Opel Vectra B - zadna kotucova brzda

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

simonko22
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 06.01.2015 17:21
Zdieľať na Facebook

Opel Vectra B - zadna kotucova brzda

Príspevok od používateľa simonko22 »

Dobry poprosim info dnes som zistil ze zadne lave koleso je prehriate aj kotuc ze sa nedal chytit aky tam moze byt problem zadrety valcek alebo nieco viac Vopred Dakujem za info
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Aj valček aj vodítka aj prípadne môže drhnúť systém mechaniky ručnej brzdy....Vždy treba pozorne prezrieť všetky komponenty a ak sa už robí tak nezaškodí aj druhú stranu, predsa len to je párový orgán...teda komponent.
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Ja už len dodám,že ak urobíš čo je nado mnou napísané tak NEZABUDNI vymeniť tú prevarenú brzdovú kvapalinu... :2f93:
miso.eu
Príspevky: 363
Dátum registrácie: 30.07.2011 14:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miso.eu »

Nam to na Opel Vectra A robila poskodena brzdova hadicka. Rozober a zistis :)
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

vselico (najma ak aj ma zabudovanu rucnu), mozno aj ovalny piest ked si jazdil na zusuchanych platniach a vymenil nove.
kde to drhne zisti hocikto skusanim ak ma minimalne iq.
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

hned rozobrat, ocistit, vymenit co je opotrebovane, gumicky preventivne, ak ti to neprestalo brzdit, tak brzdovka pravdepodobne nezovrela, ale doporucoval by som vymenit. Videl som uz hadicky stocene ako prasaci chvost, naopak zlozene brzdy, zahrdzavelo lanko rucnej, ktora stale vlastne "visela" a pod.Len to neodkladaj, lebo o chvilu budes mat kotuc sfarbeny ako duha a skriveny - potom menis aj kotuce.
Napísať odpoveď

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných