Opel Zafira 1,9 cdti - klima

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dani13
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 12.11.2011 11:26
Zdieľať na Facebook

Opel Zafira 1,9 cdti - klima

Príspevok od používateľa dani13 »

Dobrý deň. Na mojom automobile prestala isť klima. Technik povedak, že je zlý kompresor. Chcel by som sa spýtať koľko taký kompresor stojí?? Dakujem
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Myslim, ze pouzivat vyhladavac google vie snad kazdy aspon priemerne gramotny clovek.
Nikde tu neni vidno rok vyroby, typ motora, ci aspon vykon a dalsie podrobnosti...
Najlepsia rada v tomto probleme je asi skusit zmenit servis.
Ono, za tych cca 500€ co zhruba stoji ten kompresor to moze byt velmi rentabilne, teda ak sa nepotvrdi chyba v kompresore a bude to ina zalezitost.
Myslim, ze 1.9 CDTI mali kompresor spinany elektromag. spojkou, mozno je problem len v nej.
jupaza
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 10.04.2009 23:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jupaza »

AKO píše kolega, zmenil by som servis. Problém môže byť v kompresore, ale častejšie býva poškodený chladič klímy. Technik pri teste tesnosti chladiaceho okruhu by mal zistiť jeho netesnost.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Ja by som bol zvedavy preco prave kpmpresor?Aky je na to dovod?Co nefunguje v kmpresore?Servis povie zly kompresor a hotovo?Velmi zaujimave.
dani13
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 12.11.2011 11:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dani13 »

Je to Zafira r.v.2007 19 cdti 88kw. Plnil som klimu minuly rok.vsetko fungovalo ok a az teraz prestala chladit. behol som spät kde mi ju plnili. chlapik ju premeral s tvrdenim, že tlak drží, tak to bude kompresor. pozeral som na nete, ale je toho tolko sa v tom neviem orientovat. najrozumnejsie bude behnut este niekam inam aby som sa neuponahlal.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Kompresor neskape zo dňa na deň že jeden deň je funkčný a tesný a dokáže tlakovať a druhý deň už ani ťuk.....ale snímač tlaku môže . Ak to mal na tlakomeroch a nieje to vyfučané tak iné ma nenapadá...A ešte ak dačo okolo elektriky by mohlo byť.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Existuje este na svete jednoduchsia vec ako zistit ci je kompresor ok alebo nie?Ved ma plnicku s manometrami.Na diagnostike /ak ma/ zapnut kompresor,a skontrolovat ci sa zvysi tlak vo vysokom okruhu.Ak sa neda zapnut,tak hladat chybu v cievke,spojke atd.Snimac tlaku v tom pripade je vyluceny/ak sa skontroluje cez diag,ak v skutocnosti tak snimac moze byt/.Toto vsetko je otazka max 5 min.
Napísať odpoveď

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní