Opel Vectra C 1,8 16v - zle startovanie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tosimt
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 20.02.2009 11:58
Zdieľať na Facebook

Opel Vectra C 1,8 16v - zle startovanie

Príspevok od používateľa tosimt »

Dobrý deň.
Potreboval by som poradiť s nasledovným problémom. Mám vo Vectre C motor Z18XER. Za chladného rána naštartuje okamžite,ale keď dajme tomu stojí celý deň na slnku naštartuje až na druhý,či tretí krát. Pripadá mi to,ako keby nejaký senzor,ktorý podľa teploty reguluje zmes zle vyhodnocoval a s vyššou teplotou nasávaného vzduchu /napr. keď je horúca kapota motora - auto je čierne/ dával nesprávnu dávku paliva. Pritom,keď je motor zohriaty štartuje normálne. Za každú odpoveď,resp. radu k veci vopred ďakujem. :300f:
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Ako cez kopirak,tiez mam vectru c ale naftovu a presne tato situacia aj u mna znamena tazsie nastartovanie. Najhorsi scenar nastava cez zimu ,studeny motor a slnko pripekajuce na kapotu.
jupaza
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 10.04.2009 23:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jupaza »

prebehnúť cez diagnostiku, pozrieť Live data. Odporúčam vymeniť čidlo teploty motora
tosimt
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 20.02.2009 11:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tosimt »

@ jupaza máš na mysli snímač teploty chladiacej kvapaliny? myslis,ze by vyhodnotilo,že je motor už zohriaty a dalo mu menej paliva? Ked pocas startovania zošliapnem plynový pedál,tak nastartuje,sekundu ho podusí a potom ide normálne na voľnobežné otáčky.
jupaza
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 10.04.2009 23:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jupaza »

presne ten, len pozor bývajú aj dva jeden na termostate a druhý na bloku ( jeden pre budíky a druhý pre RJ)
tosimt
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 20.02.2009 11:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tosimt »

@ jupaza tak podľa symptomov by to mal byť ten,čo používa riadiaca jednotka.Poviem mechanikovi nech mi to pozrie,pripadne nech ich zameni medzi sebou,ak sú zhodné a uvidím,čo to spraví. Zatiaľ dík za radu.
jupaza
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 10.04.2009 23:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jupaza »

zhodné isto nebudú.
Napísať odpoveď

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných