ak dokaslali takéto veci tak neviem či by tak nieto ďalšie nepoškodili. A samozrejme sa mi nechce mať zasa dlho odstavené auto a vydupavat si náhradu škody ktorá je rádovo v desiatkach eur mojim odhadom. Ako by ste to riešili vy?
martincichy
Príspevky: 5443
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Oprava klímy na vw Passat B7 sedan 2011 1,6 TDI

Príspevok od používateľa martincichy »

Riesil by som to reklamaciou.
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných