Opel Corsa B - mnozstvo oleja

diskusia o aditívach, aký olej pre moje vozidlo ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

danny09
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 18.05.2014 08:46
Zdieľať na Facebook

Opel Corsa B - mnozstvo oleja

Príspevok od používateľa danny09 »

zdravím, kúpil som opel corsa B, r.v.1998 a potreboval by som tam doliať olej, ale neviem aké množstvo , ďakujem za rady
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

no ved kolko chyba na mierke, tolko dolej :41c2:
postavit auto na rovnu plochu, co som mal auta, rozsah min. max. bol 1 liter, dolievaj na viac krat, ked sa bojis a vzdy kontroluj...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

A čo tak vymeniť všetky kvapaliny. Motorizácia? Olej doliať kde motor,prevodovka,servo? No zrejme to bude motor, ak vieš aký olej tam bol daný tak pozri risku ak na nej vidíš olej tak liter ti kúpiť stačí no a dolej do trištvrte.
danny09
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 18.05.2014 08:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa danny09 »

super, veľká vďaka, stačil ten liter aby to bolo akurát :2f93:
miso.eu
Príspevky: 363
Dátum registrácie: 30.07.2011 14:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miso.eu »

Auto, do ktoreho po kupe nalejes liter oleja je ... vyborna kupa, gratulujem. Nech sluzi aspon tyzden. :2f93:
devilko24
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 13.03.2014 12:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa devilko24 »

ako pise Fero, ked si to kupil tak si tam daj vymenit komplet olej aj filtre, vacsinou to robi kazdy po kupe, ja osobne by som neveril nikomu keby mi povie ze to bolo menene napr. pred 5000km, radsej si to daj spravit sam
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

miso.eu napísal:Auto, do ktoreho po kupe nalejes liter oleja je ... vyborna kupa, gratulujem. Nech sluzi aspon tyzden. :2f93:
Vlastnil som formana ktorý na jednu nádrž benzínu spapal liter oleja . Bolo mu jedno či je to trafoolej alebo hydraulický ale potreboval ho. Umrel niečo málo po 600t km na odpadnutú zadnú nápravu. Majitel predo mnou s ním vozil drevo z lesa.
Komukolvek na požiadanie ukážem x motorov ktoré mali byť podla všetkých prognoz dávno mrtvé a napriek tomu idú. Bohužial také sa už nevyrábajú.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

no asi mas prve auto, tak si nevsimaj ironiu. Medzi tymi ryskami je rozdiel cca jeden liter u motorov stredneho objemu, u tych malych oplov o nieco menej.Ak nesvieti kontrolka, tak urcite nebudes potrebovat doliat ani liter - dolieva sa tesne pod hornu rysku /nie po nu/, lebo aj olej teplom zvacsuje svoj objem. Ale - ja by som v takejto situacii vzdy vymenil olej s filtrom, nikto pred predajom nemeni olej a filtre, to je normalne a nie je to vrazedna polozka.Najdi si v manuali, alebo na nete spravny olej pre tvoj typ motora a vymen to. :28b7:
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

ak to je diesel ten isuzu motor tak ten som nedokazal zodrat.je nesmrtelny.super motor.ten motor bez zhavenia staruje aj v zime.prežije 2 take karoserie.ak to je opel motor nezavidim ti.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Ale Claudia tvrdí dačo iné..... :4090:
Napísať odpoveď

Návrat na "Oleje, mazivá, palivá, aditíva"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných