Oplatí sa mi kúpa dodávky do 3.5t?

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

torne1993
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 24.06.2016 17:01
Zdieľať na Facebook

Oplatí sa mi kúpa dodávky do 3.5t?

Príspevok od používateľa torne1993 »

Zdravím,

toto je skôr otázka na ľudí , ktorí majú/pracujú s dodávkami.
Ide o to že podnikám v predaji nábytku.
Doteraz som na dovoz nábytku k zákazníkovi využíval služby autodopravcov.
Problém však je že v okolí ich veľa nie je, ktorí by mali o takýto druh zákazky záujem (alebo ?).
Keď som to prerataval tak za posledné roky najazdím mesačne 1000km cca priemerne. (niektoré mesiace len 300-400 ,inokedy viac)
Lenže autodopravcovia vedia pre mňa vyhradiť max dva dni v meisiaci , inak by sa im to neoplatilo , takže zákazník niekedy musí čakať aj dva týždne aj keď tovar je skladom a to len kvôli tomu že ja neviem zohnať dopravcu s dodávkou skôr. Ale tak v tomto ich chápem lebo auto by nemali využité ani pol dňa.
Ďalšia vec ale je ,že doteraz som platil 0.9€/km , po novom mi to zdvihol na 1.1€/km ,lebo sa mu to vraj neoplatí.
Po novom taktiež musím ešte platiť šoféra zvlášť , okrem toho že dopravcovi platím za auto a to je 6€/h. Takže sa už to celkom predražuje. Skúšal som osloviť aj iných , ale väčšina v okolí o takýto druh zákazky nemá záujem alebo ma približne rovnaké podmienky . Niečo výhodnejšie čo som našiel sú vzdialený 50km skoro a samozrejme že si tých 50km ku mne a nazad zaúčtujú takže vo výsledku to vychádza znova skoro rovnako.
No a tých 1200€ mesačne za 1000km je celkom dosť ,pričom to stále vozíme len na dodávke do 3.5t.
Takže som rozmýšľal o tom žeby som kúpil ojazdenú dodávku do 3.5t a vozil to sam.
Jasne cena PHM , cestná daň je jedna vec - tá lacnejšia asi , ale druhá vec sú náklady na servis a neviem koľko by to mohlo predstavovať priemerne , s či mratať.
Ročne by som najazdil do 15000km (určite ja menej) , oplatí sa mi kúpiť ojazdenú dodávku aby som ušetril na doprave , alebo neoplatí a mám ďalej využívať služby autodopravcov aj napriek dosť nevyhovujúcim podmienkam?

A ak kúpiť dodávku ,tak po akej cenovej kategórii pozerať vzhľadom na môj nájazd?
Veľkosťou by som potreboval aspoň L2, na výšku to je jedno , a nosnosť tiež , neovím viac ako pol tony naraz.
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

To musíš vedieť ty či sa ti to oplatí ale predpokladám že ak chceš robiť biznis tak nejako solídne tak nemôžeš byť závislý od cudzích... ty musíš vedieť koľko máš zakázok, kam vozíš, akú máš maržu, či z nej uživíš dopravu... ale len tak laicky ak chceš predávať musíš aj voziť... mna ako zákazníka ale viac zaujímalo či mi to vynesú domov alebo len pred vchod bytovky...
defe
Príspevky: 173
Dátum registrácie: 07.09.2009 15:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa defe »

no preratajme si to keby si mal vlastnu dodavku
phm 0.09e na 1km tj. 9l na 100km
poistka okolo 100e
cestna dan neviem asi okolo 100e
kupa auta 5000-15000e
servis ratajme 1000e rocne mozno menej
vsetky tieto vydavky si mozes dat do uctovnictva
15000km rocne tj 1350e phm +100+100+1000 2550+nakup auta
a firme musis zaplatit 12x1200e 14400e rocne tu dodavku mas splatenu za rok a zakaznici budu spokojni ze tovar maju ihned :)
ondre
Príspevky: 178
Dátum registrácie: 26.07.2008 19:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ondre »

Určite si dodávku zaobstaraj mám obchod s nábytkom a neviem si predstaviť dohodnúť termín tak aby vyhovoval zákazníkovi aj prepravcovi mám dve dodávky Trafik na menšie veci a Sprinter na väčšie je pravda že sú dni že sa Sprinter nepohne ale aj také že ide v kuse mám aj eshop a riešim si sám dopravu máš to iste vyhneš sa reklamaciam. Typ auta ti neporadím ale určite nech to má klímu.

Všetko dobré nech sa darí.
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Presne tento problém riešil pred asi dvoma rokmi môj známy...Napokon tú dodávku kúpil,všetko si vozí a vo voľné dni ju požičiava,alebo keď môže odvezie tým čo potrebujú tovar on sám...Je to tak ako to tu vypočítal defe,ale jemu sa to vrátilo podstatne skôr a teraz ho už vlastne nič nestojí prevádzka,keďže mu ju zaplatia "iní"...Ešte je aj ziskový...
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

Neviem ake mas auto ale co tak skusit zapojit zan nejaky vacsi oplachtovany vozik, na druhej strane pokial budes mat dodavku nemusis vozit len sam sebe ale aj inym ako stahovanie a pod. ceny vies ako sa pohybuju, uz len na tebe ci nejaku klientelu najdes
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Brácho podnika s kvetinami a kúpil dodávku kvoli 1500km ročne . Slovami tisic päťsto km a prerátal si že sa mu to oplatí. Nekupoval žiadne prdítko ale 17m3 Iveco s dvojmontážou a na vankúšoch. Je s ním velmi spokojný , len sa doteraz s ním nenaučil cúvať s vozíkom. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
A keď sa porozprávaš s luďmi v svojom okolí , zistíš , že hodne z nich kúpi dodávku len na postavenie vlastného domčeka. A stále sa to oplatí.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
N.M.
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 18.01.2010 18:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa N.M. »

No tak na toto ni nedá nereagovať.....

V poslednej dobe tu pribúda tzv. "rozprávkárov" .....to čo píšeš o tej cene za prepravu na dodávku, je úplne mimo reality....
0,90eur/km a teraz zvýšenie na 1,10eur/km...toto môžeš hovoriť v krčme, ale realita nášho trhu v segmente dodávok je 0,30-0,50eur/km...a to poznám bláznov čo jazdia aj za 0,25eur/km s dodávkou...u nás na Slovensku sa jazdí s veľkým kamiónom s návesom bežne za 0,90 - 1,00eur/km, takže neviem s akými dopravcami spolupracuješ, keď máš nastavené takéto ceny....
A k tvojej téme: kúp si dodávku a nemusíš mať tieto starosti, ale pribudnú ti iné....

P.S. robím v doprave od 1997 roku a dostávať na dodávku 0,90eur/km tak som dnes milionár....
kaskaderTN
Príspevky: 1761
Dátum registrácie: 10.12.2008 07:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kaskaderTN »

Ja som spravil tak, že som najskôr kúpil starú hrču a keď sa ukázalo, že na splátku bohato zarobí, kúpil som fungel nové. V tvojom prípade, pozri nejakého boxera za 2-3 tisíc euro, vyskúšaj pár mesiacov a uvidí sa. Akokoľvek to dopadne, predáš to za +/- to isté. Následne klasika, 20% akontácia, na 48 mesiacov a nech maká.

P.S.: keby som si mal kúpiť nábytok, ktorý je na sklade, a mám naň čakať dva týždne na dovoz, tak sa asi obrátim na niekoho iného
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Zas musím vyskočiť ako čertík zo škatulky .Pred pár mesiacmi od nás vyhodili "managera", ktorý mal práve toto pod palcom. Nestíhalo sa vyrábať do kamionov , tak do nemecka chodili mimoriadne autá . Lenže za mimoriadne autá sa priplácalo 2 a viac eur za km. Trvalo 5 rokov kým firma prišla na to že mimoriadne autá patrili frajerke dotyčného managera.
Takže kludne verím že tolko platí ak nevie zohnať niekoho iného. Mne stavebniny vozia pol palety cementu 20km za 15 evri. Nechceš?? Nechaj tak .
A rád by som vedel aké iné výdavky budem mať ak kúpim namiesto Passata Iveco? ako súkromná osoba a keď budú daňováci múdri tak ho predstavím ako včelársky voz. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

TY PREDÁVAŠ NÁBYTOK, nie si dopravca. Tu sa nedá počítať rentabilita kúpy, prevádzky a priama ekonomika prepravy. V Tvojom prípade je to súčasť výrobného prostriedku ako celku a jednoducho dodávku potrebuješ, aby si vedel uspokojiť požiadavky Tvojich zákazníkov. Ak na ňu máš, nie je čo riešiť. Potrebuješ ju.
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

a nad Operatívnym leasingom si nepremyslal??? mal by si nove auto, vsetok servis by platila leasingovka, dialnicnu a podobne.. ty by si len tankoval a mesacne platil splatku...

ops.: netusim pocom takto idu dodavky, ale myslim, ze by sa to oplatilo zistit.. ;-)
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

rovnako moze dopadnut i s nejakym starim srotom co volade kupi..
a povedzme si to otvorene, stare auta sa kazia deto naftaky kde pomaly odchadza vsetko... a servis vie byt set sakra drahy aj u 20 rocneho auta (pomaly srotu) je novy diel casto v radoby niekolko 100vak euro... zial

ked si niekto mysli, ze na starej hrci bude tocit km bez poruchy, tak to pardon ale to asi nie... :zg282:

pan by nas mal oboznamit s rozpoctom aky je ochotny investovat do vozidla ci sa bavime o pomaly vysluzilich posunovacoch ale dacom zaaanovnejsom... lol

ps.: tym netvrdim ze nesuhlasim, len som ponukol dalsiu variantu... :d :D
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

prečo by sa mu operatívny leas neoplatil. Veď ho može brať len ako samotné financovanie.

A samozrejme na akékoľvek financovanie sa mu to oplatí lebo ak ho 1000km stojí 1200€ tak v splátkach (leasing, úver...) ešte ušetrí a nemusí sa doprosovať a má istotu, že to odvezie. A má nové, ktoré mu po 3-5r. zostane a ešte na ňom odvezie hafo tovaru, prípadne ho slušne predá a zasa si kúpi nové
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

oco13 napísal: Takže kludne verím že tolko platí ak nevie zohnať niekoho iného. Mne stavebniny vozia pol palety cementu 20km za 15 evri. Nechceš?? Nechaj tak .
To bolo este dobre,ja som za 4 km dovoz palety(1tona) peliet zaplatil 10 eur ...este k tomu si zabudol doma "foršňu" a bol si po nu mojim autom... to uz nasralo poriadne.

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných