Opel Corsa C - brzdové doštičky

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Corsa C - brzdové doštičky

Príspevok od používateľa bandit97 »

mhlavaty napísal: 17.10.2021 08:55 Koleso dá hore a dotiahne vzduchom !!! Idiot !

Preco je toto problem? V pneuservise to robia asi vzdy iba tak a na zemi potom momentovym...
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Corsa C - brzdové doštičky

Príspevok od používateľa wilz »

Odpoviem ti popisom v situácii keď by si montoval disky, ktorých stredová diera je väčšia ako je priemer náboja, čiže chýbajú z nejakého dôvodu strediace krúžky.
Aj v takom prípade sa dá koleso úspešne centricky namontovať, ale kolové skrutky alebo matice sa musia doťahovať ručne so súčasným pootáčaním kolesa a až keď sú všetky bez vôle, až potom ich dotiahnuť natvrdo.
Obdobne aj v uvedenom prípade, predpokladám že tak to myslel p.Hlavatý, je vhodné všetky skrutky (matice) zaskrutkovať hoci aj vzduchom do polohy keď sú ešte voľné, potom ich trocha dotiahnuť ručne a až nakoniec natvrdo hoci vzduchom. To všetko kvôli zaručene dobrému vycentrovaniu kolesa na náboji, pretože keď sa hneď prvá kolová skrutka dotiahne natvrdo, tak potom je možné že sa prípadná mierna nesúososť už sa zostávajúcimi skrutkami nevyrovná.
Ale pravda, kto by to takto robil, keď čas je drahý, ďalší (dobre) platiaci klient už prešľapuje pred bránou a treba čo najlepšie využiť čas počas prezúvacej sezóny.
A spoliehať sa na zodpovednosť pneuservisných mechanikov nie je na mieste, podľa znalostí reálneho stavu u pracovníkov pneuservisov, tak tam je mentálna úroveň obvykle ešte o hodne nižšia voči osadenstvu aj tých najobyčajnejších garážových autoservisov.
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Corsa C - brzdové doštičky

Príspevok od používateľa bandit97 »

Vidis, toto ma nenapadlo aj ked by som to robil tak.. Ď
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Corsa C - brzdové doštičky

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Keď si aspoň trošku zdatný tak to zvládneš sám bez pomoci . Daj si načas a skontroluj po sebe všetky skrutky podkladove trecie plechy ,zavlacky .stačí ti základné vybavenie plus stolárska svietia na zatlačenie valčeka
marcopollo77
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 12.02.2008 21:18
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Corsa C - brzdové doštičky

Príspevok od používateľa marcopollo77 »

Kotúče i platničky vymenené, vsetko očistené, premazané, nahodené, dotiahnuté. Zvladol som to aj sám :-), teda iba brzdovú kvapalinu som si dal do servisu vymeniť.
Ďakm všetkým za prispevky, rady atď.

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných