Opel Meriva 1.7 CDTi - nestartuje za tepla

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

prioritasko
Príspevky: 180
Dátum registrácie: 16.12.2015 20:58
Zdieľať na Facebook

Opel Meriva 1.7 CDTi - nestartuje za tepla

Príspevok od používateľa prioritasko »

Caute majstri.
Mam problem s Merivou.
ZA tepla nestartuje,respektive nastartuje po velkom boji,ked motor doslava vystreluje z kapoty.
Takto to vyzera
https://www.youtube.com/watch?v=lhfh9IpRBuY
Neviete, kde by mohla byt zrada?
Vdacny za kazdy napad.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Meriva 1.7CDTI-Nestartuje za tepla

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Neviem či nie je zbytočné to písať.Lebo to zároveň má aj nemá riešenie.Technicky áno.Tu si OBD diagnostika neprdne a čo prípadne aj vypíše bude mať hodnotu klobúka ho...a.Tá mašinka totiž sporadicky chytá na jeden dva tri valce.Kým chytá na jeden dva tak sú také výkyvy motora že rozhodí vzájomnú synchronizáciu kluka vačka a rj nevie nastaviť základné parametre pre čas vstreku.Treba si to predstaviť jednoducho - čidlo je na bloku motora a sníma pohyb kluky.Ale akonáhle aj ten blok ide oproti tj v smere ku čidlu alebo od,mení sa zásadne čas stretu a teda ho rj vidí v nesprávnu dobu kedže išlo napr oproti pre výkyv motora.Ten občasný odpal navyše torzne seká dvojhmotu v pohybe tam a späť čo už iba zhorší stav a pridá zvukovú kulisu. Toto je ale pekne diagnostikovateľné oscilom typu datový rekordér,čiže nahrá sa časový záznam od počiatku štartu,napichne sa čidlo kluky,čidlo vačky a prvý vstrekovač.Dokonca motor nemusí ani naštartovať,aj tak sa nahrá záznam z ktorého je možné zistiť úplne všetko potrebné. Ako pracujú (nabiehajú) vstreky,ktorý odpáli a ktorý vôbec,zistí čas kedy to urobí (predvstrek) ,dá odpoveď na rozvody (posunutie/preskočenie) zistí kompresiu valcov. Pokiaľ má motor zapojené vstrekovače tak že majú spoločné napájanie (ako PD napr) tak sa pridá ešte štvrtý kanál a plus sa sníma práca všetkých vstrekovačov takže sa určiť kopec vecí ako ktorý pracuje celkom detailne.Datarekordér typu Texvik alebo MTPro 4 má osem kanálov,čiže ešte 4 volné je možné obsadiť.Sonda do sania (pulzy) sonda tlaku paliva...záleží na type motora.Jedným takým štartom ako je na videu je urobený kompletný záznam a jasné všetko čo sa deje. No a sme pri tom prečo zbytočné písať...treba kúpiť najprv dobrú lupu nájsť dielňu ktorá nemá slovo diagnostika iba na tabuly vonku.
prioritasko
Príspevky: 180
Dátum registrácie: 16.12.2015 20:58
Zdieľať na Facebook

Re: Meriva 1.7CDTI-Nestartuje za tepla

Príspevok od používateľa prioritasko »

Cloveka,ktory vie robit s paralelnou diagnostikou,bohuzial,nepoznam.
Tu v okoli je to samý menic dielov.
Pojdem asi metodou pokus-omyl.
V tom videu,ak google translator neklame,bola chyba s regulatorom tlaku paliva na vstrekovacom cerpadle.
Ma to byt nejaky solenoidovy ventil,ktory stoji okolo 100vky.
Pojdem asi tymto smerom,nic lepsie ma nenapada.
lubos zimovcak
Príspevky: 3377
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Meriva 1.7 CDTi - nestartuje za tepla

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Treba urobiť normálnu diagnostiku v oficiálnom servise.
Tam by to malo ukázať.
Máš niečo s čerpadlom, alebo s dávkovaním palivova.

Mne to naposledy robilo na 405 td 1,8.., pred 30 rokmi.

Ale, ešte skus si pozrieť, či nemáš náhodou vodu v palivovom filtri...

Mne začala vtedy preblikavat práve tá kontrolka, o ktorej nikto nič nevedel povedať, čo môže znamenať... :40bd:...

Po čase som nevedel nahodiť motor za tepla.
Už si veľmi nepamätam, či to malo suvis, alebo nie, po vyčistení a" niečoho" nastavení na čerpadle, úplne v pohode fachcil ďalej.
prioritasko
Príspevky: 180
Dátum registrácie: 16.12.2015 20:58
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Meriva 1.7 CDTi - nestartuje za tepla

Príspevok od používateľa prioritasko »

Mne neblika ziadna kontrolka.
Palivovy filter sa dnes vymenil,buhuzial,bez zmeny.
Voda v nom nebola,takze saga pokracuje.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Meriva 1.7 CDTi - nestartuje za tepla

Príspevok od používateľa seven549 »

palivak sa dnes vymenil.a stary co bol asi deravy tam bol kolko.-----10 rokov.

ak na start sprej chyti = auto dat zrecyklovat.

pretoze taky stav nieje z dna na den a na investicie treba peniaze.
prioritasko
Príspevky: 180
Dátum registrácie: 16.12.2015 20:58
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Meriva 1.7 CDTi - nestartuje za tepla

Príspevok od používateľa prioritasko »

Pre tvoju informaciu,palivovy filter tam bol 2 roky a vyzeral ok.
Na investicie treba peniaze,len tak trosku netusim, aky to ma suvis s mojim problemom.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Meriva 1.7 CDTi - nestartuje za tepla

Príspevok od používateľa oco13 »

Na investicie treba peniaze,len tak trosku netusim, aky to ma suvis s mojim problemom.
Že je vysoko pravdepodobné, že cena opravy prekročí aktualnu hodnotu auta. Milan to tu písal autá sa predávajú po 1200 a kilometrovo to pýta servis len na motore cez 2tisícky. Kilometrovo - teda, že ešte sa neprejavila žiadna porucha.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
cicmanec2
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 24.02.2022 20:38
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Meriva 1.7 CDTi - nestartuje za tepla

Príspevok od používateľa cicmanec2 »

Kto si za takú cenu kúpi sadzomet bez toho, aby rátal s výdavkami a mal na ne pripravené peniaze, si iné nezaslúži.
prioritasko
Príspevky: 180
Dátum registrácie: 16.12.2015 20:58
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Meriva 1.7 CDTi - nestartuje za tepla

Príspevok od používateľa prioritasko »

oco13 napísal: 27.03.2022 12:33
Na investicie treba peniaze,len tak trosku netusim, aky to ma suvis s mojim problemom.
Že je vysoko pravdepodobné, že cena opravy prekročí aktualnu hodnotu auta. Milan to tu písal autá sa predávajú po 1200 a kilometrovo to pýta servis len na motore cez 2tisícky. Kilometrovo - teda, že ešte sa neprejavila žiadna porucha.
Prispevok mhlavateho sa niesol v technickom duchu a bol zakonceny tym,ze bude problem najst dielnu,ktora bude vybavena po personalnej a materialnej stranke dostatocne nato,aby vedela vyriesit problem.
Ale asi viete lepsie citat medzi riadkami,lebo ja som taketo explicitne zavery v jeho prispevku nenasiel.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Meriva 1.7 CDTi - nestartuje za tepla

Príspevok od používateľa oco13 »

Písal to všeobecne v inej téme. :300f:
Našiel som to :


Re: Opel Astra 1.7cdti - rozvody
Príspevok od používateľa mhlavaty » 23 Mar 2022 08:09

Žiaľ sa rozvody dajú urobiť aj blbo,pri určitých motoroch sa aj robia často.Najčastejšie je nevymenená upevńovacia skrutka pritom je v sade,zlé vyšponovanie alebo dokonca opačne šponovaná kladka to vôbec nie je zriedkavosť.A u niektorých motoroch je to blbosť mechanika,pretože vymení rozvody na motore kde zo 100% istotou kým sa motor dožije ´dalších rozvodov tak je nutné meniť zdvihátka.Ibaže o tom nemá potuchy,zdvihátko nestíha,vahadielko spadne na bok spod vačky,rozláme ho,zasekne vačkovicu a rozvod dotrhá.V momente vlastne rozbije celý motor na maderu. samozrejme sa to pripíše rozvodom,ibaže príčina nie je rozvod,ale to že jednak to nevie gazda ani mechanik,ale všetkých tých serepetičiek ktoré (by) bolo nutné už dávno meniť a nevymenili sa je 24 x z každého.Zo zdvihátka,z mostíka,4x vačky a peňazí fúra,robota velká.Auto kúpené za 1200 e.- No a na záver blb v monterkách čo vymení len rozvod.Gazda to nemá odkiaľ vedieť,ale ten blb mal takú robotu odmietnuť.Z pohladu gazdu dať blízo 2000 e.- za komplet rozvody + horná hydraulika, ak celé auto kúpil za 1200.- tak to je smiešna predstava.
Nešlo by popočítať koľko rozvodov človek vymení ktoré neboli správne.Nič sa nestane,auto chodí,ale v niečom sa to odzrkadlí,motor má buď blbé emisie,alebo nedobrý výkon atd atd spotrebu.Lebo pán mechanik nemá sťahovák v roku 2022 na motor z roku 2000.Ale veselo to za tri hodky prefixkuje a gazda vyškerený lebo truhlík robil za pätdesiat
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Meriva 1.7 CDTi - nestartuje za tepla

Príspevok od používateľa seven549 »

prioritasko napísal: 27.03.2022 12:28 Pre tvoju informaciu,palivovy filter tam bol 2 roky a vyzeral ok.
Na investicie treba peniaze,len tak trosku netusim, aky to ma suvis s mojim problemom.
ja menim palivak podla rocneho obdobia.vzdy na jesen novy.malo by sa aj na jar ale uz nejazdim tolko km ako predtym --boli casy za 6 mesiacov 70 000km.cize radsej pred zimou.
ci bol ok alebo nie staci aj 10 000km a filter uz nesvieti novovotu.

palivovy filter je dost dolezita vec u rizikovych aut ako ford bmw a aj opel.treba davat vzdy taky akej znacky je palivovy system.napr ford mal lucas potom delphi potom siemens.a aj to je veda kedze lucas a siemens filtre nerobia.
je to malickost pre bezneho sofera ale pre vstrekovaci system dolezita vec.

napr motor 3.0d od bmw 3 turba dava 280kw.musis vediet ak chces to auto chovat dlhsie ako zaruka aky je tam pal system ak to neservisuje autorizak.a kazdych 100 000km vymena commonrail cerpadla 800 euro.predpis od bmw.lebo to cerpadlo dostava zaber a ak to tak urci automobilka tak to vacsinou treba brat do uvahy.ak ti padne zaruka od automobilky nevymozes od nikoho nic.co robi to cerpadlo treba nastudovat.


a kazdy dizel motor ma svoje muchy. ople 1.7 cdti maju povest -- nebrat ani zadarmo.

a teraz.je to fuk ci to je mercedes alebo stara felicia 1.9d.ak je teplo nafta je riedsia a ak motor nechce naskocit za tepla vzdy sa riesia km motora.cize na zaciatok - bud je to snimac teploty za 15 euro az po opotrebne vstreky a cerpadlo za tisice euro.

a take veci je dobre poznat.ja ani nikdy nekupim jazdenky kde citim vibracie od kolies.bud je to vyvazenim co by asi spavil kazdy az po problem s diferakom v prevodovke.a od kolesa dojst na diferak je vela veci co treba menit. preto take auto ja nekupim.
prioritasko
Príspevky: 180
Dátum registrácie: 16.12.2015 20:58
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Meriva 1.7 CDTi - nestartuje za tepla

Príspevok od používateľa prioritasko »

70kkm nenajazdim za 6 rokov,nieto za 6 mesiacov.
S tym palivovym systemom to pocujem prvykrat,ale aspon som sa nieco nove dozvedel.
Este taka mala zaujimavost.
V servisnej knizke je pisane,ze sa ma menit olej kazdych 60000km.
Neviem kolko by sa dozilo,keby sa dodrzoval predpis.
Co sa tyka oplackeho 1.7,ja som cital na ten motor len samu chvalu.
Taky isty motor sa daval aj do Civica.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Meriva 1.7 CDTi - nestartuje za tepla

Príspevok od používateľa oco13 »

Ach jo , tak škrtáme aj dieslový Civic :300f: a také pekné autíčko to je. Diky za info. :3906:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Meriva 1.7 CDTi - nestartuje za tepla

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Veľa vecí je nutné prijať tak ako sú a ako si ktorý konkrétny motor vyžaduje.Každý má nejaké vlastnosti dané samotnou konštrukciou,každý dostal nejaký typ elektroniky a nejaký typ palivovej sústavy a šlo by pokračovať že typ emisného systému atd atd.Buď to majiteľ prijme (ak sa dopátra k informáciám) a poskytne tej technike čo vyžaduje.A kedže sú to len a len jedinci a neplatí to všeobecne a dielne osvetu robiť nerobia,výrobca ani toľko,sú jednotlivé motory neskutočne rozdielne v prevádzke.Len máloktorý z motorov je tak konštrukčne príšerný aby nedokázal absolvovať aspoň nejakých 400 tis km.Katastofa pre život motora nevyplýva ani tak z techniky ako z ceny.Kvantum aut pomerne skoro tak neskutočne prepadne na cene že nakoniec je to limitujúcou vecou.Ono tresnúť servis za 4 tis do v podstate bežného servisu je v prípade jednej značky nič zvláštne,pre druhé vôbec nepripadá do úvahy ani polovica.A servis sakra dobre vie že auto zo smiešnou zostatkovou cenou asi opravovať nemá zmysel a tak sa k tomu aj postaví.
Záver je taký,medzi technikou a technikou sú priepastné rozdiely.Dopátrať sa čo kam patrí je problém.Kým si dobrá zvesť obuje topánky,tá zlá obehne zemeguľu a má tisícnasobne viac šíriteľov.

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní