Opel Vivaro - huciaca prevodovka

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

maceno
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 29.08.2006 19:11
Zdieľať na Facebook

Opel Vivaro - huciaca prevodovka

Príspevok od používateľa maceno »

caute,

kupil som si vivaro, nema vela najazdene - 68000km original

cital som uz vopred ze maju problemy z prevodovkou, ale nepocital som ze aj v tychto problemoch.

Ide o to ze auto na 6ke pri rychlosti 140 trochu huci, zvuk ako ked prejdete na dialnici po tych bielich ciarach. Pri pomalsej alebo rychlejsej rychlsti nic, len pri tych 140.

Jedna sa o tu klasicku chorobu?
Pomoze vymena oleja?

dakujem za rady
citronsk
Príspevky: 626
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa citronsk »

ahoj, no snad tam nemas uz povestnu prevodovku M32... montovala sa do viacerych Oplov.. Insignia, Astra, Zafira atd.. (neviem ci aj Vivaro) Ak je to spominana prevodovka, je to nutne dat spravit.. Odchadzaju v nej loziska z viacerych dovodov(poddimnenzovane loziska, ich zle mazanie).. na slovenskom internete tato prevodovka uz ma dokonca i vlastnu stranku.. Ak je to M32 vymena oleja nepomoze, budu to vyhodene peniaze, lebo niektore z lozisk su zrele na vymenu. Sam mam M32 a uz bola na repase. vela stastia
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Môže to byť aj diferenciál, daj to najprv pozrieť nejakému skúsenému mechanikovy.
maceno
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 29.08.2006 19:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maceno »

No skuseneho mechanika ziadneho nepoznam, budem musiet ist priamo do oplu. Myslite ze ma tam zderu z koze? Len laicky mi skuste povedat cenu od do prosim.
iv@n
Príspevky: 226
Dátum registrácie: 29.01.2007 10:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa iv@n »

ked stlačíš spojkový pedál, tak ten hluk prestane?
maceno
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 29.08.2006 19:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maceno »

Ano prestane, preto ma napadla hned prevodovka
citronsk
Príspevky: 626
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa citronsk »

na tejto stranke http://prevodovka-opel-m32.webnode.sk/ najdes uzitocne info, ako sa sprava prevodovka, ked su vadne loziska.. za predpokladu ze mas ten typ prevodovky..
maceno
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 29.08.2006 19:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maceno »

Dakujem ti velmi pekne za ten link, napisal som tomu panovy. Nechcem byt skeptik, ale vyzera to ze pan velmi dobre vie o co ide, a v origo servise nejaky docasny pracovnik by sa dlho natrapil...
Ako zistim aky mam typ prevodovky? Lebo to neviem v papieroch najst.
Napísať odpoveď

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní