Opel Zafira 1.4 T 140k LPG

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

TakNor67
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 12.03.2011 08:14
Zdieľať na Facebook

Opel Zafira 1.4 T 140k LPG

Príspevok od používateľa TakNor67 »

Ahojte,

aky je prosim vas nazor na tuto motorizaciu? Jazdim hlavne mesto a mam dve male deti - MPV je pre mna nutnost... Pocul som, ze s generaciou Insignia je Opel aj dost spolahlivy... Vopred dakujem.
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

Ako nové by som to kúpil ale po zaruke predal.
môj názor ;)
TakNor67
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 12.03.2011 08:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TakNor67 »

Lochness, ake by si odporucil? dik
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Primitívnejšie MPV kde je atmosferický motor a nie turbo.

Už tu bola téma kde sa majitel Astry sťažoval na problémy s 1.4T
Ohladne spolahlivosti Oplu by som povedal že sa neposunul nikam vpred
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

TakNor67 napísal:Lochness, ake by si odporucil? dik

Podla penazí . . .
Osobne sa mi páči aktuálne Vitara 1,6i nová za 13.000 + DPH

V prípade väčšej kôpky financií . Mazda CX5 2,0i , Outlander 2,0i

Som benzínový typ . . takže aj výber je tým poznačený.

Poprípade ak chceš MPV a máš dom a garaž , kup si Touran tiež s touto motorizáciou 1,4 T . . teraz vyjde okolo 20.000 . .čo je obdobne tej Zafire . .ale touran aspon drahšie predáš ak ti ho do vtedy neukradnú ;)

Veľa štastia pri kúpe autíčka.
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Tú Vitaru si spomínal viackrát.
Pozrel som si recenziu na ňu a vyzerá to byť v pohode autíčko...:).
V podstate novú SX4 posunuli o chlievik vyššie a Vitara je nástupca pôvodnej SX4...
Motoricky je to super. Ak by som hľadal spoľahlivé nové auto, tak by som tú atmosferickú 1.6tku isto zahrnul do užšieho výberu. Tú 1.4ku turbo by som nebral...
Ak by bola možnosť atmosferického motora - 1.6, 1.8, 2.0, tak v pohode. Ale tá 1.4 ? Radšej nie - má zvuk, ako nafťák...:)
https://www.youtube.com/watch?v=EtbmBtXS4k0
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

Spomínam tu Vitaru preto že je to za tu sumu slušné auto s benzínovým motorom a aj s výbavou :D

Take pekne približovadlo. :-\
tempest9
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 18.05.2008 18:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tempest9 »

TakNor67,

kedze si v nazve temy pouzil slovo "Opel", vkrocil si na tenky lad. Par nazorov si si uz vypocul a predpokladam, ze si este vypocujes. V podstate ide o to, ze vzdy sa Ti snazia poradit ludia, ktori podobne auto nemali a nemaju. Mozno ho videli tak v katalogu alebo poculi, ako na to nadaval kamaratovkonaritibrat.
Takze pokusim sa byt co mozno najviac objektivny. Mas rodinu a potrebujes MPV. Niektori Ti radia novu Vitaru, ktora uspesne zavrsila konverziu s pouzitelneho off-roadu na nepouzitelneho metrosexuala. MPV znamena hlavne priestor a u SUV tejto kategorii priestor nehladaj. Dtto SX4 a pod. Jedine, co tie auta vedia dokonale je zrat benzin neumerne tomu, co poskytuju.
Takze ostanme pri MPV alebo kombiku nizsej strednej. Predpokladam, ze si limitovany financiami ako vacsina z nas, takze stredna trieda mozno len ako jazdenka.
Touran moze byt, ale 1,4 TSI? Padli tu nejake prdy o nespolahlivych motoroch Opel a v zapati Ti poradia motor, ktoremu sa treba vyhnut ako cert krizu.
Ano, mali sme tu jedneho uzivatela, ktory mal problem s 1,4T od Opla. Treba si vsak uvedomit, ze napr. Astra je cca 9. najpredavanejsie auto na SK a vacsina motorizacii je prave 1,4T. Cize statisticky je to nevyrazne. Kolki uzivatelia 1,4 TSI mali problemy s retazou alebo turbom?
V kazdom pripade, pokial hladas nove auto, velmi doporucujem dokupit rozsirenie zaruky na 5-6 rokov, ak je to mozne. Pokial pracujes v priemysle, tak urcite vies, z coho a ako sa dnes komponenty vyrabaju, preto neriskuj.

K teme; za mna Zafira Tourer 1,4 T moze byt. Do mesta je to dobra volba, v zime zacne kurit skor ako diesel. Naviac ide o nepriamovstrekovy motor, kde odpdaju problemy s vysokotlakym vstrekovanim, teda o starost menej.
Priestor v interieri je velkorysi a obsahuje zaujimave vychytavky, ktore casom ocenis.
Ako alternativa s atmosferou mozno Kia Ceed combi 1,6 GDI. Pre stvorclennu rodinu by stacit mohla. Co sa tyka motorizacie, nemozem sluzit, nemam skusenosti. Skus sa popytat v specialnej sekcii tohoto fora venovanej znacke Kia.
maroxxx
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 02.08.2007 13:32
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Zafira 1.4 T 140k LPG

Príspevok od používateľa maroxxx »

TakNor67 napísal:Ahojte,

aky je prosim vas nazor na tuto motorizaciu? Jazdim hlavne mesto a mam dve male deti - MPV je pre mna nutnost... Pocul som, ze s generaciou Insignia je Opel aj dost spolahlivy... Vopred dakujem.
A nad Zafirou 1,8 benzin neuvazujes? To je este motor bez turba.
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

tempest9 napísal:TakNor67,
Niektori Ti radia novu Vitaru, ktora uspesne zavrsila konverziu s pouzitelneho off-roadu na nepouzitelneho metrosexuala. MPV znamena hlavne priestor a u SUV tejto kategorii priestor nehladaj. Dtto SX4 a pod. Jedine, co tie auta vedia dokonale je zrat benzin neumerne tomu, co poskytuju.
Tak pozorne čítaj.
Nová Vitara . . 1,6i , 5 kvalt , naj.300 km . po meste na skušobných jazdách , spotreba 6,4 litra.
Autíčko ma okolo 1150 kg , 17 pneu.

Bol som sa s tym odviesť a je to v celku slušné 4 miestne autíčko v tej kategorií..

Ja sa už trošku dlhšiu dobu pohybujem tutoka medzi autami a ozaj nie som typ ktorý niekoho od niečoho odhovára na základe neoverených informácií.

To že napísal že ma dve malé deti a jazdí po meste neznamená že potrebuje aj 650 litrový kufor , 5 samostatných miest a neviem čo všetko. :40bd:
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

LOCHNESS napísal:Spomínam tu Vitaru preto že je to za tu sumu slušné auto s benzínovým motorom a aj s výbavou :D

Take pekne približovadlo. :-\
JJ - aj mne sa pozdáva...:)
TakNor67
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 12.03.2011 08:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TakNor67 »

Lochness pls - aka je ta Vitara velka z vnutra (z pohladu pasazierov) - je to napr. trieda Ford Kuga? Spotreba na benzin fantasticka.... dik
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

TakNor67 . .
Ford Kuga ?

prosím ťa neporovnávaj neporovnateľné :40bd:
kuko33
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 27.11.2014 21:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kuko33 »

Toyota Verso s motorom 1.8 valvematic. Spotrebou pod 7 litrov a je to spolahlivy a pruzny motor. Cenovo mozno ako Zafira.
Ale ked kupis nove a bude sa k nemu chovat ako clovek tak s kazdym autom mozes urobit kvantum km bez starosti. Zafira je strasne pekne auto hlavne interier. Toyota je trochu fadnejsia no ta 1.8 je fakt vdacna
tempest9
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 18.05.2008 18:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tempest9 »

[/quote]

Tak pozorne čítaj.
Nová Vitara . . 1,6i , 5 kvalt , naj.300 km . po meste na skušobných jazdách , spotreba 6,4 litra.
Autíčko ma okolo 1150 kg , 17 pneu.
[/quote]

Pokial je to 1,6-tka, ktora sa pouziva/la u Suzuki aj v minulosti (rozumej neprekonala nejaku vyznamnu modernizaciu), tak v kolegovej SX4 berie v zmiesanom rezime 8 l / 100 km podla palubneho PC. A to je na 16" diskoch.
Vzhladom na to, ze metroVitara sa zacala predavat len pred nedavnom, nie je mozne ziskat relevantne data o spotrebe napr. zo Spritmonitora. Ale 6,4 / 100? To je katalogova hodnota a vsetci vieme, ako je to v reali. Zvlast u aut s vyssim valivym odporom.
Sorry, nechcem argumentovat, ale pripada mi to dost sci-fi.

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní