Opel Corsa C 1.2 2001 - vypina elektriku

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

helotom
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 03.06.2014 13:25
Zdieľať na Facebook

Opel Corsa C 1.2 2001 - vypina elektriku

Príspevok od používateľa helotom »

Ahoj mam opel corsa c 1,2 benzin automat 2001,po kupe auto islo v pohode nebol ziadny problem.
Raz sme isli do Polska na vylet na ktory sme sa dostali ale odtial uz bohuzial nie auto prestalo fungovat proste sa vypla elektrika a uz neslo museli sme volat odtahovku mam znameho ktory auto pozrel a povedal ze odisiel alternator tak sme tam vymenili alternator pre istotu sme dali novu silnejsiu baterku auto bolo ok asi 2 dni a zacala zas blbnut elektrika pocas jazdy sa vypli vsetky kontrolky nevedeli sme akou rychlostou ideme nic vsetko bolo vypnute a za 5 min sa to zas zaplo robilo to casto casom to bolo horsie ked sme rano isli do roboty auto sme normalne odomkli a neslo nastartovat trochu smme sa pohrali s poistkami popritlaacali sme ich a auto islo robi to stale a neviem co mam s tym robit vcera sme boli na diagnostike a povedali nam ze tam nieje problem vraj to bude imobilizerom ale neviem ja sa do aut vobec nerozumiem ked sme pozerali poistkovu skrinku tak tam boli tie kabliky divne popriliepane izolackou vseliako ja si myslim ze problem bude v tom ze tam nejaky kontakt je zly alebo co poradte prosim ak mate nejake skusenosti alebo sa to uz niekomu stalo dakujem za pomoc.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Odídený immobilizér u Corsa C ...auto štartuje vždy ale po cca 1-2 sec sa vypína.Ale štartuje vždy na brnk.Systém komunikácie som už raz riešil u C-ka a dosdnes si pamätám že sa zosúladoval klúč,immo obvod pri spínačke,RJ motora a prístrojový panel.Starý set týchto menených vecí dodnes mám odložený,iba takýto prípad sa dodnes nezopakoval a tak to pôjde do smetí pri prvom robení poriadku v sklade.
helotom
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 03.06.2014 13:25
Zdieľať na Facebook

corsa c

Príspevok od používateľa helotom »

a kolko asi priblizne tato zalezitost stoji?? ci sa to oplati davat robit
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ja som kúpil nové ale rozmlátené auto,a tak pobité bolo kadečo,riadiačka,poistková skriňa,kolenom rozbité immo apod.
Dal som to dokopy nákupom dielov v kladne za pár grajciarov a tak som mal každý diel z iného auta.Auto šlo na odťahovku a v Székesfehérváry to za pol dňa všetko skódovali dokopy a odvtedy ( 8 rokov) je pokoj a netrebalo sa ničoho dotknúť.platil som ekvivalent asi 100 e.- ale boli to štyri cudcie veci plus ABS -ko teda päť vecí spolu.Dnes budú ceny v HU priaznivejšie,to vidím na iných veciach ktoré si tam dávam robiť.Iný svet,iná kvalita,ústretovosť,slušnosť, cena neporovnatelná.Toto tu je eldorádo podvodníkov a blbov
helotom
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 03.06.2014 13:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa helotom »

dakujem za pomoc
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nemáš začo,nič extra to pomôcť nemôže,len teda toľko že som názoru že to nie je immom
8273
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 25.03.2009 18:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 8273 »

Skús pozrieť prekostrenie motor a karoseria či tam nieje hrdza alebo prerušený kabel.
Napísať odpoveď

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných