Opel Meriva / Zafira - skúsenosti

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

visior
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 16.06.2015 19:43
Zdieľať na Facebook

Opel Meriva / Zafira - skúsenosti

Príspevok od používateľa visior »

Dobrý večer. Chcel by som kupiť auto Opel Meriva 1.6 16V alebo Opel Zafira A 1.8 16V. Viem, že sú to už dosť staré auta, ale mám rozpočet max. 3500-4000E. Skúste mi poradiť nejaké plusy a mínusy, poprípade najčastejšie poruchy. Ďakujem za všetky postrehy a rady. :48:
Pilotek
Príspevky: 869
Dátum registrácie: 05.06.2008 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Pilotek »

Mali sme v robote Zafiru A 1.6 16V kúpenú zánovnú v bazáre - slovenské auto od prvého majiteľa. Motor bol v 7-miestnom aute sprevodovaný ľahko (do otáčok), takže to bolo cítiť pri rýchlej diaľnici na spotrebe benzínu aj oleja. Dosť skoro bolo treba meniť výfuk (vonkajší plášť zadného tlmiča sa začal lúpať pri pomerne nízkom nájazde, ale zasa auto malo viac rokov - nejazdíme extrémne veľa km. Po nejakých 150 tis. km sme museli meniť piestne krúžky a ventilové semeringy kvôli vyššej spotrebe oleja (daň za vysoké otáčky - auto akob keby najazdilo viac "motohodín", keďže človek, ktorý s ním jazdil, mal dosť svižný štýl). Kvôli jemnému občasnému vynechávaniu sme vymenili zapaľovaciu lištu (zapaľovacie VN cievky nad sviečkami v jednom celku). Na volante sa v oblasti tlačidiel klaksónu predral gumo-plastový stred volantu (kryt airbagu). Neskôr sme ešte menili jednu lambda sondu.
Kvôli cvakotavému zvuku nám skúsený mechanik rozoberal a pretesňoval dvojdielne sacie potrubie. Menili sme riadiacu jednotku chladenia (pod ĽP blatníkom), ale iba kvôli svietiacej kontrolke chladenia - všetko fungovalo ako malo (aj podľa testu akčných členov na diagnostike), zrejme bola chyba iba v obvode vyhodnocovania stavu tej kontrolky. Kúpili sme na eBay staršiu použitú RJ podľa čísla dielu, vymenili a kontrolka fungovala opäť správne.

Takto keď to sumarizujem, to vyzerá hrozne, ale auto bolo celkom fajn (komu nevadia vyššie otáčky maloobjemového motora na 7-miestny minivan) a človek, čo s ním jazdil, si ho obľúbil - vyššie sedenie a pohodlnejšie nastupovanie/vystupovanie.

Zadná lavica sa tuším posúvala, ale iba ako celok. A sklápať sa tuším dali iba zadné delené operadlá. 6. a 7. sedačka sa sklápala do dna kufra a potom sa to prekrylo orig. kobercom.

Ale Ty uvažuješ nad 1.8 - ak to nebude veľký pomer mestského jazdenia, tak lepšia voľba pre Zafiru.

16V benzínové motory Opel majú pri čisto mestskom jazdení na kratučkých trasách tendenciu ku zakarbónovaniu hlavy valcov - ventilových driekov a vodítok.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Meriva je malá Zafira síce väčšia ale riadne neprakticky riešenia vzhladom na iné MPV
Za 3000€ máš Scénic I v TOP stave
prioritasko
Príspevky: 180
Dátum registrácie: 16.12.2015 20:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa prioritasko »

Sedel si niekedy v tej Merive ,ked hovoris,ze je mala?
kozmert
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 29.11.2008 12:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kozmert »

Skus sa poobzerať tu, veľa užitočných info:

http://www.autorubik.sk/clanky/opel-mer ... skusenosti
prioritasko
Príspevky: 180
Dátum registrácie: 16.12.2015 20:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa prioritasko »

Mne to posielat nemusis,jedna mi stoji vo dvore.
kozmert
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 29.11.2008 12:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kozmert »

Adresoval som to zadávatelovi tejto témy (Visior)
Napísať odpoveď

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: ivavro a 8 neregistrovaných