Opel Zafira A - trasie volant

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Panak
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 19.08.2017 16:06
Zdieľať na Facebook

Opel Zafira A - trasie volant

Príspevok od používateľa Panak »

Zdravím, vie mi niekto poradit kde by mohla byt chyba keď mi vybruje, trasie volantom keď idem po diaľnici?triaslo veľa keď som šiel 120, tak sa menila poloos lebo bola krivá aj sa kolesá vyvazili... Teraz trasie menej ale nepravidelne, chvíľku trasie potom zas chvíľku nie...
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Zafira A trasie volant

Príspevok od používateľa ivko1 »

To trasenie sa podpísalo do opotrebenia ďalších komponentov, ako uloženie ramien, uloženie tlmiča, čapov...
Posledná skúsenosť kedy triaslo volantom na Zafire síce B, bolo poškodenie horného uloženia tlmiča
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Zafira A - trasie volant

Príspevok od používateľa seven549 »

ja sa divim ze to niekto riesi na zafire A.kde bolo to auto doteraz ze netriaslo???? kadial jazdilo???
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Zafira A - trasie volant

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Zadné kolesá vyvážené tiež?
Nie je tam blato zvnútra?
tuninka
Príspevky: 895
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Zafira A - trasie volant

Príspevok od používateľa tuninka »

trasenie môže spôsobovať veľa vecí..... krivý disk, zle vyvážené gumy, aj keď boli vyvažované,
staré pneumatiky, nepravidelne zjazdené pneumatiky, keďže to triaslo už predtým, tak sa gumy mohli zodrať, zlá geometria po výmene vecí na náprave, možno aj kotúče bŕzd
Thomasl
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Zafira A - trasie volant

Príspevok od používateľa Thomasl »

nechcem ťa strašiť ,ale to možno ani nikdy nevyriešiš,120 -130 je kritická rýchlosť,pri ktorej sa to najviac prejavuje a tam to može byť x vecí..mám takúto skúsenosť s passatom,kde bolo vymené všetko okrem riadenia ,prevodovky a motora a nepomohlo..Nakoniec sa auto predalo ,prajem veľa šťastia...
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Zafira A - trasie volant

Príspevok od používateľa laco1871 »

Spozoroval som podstany rozdiel v správaní sa svojho auta na "plecháčoch " a na "elektronoch" ..podstatny rozdiel.. :4012:
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Zafira A - trasie volant

Príspevok od používateľa seven549 »

Thomasl napísal: 18.10.2022 16:10 mám takúto skúsenosť s passatom,kde bolo vymené všetko okrem riadenia ,prevodovky a motora a nepomohlo..Nakoniec sa auto predalo ,prajem veľa šťastia...
robilo to riadenie.staci ze je trocha vybity hreben a uz to bude klepat volantom.hoci sa daju nove pneumatiky alebo aj nove disky cela naprava sa moze dat nova do 1000km vibruje volat lebo to riadenie ma volu.

ak je naprava dobra disky kolies rovne + nove pneu a vratia sa vibracie do volantu a brzdove kotuce su rovne --- vytlcene riadenie.ma to 70 percent aut na sk pri najazde od 220 000km.

lebo mame take cesty.
Panak
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 19.08.2017 16:06
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Zafira A - trasie volant

Príspevok od používateľa Panak »

Tak teraz neviem kde začať hľadať chybu... Podľa toho čo píšete to môže byť všetko asi.... To mi vychádza predať auto a kúpiť iné....
Skúsim ešte tyčky stabilizátora lebo ich trošku už počuť, a ešte skúsim iné kolesá komplet zime, lebo mam doma sadu...
Doteraz auto jazdilo diaľnice pohode, ako začalo triasť prešla sa trasa iba domov cca 500 km... Takže pri traseni sa nejazdilo zbytočne aby nevybilo niečo iné...
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Zafira A - trasie volant

Príspevok od používateľa martincichy »

Auto predavat nemusis. Staci skontrolovat veci vyssie spominane.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Zafira A - trasie volant

Príspevok od používateľa seven549 »

Panak napísal: 19.10.2022 18:28
Doteraz auto jazdilo diaľnice pohode, ako začalo triasť prešla sa trasa iba domov cca 500 km... Takže pri traseni sa nejazdilo zbytočne aby nevybilo niečo iné...

to si mal mapisat na zaciatku.lebo Zafira A je uz vrak.kto s tym dnes jazdi pravidelne dialnice.

nevie sa ani rok vyroby.posledne su tak rocniky 2005???ja po dialnici 80 percent aut vidim len rocniky od 2015 vyzsie.

auto netrasie z dna na den,a ak aj,muselo auto dostat ranu od cesty ,tak prve co idem po kolesach a geometrii.a nie poloosa.

zla geometria potrapi aj nove auta.
Panak
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 19.08.2017 16:06
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Zafira A - trasie volant

Príspevok od používateľa Panak »

seven549 napísal: 20.10.2022 01:57
Panak napísal: 19.10.2022 18:28
Doteraz auto jazdilo diaľnice pohode, ako začalo triasť prešla sa trasa iba domov cca 500 km... Takže pri traseni sa nejazdilo zbytočne aby nevybilo niečo iné...

to si mal mapisat na zaciatku.lebo Zafira A je uz vrak.kto s tym dnes jazdi pravidelne dialnice.

nevie sa ani rok vyroby.posledne su tak rocniky 2005???ja po dialnici 80 percent aut vidim len rocniky od 2015 vyzsie.

auto netrasie z dna na den,a ak aj,muselo auto dostat ranu od cesty ,tak prve co idem po kolesach a geometrii.a nie poloosa.

zla geometria potrapi aj nove auta.
seven549 napísal: 20.10.2022 01:57
Panak napísal: 19.10.2022 18:28
Doteraz auto jazdilo diaľnice pohode, ako začalo triasť prešla sa trasa iba domov cca 500 km... Takže pri traseni sa nejazdilo zbytočne aby nevybilo niečo iné...

to si mal mapisat na zaciatku.lebo Zafira A je uz vrak.kto s tym dnes jazdi pravidelne dialnice.

nevie sa ani rok vyroby.posledne su tak rocniky 2005???ja po dialnici 80 percent aut vidim len rocniky od 2015 vyzsie.

auto netrasie z dna na den,a ak aj,muselo auto dostat ranu od cesty ,tak prve co idem po kolesach a geometrii.a nie poloosa.

zla geometria potrapi aj nove auta.

Pre niekoho vrak pre niekoho spoľahlivé autíčko... Nemá každý peniaze na nové... A niekedy tie staršie prežijú tie nove ešte...
Panak
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 19.08.2017 16:06
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Zafira A - trasie volant

Príspevok od používateľa Panak »

Po výmene tyciek stabilizátora a po výmene na zimnú sadu trasenie prestalo... Neviem ci bola chyba tam alebo tam každopádne už je to v poriadku...
Inak tyčky trochu klepkali už, tak neviem ci aj tie nemôžu robiť takéto problémy...
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Zafira A - trasie volant

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Samozrejme, že áno!!
Ako môžeš nenapisat hneď na začiatku, že už počuť tyčky stabilizátora??
Vymeň mechanika, keď Ti pri výmene oleja nezamyka rukou tyčkami.... :3c90:
Už pri najmenšej vôli ich vyhod a daj nové, veď stoja 15-20 eur, ak ich máš aj na zadnej náprave, aj tie vymeň.
Ale pozor, tie nezistis na zdvihaku, ale na zemi, keď poriadne pomykas zadnými kolesami.
Panak
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 19.08.2017 16:06
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Zafira A - trasie volant

Príspevok od používateľa Panak »

No ale aj ta poloos bola ohnuta 2cm cca takže zmytocne sa nemenila si myslím, lebo keď sa vymenila tak trasenie sa o polovicu ukludnilo... Takze jedno s druhým a problém bol na svete...

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 56 neregistrovaných