Meriva 1,7 cdti - kolisanie otacok pri starte -*Vyriešené*

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lenushka-lv
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 26.01.2008 20:53
Zdieľať na Facebook

Meriva 1,7 cdti - kolisanie otacok pri starte -*Vyriešené*

Príspevok od používateľa lenushka-lv »

zdravom pani.potreboval by som poradit.mam taky problem,ze ked nastartujem kolisu mi otacky na volnobehu a vypne motor.musim chvilu drzat plyn a potom sa to ustali.nerobi to pri kazdom starte len ked auto stoji takych 5-6 hodin.vedel by mi niekto poraditco by to mohlo byt?
macomliec
Príspevky: 548
Dátum registrácie: 15.07.2009 13:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa macomliec »

lenushka moja zlata.. keby si pohladala, len tento tyzde sa tu riesila podobna tema..

ked drzis plyn tak otacky sa drzia na rovnakej urovni alebo tiez kolisu??

v prvom rade je potrebne preverit dodavku paliva, vstrekovace a zhavice..
tmt905
Príspevky: 227
Dátum registrácie: 23.07.2011 20:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tmt905 »

macomliec napísal:lenushka moja zlata..
moj zlaty, keby si poriadne cital, tak by si zistil, ze ona je on :-)
lenushka-lv napísal:potreboval by som
macomliec
Príspevky: 548
Dátum registrácie: 15.07.2009 13:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa macomliec »

tmt905 napísal:moj zlaty, keby si poriadne cital, tak by si zistil, ze ona je on
ospravedlnujem sa vasa jasnost, podla chybajuceho pismenka, kt. cloveku kludne ujde som nevydedukoval ze by neslo o dievca, navyse po tolkych hodinach cumenia na monitor som si to ani nevsimol.. ale ak je to ON, tak ja sa tymto hlboko ospravedlnujem, oslovenie beriem spat a citat dalej bez neho..

hlavne ze ty si napisal k teme a jemu tak dobre poradil svojimi skvelymi radami.. :2f93:
tmt905
Príspevky: 227
Dátum registrácie: 23.07.2011 20:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tmt905 »

a tak co mu mam poradit? najlepsia by bola diagnostika, bez nej sa nepohne ... a vlastne ty si napisal "dodavku paliva" a okrem toho neviem co by este mohlo ovplyvnovat kolisanie otacok snad uz len elektronika, takze moze to skontrolovat, alebo dat skontrolovat niekomu, kto sa v autach vyzna ...

este sa opytam autora temy: kedy si menil olej a filtre ?
lenushka-lv
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 26.01.2008 20:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lenushka-lv »

Ja som on,len som tu neni registrovany tak sa hlasim cez manzelku :) no filtre a rozvody su nemene pred tyzdnom.ked mu pridam a drzim ten plyn nekolisu otacky,len na volnobeh a za studena.diagnostika mi vyhodila chybny snimac tlaku turba,ked som mu pridal nad 3500 otacok rosvietila sa kontrolka,ale auto tahalo dalej dobre.eger diagnostika vylucila ten je dobry,ja si konkretne myslim,ze by to mohol byt regulator tlaku paliva ale neviem ako by to suviselo s tym,ze sa auto dava do nudzoveho rezimu pri 3500 otackach.ci moze to mat nejaky suvis?auto ma nabehane len 97 tisic tak neviem.
Ps:ano,tuto temu riesim aj na opel fore :)prepacte nevyznam sa v tychto oploch,doteraz som nemal tu cest na nich jazdit :)
macomliec
Príspevky: 548
Dátum registrácie: 15.07.2009 13:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa macomliec »

preco myslis ze by to mal byt regulator tlaku paliva?

k tomu startu, pozriet to co som spomenul hned v prvom prispevku.. kym si nebudes isty ze je toto 100% OK nema zmysel cosi riesit dalej..

s tym rehulatorom, chybnym snimacom a kontrolkou nad 3500rpm.. zobrat diagnostiku a sledovat live data, tak ako to uz bolo odporucane v tych temach kt. si urcite hladal.. vsak? :41c2:
lenushka-lv
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 26.01.2008 20:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lenushka-lv »

Vcera som presedel cely den mad takymito forami aj som nasiel neja suke podobne priznaky ale nebolo to presne ono.preto som sa radcej opytal :) jedny hovoria,ze mi moze padat nafta a to by bol ten regulator.zhavice aj vstreky vyzeraju byt dobre,lebo auto nesklbe a este k tomu startovaniu,ono pekne naskoci hned motor len po nejakej sekunde zacnu tie otacky kolisat.
lenushka-lv
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 26.01.2008 20:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lenushka-lv »

A este otazocka,ako mam peazret tie vstrekovace?je na to nejaka finta?jaj kebi to bol motor rady TU od peugeota alebo citroena ani nepipnem,tych som uz par poskladal :) ale do tochto sa nechcem pustat bezhlavo pokial to dobre nepoznam
macomliec
Príspevky: 548
Dátum registrácie: 15.07.2009 13:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa macomliec »

ak si ich uz par poskladal a robil si aj CR motory, tak by si mal vidiet aj doht motora, jedine ze by si to skladal ako modelar.. ale to je jedno..

vstrekovace najlepsie na stolici, ale prehlad o ich stave dostanes aj pri diagnostike.. budem sa opakovat.. DIAGNOSTIKA A POZRIET LIVE DATA!

to ze ti pada nafta je dost mozne, preto som ti odporucil preverit dodavku paliva, ale padajuca nafta neznamena zly regulator..

treba preverit vsetko co som spomenul a najst problem, nie bezhlavo menit diely..
lenushka-lv
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 26.01.2008 20:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lenushka-lv »

to nie,konkretne som skladal len 1.4ku a 1.3 rallye od peufeotu,ale to je len atmosfera :) diagnostika sa robila pri nastartovanom aute,vstreky,cerpadlo aj egr vyhodilo,ze su dobre.tak si to myslel :) dnes este popozeram poriadne vsetky hadicky ci nejaka nieje poskodena ale oc tomu neverim.
tmt905
Príspevky: 227
Dátum registrácie: 23.07.2011 20:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tmt905 »

LIVE data z diagnostiky su cisla, nie ci su v poriadku alebo citanie chyb z RJ ...

vyrovnavaciu davku vsetkych styroch vstrekov by si mal vediet odmerat ...
macomliec
Príspevky: 548
Dátum registrácie: 15.07.2009 13:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa macomliec »

diagnostika pri nastartovanom motore? to akoze si vrcal, stal na mieste a vedla sedel citac chyb?? tak toto niesu livedata.. to sa robi pri jazde autom, pozru sa aktualne namerane hodnoty, porovnavaju sa s transparentnymi atd.. takze niekoho kto sa diagnostike rozumie na to treba, nie toho co vie vycitat zavady z RJ..
garde
Príspevky: 927
Dátum registrácie: 19.10.2009 16:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa garde »

....chybný snímač tlaku turba, nebol tam len sílný signál preplňovaného tlaku P0238, ak hej tak to ti potom ten snímač hovorí že chyba niekde je, ale nemusí byť v ňom, ale to Ti to kolísanie otáčok po štarte nebude spôsobovať....

....kde si dal robiť tie rozvody?....
jupaza
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 10.04.2009 23:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jupaza »

niečo sa riešilo aj tu http://forum.cars.cz/opel-astra-h/viewt ... ti&start=0
mimochodom, pri výmene rozvodov sa čisto náhodou nemohlo poškodit čidlo otáčok vačky? nesprávne upevnenie káblikov, alebo ich porušenie? Robilo to aj pred výmenou, či len po nej?

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 69 neregistrovaných