Opel Corsa C - brzdové doštičky

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

marcopollo77
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 12.02.2008 21:18
Zdieľať na Facebook

Opel Corsa C - brzdové doštičky

Príspevok od používateľa marcopollo77 »

Dobrý večer!
Prosím Vás, chcel by som si svojpomocne vymeniť kotúče a platničky prednej nápravy na Opel Corsa C.
Kotúče som vybral, ale u platničiek neviem, sú v balení 2 skrutky, 8 plieškou a ešte 2 pliešky.8 plieškou šlo na strmene. ale kam dám tie 2 skrutky a hlavne tie 2 pliešky?
Ďakujem za rady.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Corsa C - brzdové doštičky

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Platí jednoduchá zásada,čo tam bolo tam musí ísť znova.Ak je v balení niečo navyše týka sa inej varianty auta ktoré sa v drobnostiach líšia alebo napr majú kontakty kontroly hrúbky a sú k tomu príchytky.kto ich nemá to má navyše.Je to bežná prax u kadečoho,k termostatom je naviac iné utesnenie a často na viac než dve varianty.Ak sa namontovalo všetko čo bolo predtým je to ok
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Corsa C - brzdové doštičky

Príspevok od používateľa jergusko »

Panebože, však keď o tom nemáš páru, DAJ TO DO SERVISU!! Alebo ti brzdy pripadajú ako málo dôležité, aby si sa na nich učil?
Svojpomocne si môžeš robiť plot pri dome, ale nie brzdy na aute, keď sa v tom vôbec nevyznáš.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Corsa C - brzdové doštičky

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Len nie do rúk mechanika ako je na videu.On urobil čo ? Vymenil platničky,inak sa na všetko potrebné vykadil.A tých preukrutne potrebných vecí je tam dosť.Práca ako taká chyba od začiatku do konca.
Neočistil držiak strmeňa od hrdze a nevyskúšal volnosť nových platničiek v ňom.Ani tesné a ani volné,bez zásekov po 20 rokov od starých platničik
Ani sa nepozrel na stav klzáčikov priečneho posuvu pod manžetkami.Súché,bez maziva ? Bohvie.
Ani sa nepozrel na stav manžety brzdového valčeka.Už vôbec nie na stav pod manžetou.Pokojne silou prípravku vtlačil valček aj z bordelom do tesniaceho krúžku. Ten bude odbrzďovať priam elegantne.(nevie-neskúsil či odbrzďuje)
Neočistil dosadaciu plochu na náboji !!! Pokojne to trtol na hrdzu bordel,všetko to čo tam je vždy,až po napadanú kústy hrdze.Hádzavosť...nemá ani potuchy !
Stav brzdovky vo valčeku je najhorší v celom okruhu,nula bodov...nezaujímalo ho.
Koleso dá hore a dotiahne vzduchom !!! Idiot !
Pokojne robte z YT to je samý takýto dobrý návod (ako to nerobiť) Potom že človek v kuse opravuje po debiloch.
marcopollo77
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 12.02.2008 21:18
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Corsa C - brzdové doštičky

Príspevok od používateľa marcopollo77 »

Šupnem to radšej do servisu, nemám potrebné vybavenie! Ďakujem za odpovede!
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Corsa C - brzdové doštičky

Príspevok od používateľa hjundai »

Bohužiaľ to takto debilne robia aj mnohí "profesionálni" mechanici....
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Corsa C - brzdové doštičky

Príspevok od používateľa oco13 »

mhlavaty napísal: 17.10.2021 08:55 .......
Len si tipnem - robí to takto 90% servisov? možno 95%. :40bd:
Moj mechanik aspoň na rovinu povie - nebudem sa s tým s...ť dám tam všetko nové - kotúč, strmeň, platničky, hadice.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Corsa C - brzdové doštičky

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nové je nové,nie vždy to ide.Ale brzdy musia byť dobré vždy.Ja sa YT hnevám,hlavne ak dáva neúplne alebo skreslené pohlady alebo dokonca 90% záznamu vidím truhlíka a nie to čo je potrebné vidieť.Dnes ľudia trpia nejakou potrebou sa ukazovať a každé prdnutie oznámiť svetu
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Corsa C - brzdové doštičky

Príspevok od používateľa autolaik »

Oco v inej teme obhajujes 30 rocne pouzivane (obrazne) gumy z bazosa ako dobru volbu lebo je chudoba a v druhej jak bohac davas na auto vsetko nove.
Na fabii som daval menit predne zadne brzdy,kotuce,bubny, tlmice,nejake capy ,skratka male go oboch naprav a cenovka za vsetko bola vacsia ako bezna cena celeho auta toho rocniku na bazosi... to len k tomu ze si davas menit vsetko nove.

Teraz mam inak zaujimavu dilemu. Na motorke v hodnote cca 1000e mi nacenili vymenu kotucov a dosticiek na oboch kolesach aj s pneu na sumu vyse 900e ... tak a teraz co :)
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Corsa C - brzdové doštičky

Príspevok od používateľa oco13 »

Autolaik - musíš rozlišovať povozy -
Ja - čokolvek čo má 4 kolesá volant a šatltrpáku
Gazdiná - klimatizácia, servisuje mechanik, dokonca sa aj umýva a vysáva
Náhradné - (syn) - pracovné, s vyhádzanými sedačkami, neservisuje sa ani doma a ani v servise, nemá ani len radio.
Teda ak napíšem - mechanik mi povedal, tak je jasné že ide o manželkine auto. K mojmu mi povie hybaj radšej druhou ulicou, nech nemám zlú reklamu. :40bd:
Edit : manželkine stálo do roka trojnásobok ceny na servise, ale nemám odvahu zatrhnúť to.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Corsa C - brzdové doštičky

Príspevok od používateľa hjundai »

autolaik napísal: 17.10.2021 13:51 Oco v inej teme obhajujes 30 rocne pouzivane (obrazne) gumy z bazosa ako dobru volbu lebo je chudoba a v druhej jak bohac davas na auto vsetko nove.
Na fabii som daval menit predne zadne brzdy,kotuce,bubny, tlmice,nejake capy ,skratka male go oboch naprav a cenovka za vsetko bola vacsia ako bezna cena celeho auta toho rocniku na bazosi... to len k tomu ze si davas menit vsetko nove.

Teraz mam inak zaujimavu dilemu. Na motorke v hodnote cca 1000e mi nacenili vymenu kotucov a dosticiek na oboch kolesach aj s pneu na sumu vyse 900e ... tak a teraz co :)
- tvoja otázka mi nedáva zmysel - ak chceš auto aj keď skoronulovej hodnoty užívať ďalej tak predsa neriešim čo stojí servis. Ak mi je jasné že servisné náklady budú vymyslím si 1000E a auto pôjde o rok do šrotu tak je jasné ako sa rozhodnem. Aká je aktuálna cena auta? to by bolo podstatné ak by si ho chcel predať. A ani tak nemáš garanciu že za tú cenu ho predáš či ho vôbec predáš.
Servisné náklady nedávam do vzťahu k potencionálnej imaginárnej cene auta ale k tomu ako koľko ho chcem ďalej využívať.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Corsa C - brzdové doštičky

Príspevok od používateľa oco13 »

Hjundai - kolko? to je hádam jasné do stk, ako? - to záleží od odvahy a ochoty riskovať každého jedného z nás. Ak si pozrieš štatistiku kolko aut je bez PZP, kolko vodičov denne nafúka, kolko platí 800eur za MPR - tak prídeš k záveru, že ochota riskovať je u slovákov dosť vysoká. :42f7:
Servisné náklady nedávam do vzťahu k potencionálnej imaginárnej cene auta ale k tomu ako koľko ho chcem ďalej využívať.

Ja dávam servisné náklady do vzťahu kolko mi svieti disponibilná čiastka na účte.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Corsa C - brzdové doštičky

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Chlapi ale vy riešite ...ja vlastne neviem čo.Každý má svoj kúsok pravdy ale celkove to je k téme brzd málo prínosné.Je predsa vždy viac možností ako riešiť záležitosť brzd aby sa docielil ciel,tie možnosti riešení sú pridaná hodnota k téme.Nie peňaženky a čo by som riešil ja,ten kto sa pýta v tom nenájde to čo hľadá.
autolaik....v čom je problém tej motorky ? Pokojne do ss príp tel. na mňa máš
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Corsa C - brzdové doštičky

Príspevok od používateľa autolaik »

Hjundai to bola recnicka otazka,ja viem co urobim. Cely moj vylev bol uplne o niecom inom....

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných