Oprava karoserie v Nemecku

Diskusia ohľadne vozidiel značky BMW

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

johny669
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 09.08.2010 21:37
Zdieľať na Facebook

Oprava karoserie v Nemecku

Príspevok od používateľa johny669 »

Dobry den chlapi, mal som mensiu nehodu na BMW 5, e60, r.v.2009, ale som v Nemecku a chcem sa poradit ci dat auto do autorizovaného servisu BMW, alebo to radsej nechat urobit v neautorizovanom servise? U nas som pocul nazory, ze lepsie robi normalny servis ako autorizak. Je tu jeden servis, ze vraj dobry a robia tam prevazne nove auta a cenu mi povedali 1300e ale je v tom aj prelakovanie predného naraznika a kapoty. Moja otazka ale znie, ze ci mi auto nebude hrdzaviet na tom mieste, kde je to skrabnute az do plechu ? Lebo je to na zadnom blatniku, co je take najkritickejsie miesto. A hlavne sa bojim ci aj ten plech kde je trochu zahnuty aj vytiahnu, ci tam natrepu tonu gitu... ? Povedli, ze vytiahnu, ale kto vie..
Pridavam aj foto, aby ste videli o co sa jedna.
Dakujem za vsetky odpovede.[/img]
johny669
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 09.08.2010 21:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa johny669 »

Neviete ako sa pridava obrazok?
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Nahráš ho trebárs na http://www.imagehosting.cz a sem vložíš link
johny669
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 09.08.2010 21:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa johny669 »

VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Na lempla môžeš natrafíť všade...daj to spraviť tam kde to je výhodnejšie nakoľko nepoznáme vôbec situáciu . alebo či to pôjde za keš alebo cez poistku. Inak hento nič nieje, už sme videli aj horšie šuchance a prevalené oboje dvere a oprava na nepoznanie....
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

musia to vytiahnut lebo ked tam da vela tmelu po case sadne a to zbadas.potom im to mozes dat reklamovat a ked maju dost roboty nemozu si dovolit reklamacie nakolko to potom zdrzuje a radsej to preklepat jak sa trapit s tmelom.ale to co mas neni ziadna tragedia to urobi hocikto,taketo roboty su nejlepsie.rychlo sa to da urobit a ma lakoš zarobene.keby si videl aku trhačku mi teraz doniesli inak by si sa chytal za hlavu.ja som sa toho zlakol.tvoje je nic.ja taketo novsie davam chlapcovi co robi auta po ladovci ten to povytahuje perfektne a uz to len troska dam do plnica a nafukam.paradna robota aj pre mna aj pre majitela.
johny669
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 09.08.2010 21:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa johny669 »

Dakujem Vam vsetkym za odpovede a este sa chcem spytat na tu koroziu, ci to casom nezacne hrdzaviet tam, kde to je zryte az do plechu?
A platim si to sam, za oparavu (nie v bmwcku) mi povedali 1300e, ale bude sa uz striekat aj kapota a predny naraznik, lebo su uz trosku od kamienkov, tak uz ked budu robit, tak vsetko.
Inak ta cena je v celku normalna nato, ze v nemecku maju drahe sluzby nie? Neviem kolko by to vyslo v BMWcku a ci by to urobili lepsie...
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

hento by ti u nas spravili majstri podla mna okolo 100e praca plus lakovanie ak dobre ratam 5 dielov aj s tym predkom sa rovna 500e. Takze si kludne skoc domov na dovolenku a nehaj zarobit slovakom a nie nemcom [lepsie povedane nejakym turkom v nemecku] a este ti aj ostanu nejake mince. Inak co sa tyka prednej kapotu a naraznika si dobre rozmysli ci chces ozaj striekat ak to neni az tak moc od kamienkov aby si to potom nebanoval ze to vidiet ze je to uz lakovane a nie povodne. A tej korozie sa neobavaj, auta sa pilia rezu zvaraju do kopy a ked to robi odbornik niet sa coho bat. Nevieme odkial si ale urcite by ti tu niekto poradil majstra v tvojom okoli aby si bol spokojny
Naposledy upravil/-a patko1 v 25.06.2015 23:37, upravené celkom 1 krát.
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

v servise maju take iste boxy co sa bezne strieka aj inde.vsetko zalezi od cloveka ako to urobi a ako si da na tom zalezat.hrdzavet to nebude to by som sa nebal ale opravene je len opravene.aj ta kaputa s naraznikom bude len opravovana.ale ako hovorim vsetko zalezi od cloveka co to robi aj ked bere take love mal by to urobit podla mna perfektne.ale videl som aj robotu co zobral love jak kral ale vysledok nebol ziadna vyhra.vsetko to je len o ludoch a pristupe k robote.mas to asi takto priblizne,diel 100 a kapota 150 az 200.plus minus neco.kazda firma bere inak a zalezi kolko roboty je na dielcoch,ake su velke,ci tam ide xeralik alebo len normalna perlet,aky lak pouziva.lebo je lak aj za 20e liter,aj za 35 liter,aj za 60 liter,od toho sa dava cena.a to bmw ma veeelku kapotu.
johny669
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 09.08.2010 21:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa johny669 »

Zajtra mu ho veziem, tak uvidíme aky bude výsledok, potom hodim foto, povedal, ze auto tam bude tak 3-4dni cca. Aj ked trosku lutujem, ze som s tym nebol v BMW co by povedali oni, aku by urobili cenu, ale tak uz som sa dohodol s nim a nechcem ho tahat za nos.
A viem, ze u nas by to urobili za menej, ale nechcem sa s takym auto vratit domov, lebo to budu vsetci prezivat.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

podla mna to prezivas jedine ty. Nic tomu do kopy nie je. Kludne si si to mohol teraz dopredu dohodnut termin a na den terminu dojst na SK a nechat 4 dni tam a kazdemu zvedavcovi povedat ze mas auto v servise ze ti menia ramena na naprave tak to kus trva a vybavene. Kazdopadne napis ako si dopadol v tom nemecku.
johny669
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 09.08.2010 21:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa johny669 »

Ja som, ale nemyslel ludi z okolia, ale rodinu, lebo stale sa o mna boja atd. isto to poznate :2f93: tak preto nechcem, aby to vedeli, lebo budem pocuvat este rok po tom!
A este sa chcem spytat, ci je pri oprave plechu nejaky postup, mylsim ci sa najprv na holy plech dava nejaky nater, alebo nieco co by predchadzalo tej korozii, alebo rovno git a potom farba a lak?
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

co sa tyka toho hrdzavenia, miesto ktore niekto opravoval (t.j. obrusil na holy plech) nikdy uz nebude mat odolnost ako neopravovane, a bude nachylnejsie chytit hrdzu (hlavne zospodu) alebo v pripade nekvalitneho tmelu, odflaknutej prace napr. prilis hrubej vrstvy tmelu to moze popraskat a tadial chytit vodu.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nevychádzaj zo slovenského šuflikantsva,za 1300 mu to pozlátim zvonka aj zvnútra a skôr mu skoroduje zbytok auta.Ber to že ak sa urobí čo sa urobiť má,o desať rokov bude rozmýšlať ktorá strana to bola.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

jediny problem je s tym, ak..

AK najde sikovneho.
AK to dobre urobi.

ALE,
AKO najst kvalifikovaneho opravara :(

:41c2: :41c2: :41c2: :41c2: :41c2: :41c2: :41c2: :41c2: :41c2: :41c2: :41c2: :41c2: :41c2: :41c2: :41c2: :41c2: :41c2: :41c2: :41c2: :41c2: :41c2: :41c2: :41c2: :41c2:

Návrat na "BMW fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných