Opel Vectra 1,8 lpg

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jouwy
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 23.05.2013 15:54
Zdieľať na Facebook

Opel Vectra 1,8 lpg

Príspevok od používateľa jouwy »

Ide o auto opel vectra 1,8 benzin /lpg problem je v tom ze auto nejde na benzine ale na lpg uz ano upresnim rano nastartujem auto sa cele trase skape asi 5 krat pri niskych otackach ho dusi a skape ale ked sa zohreje uz to nieje take zle nejde uplne dobre ale ide ako tak priklad idem 50 ide pekne 10 sekund zacne ho dusit potom zas 10 sekund ide a zas ho dusi ale ked je studene nejde vobec mozem dat aj pedal na podlahu nepojde dnes som skusal nalial som vif na cca 10litrov benzinu prebehol som ho po dialnici natankoval som druhy krat zas vif a ziadna zmena takze vstreky to asi nebudu a sviecky su nowe , skratka auto nejde len na benzine a ked je studene ked je ohriate je to lepsie a ked prepne do lpg uz ide normalne cerpadlo nadrzi som menil pred pol rokom uz newiem kde mam hladat :-(
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Ja by som ten VIF tak nepreceňoval....kľudne môže byť že vstrekovače zle rozprašujú .Ak to robí len na benzíne ....
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

urcite...dlhodobo zanedbany stav len tak vifom nevyliecis lol, mozno by to chcelo predavkovat a nejaky cas sa ho drzat pri kazdom tankovani...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
marosko031
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 22.12.2008 21:12
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marosko031 »

Ahoj,skus pozriet hadicu nad vytlakom palivoveho čerpadla,zvykne byt prasknuta a v sustave nieje dostatocny tlak paliva...
fatal1ty666
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 08.03.2009 14:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fatal1ty666 »

kedze na LPG ti to ide ok hladal by som problem v privode benzinu ...v prvom rade si zmeraj aky tlak ti tlaci palivove cerpadlo ....
vymen palivovy filter .... ak je tlak Ok a filter novy tak na rade su vstreky ..vybrat dat skontrolovat .... a este pozri kablovanie od vstrekov benzinovych ono totiz pri montazi LPG sa velakrat rozmotava kablovacka od vstrekov do RJ mohlo sa stat ze uz sa ta kabelaz nezaizolovala niekde dobre mohol sa niekde nejaky drot predrat
jouwy
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 23.05.2013 15:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jouwy »

Zaujmave je to že največi problem je rano ked je to studene už ked som na aute behal v ten den a ide na benzine už ide ako tak nejde dobre ale už to neskape tak ako rano neni to take zle len ako keby straca vykon ako keby ho niečo pridusalo čerpadlo by malo dobre tlačit je nowe musim teda pozret čo ste radili Dakujem
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

možno je taká príčina ,že pri štartovaní

ide do sania aj benzín aj plyn a preto nechce sa udržať na voľnobehu /super bohatá zmes/

tam by som hľadal pričinu problému
fatal1ty666
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 08.03.2009 14:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fatal1ty666 »

nemyslim si ...... navyse tato teoria sa da velmi lahko vyvratit odpojenim LPG vstrekov tak nech vyskusa ....
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

precistit a preplachnut vsetko od nadrze, daj vycistit vstreky a co sa da, vymenit za nove. A poprehybat a pozriet vsetky hadice, ja som zazil ludi, ktori necitili unik benzinu.... Motor ide vzdy lepsie aj s chybami na benzin, ako na LPG. Ked je v pohode na LPG, je tam nieco jednoduche, mechanicke....
jankode
Príspevky: 682
Dátum registrácie: 21.02.2008 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jankode »

Ja by som si tipol zalepene vstreky v prvom kroku,nieco obdobne som mal na aute s LPG a v druhom kroku prejst celu palivovu sustavu,a nezabudnut vycistit benzinovy nadrz aj so sitkom,uvidis co tam za bordel mas.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Vectra 1,8 lpg

Príspevok od používateľa mhlavaty »

jouwy napísal:Ide o auto opel vectra 1,8 benzin /lpg problem je v tom ze auto nejde na benzine ale na lpg uz ano upresnim rano nastartujem auto sa cele trase skape asi 5 krat pri niskych otackach ho dusi a skape ale ked sa zohreje uz to nieje take zle nejde uplne dobre ale ide ako tak priklad idem 50 ide pekne 10 sekund zacne ho dusit potom zas 10 sekund ide a zas ho dusi ale ked je studene nejde vobec mozem dat aj pedal na podlahu nepojde dnes som skusal nalial som vif na cca 10litrov benzinu prebehol som ho po dialnici natankoval som druhy krat zas vif a ziadna zmena takze vstreky to asi nebudu a sviecky su nowe , skratka auto nejde len na benzine a ked je studene ked je ohriate je to lepsie a ked prepne do lpg uz ide normalne cerpadlo nadrzi som menil pred pol rokom uz newiem kde mam hladat :-(

Nelej zbytočne VIF,to je výborný prípravok ale nie je určený na intenzívne čistenie vstrekov,je to určené skôr na udržanie a prevenciu proti ukladaniu rôznych zložiek ktoré zalepujú vstrek.
Čistí sa ultrazvukom,potom má VIP svoje zdôvodnenie.
Skutočne je možno za celým problém benzínových vstrekovačov,dosť záleží akým spôsobom sú odstavené,či ostávajú pod tlakom a pod.
Kedže sa spomína že v plynovom režime je všetko OK je predpoklad na chyby v dodávke paliva,tlak,prilepené vstreky apod
jouwy
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 23.05.2013 15:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jouwy »

Ide o to preco je problem len ked je auto studene alebo ked dlhsie stoji ked su to vstreky neslo by to vobec ale ono to skapina len rano alebo ked dlhsie stoji vcera som nastartoval od rana do vecera stalo bol problem skakalo to ohrialo sa to na prevadzlovu teplotu a uz to islo omoc lepsie mechanik nechal auto ochladnut chcel omerat cidlo teploty bolo ohriate na 50 stupnov zdochinalo otacky skakali hore dole auto sa cele trasie zas to neslo rano to same od seba zdochne otacky skacu hore dole ale ked uz prejdem na aute uz to neskape ani netrase aj otacky su pohode len ked chcem ist musim viac
pridat a na aute som casto behaval aj na benzine po nadrzi plinu som behal na benzine ja uz newiem
soto19
Príspevky: 657
Dátum registrácie: 23.09.2008 15:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa soto19 »

Stary Opel sa neoplati opravovat, ver mi sam som nalial do Z18XE Zafiry za 6 rokov 9 tis. EUR na servise (cca 1 500 EUR rocne). Mam v kalendari hrubym oznaceny datum, kedy som sa toho auta zbavil takmer zadarmo. A bol som stastnejsi, ako ked som ho kupil.
A bol to jednoduchy benzin, na ktorom sa ti nema co pokazit a ak aj ano tak servis je lacny...
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

No ved logicky, ked nieco chces povolit, bezne sa zmena teploty na tento ucel pouziva :), moze byt ze malo staci tym vstrekom na odlepenie nejde nejde a troska sa ohreju od motora....a voila bingo, aj vibraciami trebars a uz slapu OK, najhorsie je vzdy prekonat prvotny odpor, potom sa to rozbehne :), takto funguje tento svet, staci sa pozerat okolo seba poriadne :)

Inak vyborne tieto bordely z benzinu rozpusta lieh ;-), chemik aj zdovodni preco...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

pre tie vstreky je to typicke, ze motor ide horsie studeny - nespekuluj s chemiou, vsetko precisti mechanicky, vstreky na ultrazvuku, filtre vymenit. Keby ti to islo zle po chvili, event. po zahriati, tak je to skor sajrajt na sitku v nadrzi. Vstreky , aj ked nie vsetky, mozu mat aj chybu, ze sa na nich lepi spina systemom zaklopkoveho ventilu a vzdy do dalsieho startu sa pripchaju akoby zaklopkou.

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných