Oprava hrdze na karoserii

Všetko okolo údržby a starostlivosti o lak, lakovanie vozidiel, opravy laku, fólie na karosériu.

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mion21
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 07.06.2012 18:55
Zdieľať na Facebook

Oprava hrdze na karoserii

Príspevok od používateľa mion21 »

Zdravím mal by som taku otázočku na niekoho kto ma s podobními vecami skúsenosti, pred rokom a pol som kupil auto, a za posledne tri mesiace mi vykvitla karoseria do krásy. Je mi jasné že tam muselo asi niečo byť už pri kúpe, no nevšimol som si to.

Jedná sa o prah lavých zadných dverí. Moja otázka je či sa to dá opraviť lokálne, alebo bude treba striekať celú karosériu nanovo. Prípadne či som schopný si to urobiť doma. (nerobil som to, ale zasa nemám obe ruky ľavé:))

[img]http://i40.tinypic.com/hv9ra1.jpg[/img]
pidizvi
Príspevky: 3411
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

povedal by som, ze to tam bolo naburane :zg282:
Kedze to miesto nie je moc viditelne, tak aj domace zastriekanie sprejom by mohlo stacit, predtym odstran hrdzu a lak z napadnutych miest.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

No vypadá to že je to tam aj tmelené...takže oškrkať dole šecko čo nedrží, ošmirglovať a asi to bude treba aj nanovo tmeliť...ale takéto babračky to je dobré na naučenie a kedže to nieje moc vidieť tak o to lepšie....
jozef2100
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 24.05.2012 19:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jozef2100 »

1. vybrusiť až na kov, koľko pôjde
ak je tam diera skrz tak ti to po oprave aj tak moc nevydrží
2. Naniesť brunox epoxy
3. zarovnať klasickým tmelom na karoserie - prebrusiť
4. naniesť FINE tmel alebo striekaci tmel, dorovnať to
5. nastriekať plnič - prebrusiť ho pod vodou
6. nastriekať farbu ktoru maš namiešanu v spreji na tvoju karoseriu
7. prestriekať niekoľkymi vrstvami vrchneho bezfarebneho laku
8. prebrusiť pod vodou vodnymi šmirglami 2500 - 3000
9. Zaleštiť do stratena.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Jednu variantu popísal Jozef,druhá pre prípad že sa otvoria velké diery čo je pravdepodobné je taká,že všetko až do zdravého sa odtiaľ vyhodí a nahradí reparatúrkovu.To ale predpokladá trochu klampiarskej praxe a CO-čko
fifty12
Príspevky: 130
Dátum registrácie: 28.05.2010 18:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fifty12 »

jozef2100 napísal: 2. brunox epoxy

To bude asi ten prípravok čo už dlhšie hľadám, na Discovery s tým vždy dlháň Ed s wheelers dealers natiera koróziu a malo by to vytvoriť pomocou nejakej reakcie tvrdú vrstvu ktorá zabráni dlhšiemu hrdzaveniu? Funguje tento prípravok?
ďakujem
pidizvi
Príspevky: 3411
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

len tak pre zaujimavost, aka by bola priblizne cena tej poriadnej opravy? Teda keby to zaniesol do servisu.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

tazko povedat co je pod tym.mozno bol cely lem meneny alebo kto vie ako zbuchane,cize babracka ako sa patri.zaujimave ze az doteraz cakal na spasenie.dokonca to ma nejaky plast z boku.radsej to sprav doma tam az tak nevidiet.za 100fku to spravi hocijaky fuser.
jozef2100
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 24.05.2012 19:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jozef2100 »

fifty12 napísal:
jozef2100 napísal: 2. brunox epoxy

To bude asi ten prípravok čo už dlhšie hľadám, na Discovery s tým vždy dlháň Ed s wheelers dealers natiera koróziu a malo by to vytvoriť pomocou nejakej reakcie tvrdú vrstvu ktorá zabráni dlhšiemu hrdzaveniu? Funguje tento prípravok?
ďakujem
http://www.aj-farby.sk/eshop/brunox-epoxy-sprey-163.php

je to niečo podobné ako majú tam.. toto je epoxidovy zaklad ktory tu hrdzu zmení uplne do čierna a uzavrie, dôležité je potom ked sa na to dá tmel a brúsi, aby sa neprebrusilo cez tmel a ten epoxidovy zaklad až na kov.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

to nepomoze.vsetko je to nanic.ak je raz rakovina tam treba ju vyrezat.ja som skusal odhrdzovac halt 30 euro pol litra.do mesiaca to bolo tam kde aj predtym.mohlo to robit kdejake chemicke upravy.
mion21
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 07.06.2012 18:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mion21 »

Vďaka chlapi, začiatkom septembra sa do toho pustím a keď to očistím dám vedieť ako to pod tým všetkým vyzeralo..

Ešte otázočka, niekde som čítal o zinkových sprejoch, dávať aj to alebo je to zbytočnosť?
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

mne to uctovali pri lakovani zoparkrat :-\
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

Ešte otázočka, niekde som čítal o zinkových sprejoch, dávať aj to alebo je to zbytočnosť?---ak je tam raz hrdza nic ju nezastavi.jedine olej,vazelina.lenze na to nedas farbu.mozes to osetrovat ako chces cim chces jedna zima a hrdza je spat.ja by som to spravil takto.najlacnejsi sposob.ocisti to do zdraveho zeleza cimkolvek.ak sa ti chce daj aj nejaky odrdzovac nafarbi nechaj uschnut a nanes na to vazelinu novu.potom o 3 dni to zotri a stale pred zimou tam prstom stale namasti to miesto.hrdza ak ma vzduch bude zit.ak nema nic sa nedeje.budes to uz musiet stale kontrolovat.a ak je ten plech uz prezraty aj zdnu tak kazdy mesiac ta hrdza vyskoci na svetlo.aj pod tym plastom to treba pozriet.cim viac tu opravu budes odkladat tym menej zeleza zachranis.
mion21
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 07.06.2012 18:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mion21 »

No ja som to myslel tak ze ked to ocistim az do zdraveho tak ci na to zdrave nie je vhodne dat ten zinkovy sprej. Neplanujem tam nejake zvysky hrdze nechavat, ked bude velmi velke miesto napadnute tak tam budem davat novy plat. Teda to plan :D .
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

skusit mozes nic tym nepokazis.

Návrat na "Lak auta - údržba, kozmetika, lakovanie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný