Opotrebovanie pneu

Vaše skúsenosti, rady ktorým sa vyhnúť, odporúčania ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Pity
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 08.06.2005 22:32
Zdieľať na Facebook

Opotrebovanie pneu

Príspevok od používateľa Pity »

Dobry den,Vie niekto poradit z coho sa mozu takto opotrebovat pneu?
Geo je OK.
Dakujem

http://imgupload.sk/viewer.php?file=485 ... 3q7m0i.jpg

http://imgupload.sk/viewer.php?file=gvb ... zctnd2.jpg
PROCHY603
Príspevky: 3773
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

Jazda po terene!!! :41c2:

Vyzera to na poskodenie od kamienkov v terene.


Napis kde si jazdil a ake to je auto.

Na beznej ceste sa nemoze takto znicit pneu. :2f93: :28b7:
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Parkovanie na drsnom povrchu a k tomu ešte zbytočné šaškovanie pri tom parkovaní.
Asi ako ked to nejaká ženská nevie a parkuje na 10x a ešte k tomu krúti volantom na mieste a až potom ťahá
undertaker007
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 01.05.2013 11:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Takéto poškodenie pneumatiky by mohli spôsobovať aj tlmiče.
Ak nie je tá pneumatika prehnane stará (≥ 5 rokov) a nejazdíš ako pako (prehrabovanie všade kde to ide), daj si niekde spraviť test tlmičov a uvidíš na čom si...
Subjektívny pocit, že veď auto sa nehojdá na pružinách neber do úvahy!
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Dosť dobre nerozumiem, prečo skoro každý kto vie písať, sa cíti povolaný zodpovedať na hocijakú otázku, ktorá je na tomto fóre položená.
Ešte chýbala na začiatku tipovacia tabuľka, kde by si každý zúčastnený mohol tipnúť : terén ?, tlmiče ?

Keby takéto pneumatiky jazdili v teréne (po ostrých kameňoch), tak asi by bol dezén po celej šírke poškodený, či nie ?
A čo môže mať spoločné takéto poškodenie pneumatík so stavom tlmičov pruženia ? No najskôr nič.

Ako je vidieť na fotkách, vytrhané okraje dezénových blokov sú iba na okraji dezénu,. takže k ich poškodeniu s najväčšou pravdepodobnosťou došlo mechanickou silou, keď sa pneumatika opierala do nejakých ostrých výstupkov v jej jazdnej dr8he, to jest tak nejako ako popísal ivko1, prípadne ešte skôr keď niekto na veľmi drsnom povrchu skúšal, že v akej rýchlosti sa auto ešte udrží na ceste v zákrute.
Napríklad na našom parkovisku pri dome je taký hrubý betón, že keby tam bolo miesto na rýchlejšiu jazdu pri súčasnom zatáčaní, tak všetci tam máme takéto pneumatiky.
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

a ja by som zasa zlucil "stara guma a jazdis ako pako"! :3906:

len tak zo zaujimavosti napis nam rok vyroby, to je DOT (udaj na pneu posledne 4 cisla..)
andre.x
Príspevky: 79
Dátum registrácie: 23.01.2008 12:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andre.x »

Podobne vyzeraju moje starsie gumy(tiez fuldy) po odjazdeni par slalomov a blbnuti - hlavne v paddocku na pezinskej kde je velmi drsny asfalt.
Ja predpokladam, ze sa proste niekto na tom aute "vyblaznil".

Tipujem to, ze sa niekto santil na tej ploche co sa odraza v blatniku na fotke, na tej druhej fotke je aj pri gume vidiet aky drsny je ten povrch, ale tak samozrejme je to len moja uvaha.
PROCHY603
Príspevky: 3773
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

wilz napísal:Dosť dobre nerozumiem, prečo skoro každý kto vie písať, sa cíti povolaný zodpovedať na hocijakú otázku, ktorá je na tomto fóre položená.
Ešte chýbala na začiatku tipovacia tabuľka, kde by si každý zúčastnený mohol tipnúť : terén ?, tlmiče ?

Keby takéto pneumatiky jazdili v teréne (po ostrých kameňoch), tak asi by bol dezén po celej šírke poškodený, či nie ?
:40bd: :d :D :40bd:

NETREP SPROSTOSTI!!!! :..: ::: :::

Videl si uz taku cestu ze kraje cesty boli spevnene kamenmi!!

Ja ano!!!! Preto su dosekane len kraje pneu a nie cela pneumatika. :40bd: :d :D :d :D
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

.nerobil by som si z toho ťažkú hlavu...

aspoň tie gumy maju teraz lepší záber.. prídavne lamely

:40bd:
Tropheus
Príspevky: 120
Dátum registrácie: 15.11.2006 22:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Tropheus »

Vyskakane od zlych tlmicov na 100%
marekvt
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 15.04.2012 09:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marekvt »

Mám presne také Fuldy,a tiež sú nejak tak do....né. Ja by som to hodil na tlmiče,pretože tie moje už sú na hrane.
matus@ctr.sk
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 14.01.2007 12:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matus@ctr.sk »

Mam rovnako potrhane gumy na Dusterovi. Chodi na nom zena len po meste. Su to stare 6 rocne gumy prehodene z ineho auta na dojazdenie. Duster je v podstate novy tak si myslim ze to bude len vekom pneu.
Pity
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 08.06.2005 22:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Pity »

je to A4 b5,66kw jazdi natom manzelka po meste a s deckom do skolky a na vyjazdy na vikend.230 000 najazdene. gumy boli kupovane r2008 +- neviem presne mozem zajtra dopisat v tomto pc nemam poznamky o opravach :-)
Kedze sme rodinka nejazdime natom ako lolofoni :-)
Moj predpoklad su tlmice-su tam od novoty, preto som skusal ci nejaky gumar nevidel nieco podobne.
Fuldy su tvrde a uz aj su hlucnejsie.
O auto je starane predna naprava je pevna meni som min rok za melye hd akurat tie tlmice su povodne
V pneuservisoch vedia aj test tlmicov napr mi...a?
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Problém je vyriešený : "Jazdí na tom manželka po meste"
To že sa pri jazdení neustále točí volantom, každú chvílu parkuje (možno práve tým ženským štýlom na 10x - tam kde iný na jeden), sem tam na kamienkoch, tak presne takto to ožuje pneu
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

ivko len doplnim : nekvalitnu pneumatiku :-)

ale na obranu vyrobcu - vonkajsi behun prevazne prednych kolies zatazeny slovakmi oblubenym tazkym dieslovym motorom v meste je namahany nepredpoklanou zatazou hlavne zenskym stylom parkovania :-)

nic sa nedeje, len daj ine pneu - tieto sa nepodarili

Návrat na "Pneumatiky - disky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných