Opel Corsa B 1,0 , 1998 bez serva

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Opel Corsa B 1,0 , 1998 bez serva

Príspevok od používateľa trucker694 »

Zdravím kolegovia,
otázka riadenie na Corse B objem 1,0 benzín rv 1998 bez serva ide strašne ťažko. K upresneniu, pri otáčaní volantom vpravo vĺavo ide riadenie pomerne ĺahko pol otočky volantom, cez pol otočenie ide strašne ťažko. Ťažko sa točí na mieste,pri pomalom pojazde vpred vzad,aj pri normálnej rýchlosti. Niekedy mám dojem, ako keď som sa učil jazdiť a trápili ma pre moje dobro na PRAGE V3S,S5T,AVIA,Zetor 3011,4011,6011,50-Super. Ale tam to bolo naopak, ťažko sa točilo zo stredovej polohy volantu, a pri pohnutí pojazde riadenie~ zmäklo~. Pre informáciu,nebola búraná,guĺové čapy sú ok,aj tlmiče v pohode,mám pocit akoby volantová tyč,alebo domček riadenia sa krížili. Servo tam nie je ani nebolo, nebol majiteĺ predmetnej corsy Vlado :40bd:
Vopred ďakujem za odpovede k veci, teším na sa Mikuláša,videl som minulý týždeň pod Kirunou v snehu SOBA,čo ťahal sánky z polárneho kruhu so Santa Clausom,smer Stockholm a ďalej na juh. Tak som sa ponáhlal domov, aby aj mne niečo doniesol pod stromček. Vnuka / druhého/ doniesli z pôrodnice minulý týždeň, tak už čakám, aby mi zdravie slúžilo, nach ho naučím nejaké uličníctva :d :D
flyte
Príspevky: 650
Dátum registrácie: 29.01.2011 21:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa flyte »

Mozno blbost, ale...
Z mojej skusenosti este v autoskole na Fabii Junior v holobyte stacilo dofukat gumy. Uplne vazne, potom to riadenie reagovalo uplne inak.
Toyota Auris hybrid | Citroen C5 II | Citroen Xsara | Ford Focus II
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Segra mala punto 1, bez serva...obute volake nezmysly 205 ci kolko !!! Narobil som sa jak farebny pri parkingu...vyhodit do smetia a 155ky jak tam patria a krasne to islo, nafukat gumy tiez napad dobry, porucha ci tam je ina mozna, netusim, neriesil som, ale iste majstri napisu co ako...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
qwertzuiop
Príspevky: 311
Dátum registrácie: 02.06.2009 21:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa qwertzuiop »

gumy na 4 atmosfery a pojde to jednym prstom. len ked prsi sa moze stat ze sa zabijes :4090:

inac stretol som sa s rovnakou vecou na dalsich corsach. sice so servom ale spravali sa presne rovnako, pol otacky do oboch stran lahko, dalej tazko. samozrejem v ramci toho ze to ma servo
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Chlapi pneumatiky sú tam kleber zimné, 165/70/13 tlak 2,1 vpredu,1,9 vzadu to bol základ hladania priciny. Počas jazdy neťahá do strany,drží stopu. V zakrute neodskakuje,kopíruje smer jazdy za volantom. Ešte ma napadlo horné ulozenie tlmicov tam sú nejaké ložiská, skúsim zdvihák a otáčať.
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

Alebo zobrat striekacku a cez manzety tam supnut trosku vazelinky?
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Zdvihol by som celý predok, tým ich odľahčíš a ak to vtedy pôjde ľahúčko tak sú na príčine .....či sa tam dostaneš a premažeš ich vnútorne dokonale bez demontáže to ale netuším...
Napísať odpoveď

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 18 neregistrovaných