Opel Zafira B - klepanie motora

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

@jaster-83, veď presne preto som napísal, že sa vyzná + smajlík.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Zafira B - klepanie motora

Príspevok od používateľa laco1871 »

Coro1234 napísal:Zdravím vás,poprosím vás o radu mám Opel Zafira B 1.8 benzín z18xer,160000km.Problem je že pri studenom štarte motor zarachoti asi na 2-3sec,po tom je chod motora v poriadku,ak motor hneď zhasnem a opätovne sratrtujem už to nezaklepe.....Pozeral som nejaké fóra a viem že problém môžu byť kolesá variabilného casovania na vačkach len chalanom to klepe v kuse mne len na tých pár sekúnd po štarte.Vdaka za rady
Ja mam motor F18D4 mam najazdených cca 217 000 km a robí mi to isté...

Nie je to nejaká vážna závada , ale ukazuje na chybu fungovania celeho systému vvti alebo DCVCP , že olej nezostáva v komorách presuvníka , ale odtečie späť dole do ol.vane

Skus vymeniť solenoidy riadenia prietoku oleja v presuvníkoch druhovýroba stojí okolo 17 € /kus

Inak tieto motory nemaju žiadne hydroštely !!

Ventil je ovladaný cez hrnček nad ventilom, priamo vačkovým hriadeľom.
tucantoco
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 22.09.2019 12:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tucantoco »

Kamarát, sám mám Vectru C s týmto motorom Z18XER 103kW. Žiaľ, výmena tých 2 kolies ťa neminie. Odporučil by som ti zároveň s tým vymeniť rozvody s pumpou (ak si ich ešte nemenil) a aj tie 2 ventily, nespomínam si už ako sa volajú, jeden je na sacej strane, druhý na výfukovej + skontrolovať ventilovú vôľu lebo Z18XER nemá hydroštely ako Z18XE (92kW). Tu to treba mechanicky skontrolovať a príp. ich nastaviť. Ako príklad, sem dám link, ktorý presne popisuje to čo máš ty a to čo som mal aj ja, po výmene všetko "olrajt"...piaty príspevok zhora, taký dlhší od užívateľa ŠAFA
https://www.opel-astra-h.cz/forum/viewt ... 9&start=10
ak sem link nepatrí tak sa ospravedlňujem admin.komunite.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Cena za jedno koleso aktuatora je okolo 150-170 € / kus,
k tomu patalia s nastavovaním, a zaistením rozvodu..

Jednoducho , bežný užívateľ bez adekvatných priestorov, bez náradia, odkázaný len na dobrú voľu servisu , to musí vzdať v prvej sekunde...
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

Bumbo221 napísal:Ani prvý ročník automechanika... Ale to je na inú a dlhú tému


K autu.... Klepkaju ti hydrostely (s najväčšou pravdepodobnosťou).
Skús s niekým, kto je nato vybavený, zmerať tlak oleja (pri ľadovom motore aj pri zohriatom) ale nie len dole pri filtry, ale aj hore pri hlave.
Potom vieš čo ďalej...


V najhoršom prípade pôjde hlava na repas, ale poriadny, kde ju dôkladne premeraju, a vedia čo majú robit.
Popri tom môžeš dať vymeniť aj rozvody, vyčistiť sanie (neuškodí mu to), preplachnut vodny okruh, povymienat klinové remene... Nové tesnenia a srouby do hlavy dúfam nemusím spomínať, to by mala byť samozrejmost si myslím...

Už len vela šťastia pri výbere poriadneho a poctivého mechanika....
koli hydrostelom nemusi davat dole hlavu
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

1. treba vediet ci mas hydrostely - ak ano, tie zvyknu klepat par sekund za studena
2. klepat moze natiahnuta rozvodova retaz
3. ak mas variabilne casovanie, aj toto moze klepat - to koleso casovania

ak by klepala vacka, tak ta zvykne klepat aj za tepla - stale, rovnako ojnica klepe aj po zohriati...

tak si vyber
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
aftanasova
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 15.03.2006 14:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aftanasova »

Coro1234 napísal:Vďaka za rady hlavne musím nájsť iného mechanika ktorý pozná tento motor....nepoznate náhodou nejakého schopného na Orave resp poprad a okolie?
Ja som mal problém s Zafirou rv. 2016, hrkotali mi rozvody pri štarte aj pri jazde vo voľnobežných otáčkach. Volal som do viac autorizovaných servisov opel po Slovensku, všade mi povedali výmena rozvodov cca 1500 e, lebo je potrebne vybrať motor z auta, demontovať prevodovku aby sa dostali k rozvodom. Tak som hľadal na fórach kde tie problémy už riešili a dopracoval som sa k jednému servisu v Prešove, riešili to už viac krát a majú tam skúsenosti s výmenou rozvodov na Opel Zafira, aj Astra, majú rovnaké motory.

Dal som im rozvody vymeniť, trvalo to týždeň, ale neľutujem, použili originál diely a oprava ma vyšla oveľa lacnejšie ako v autorizovanom servise. Motor už ide pekne hladko a tichšie.
Urobili mi to v http://www.autoservispribula.sk/
môžem len odporučiť.

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný