Opel Corsa B - imobilizer

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kalias
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 21.08.2010 16:17
Zdieľať na Facebook

Opel Corsa B - imobilizer

Príspevok od používateľa kalias »

Dobry vecer, potreboval by som poradit - ide o opel corsa B 1.2 x12sz rv. 1995. Dnes neslo nastartovat, zakladnou diagnostikou vyblikavanim vyhodilo kod 84 co je Imobilizer - zly inicializacny kod. Nakolko mam "chip" len v jednom kluci nemam ako nastartovat. Da sa takto staru verziu imobilizera odpojit? POZOR!, nepytam sa ako, ale ci sa to da. Druha vec - podla autorizakov treba dat auto na odtahovku, priviezt k nim, kde si oni spravia diagnostiku a zrejme resetnu riadiacu a prekoduju kluc. Kedze som od autorizaku dost daleko, druha otazka je - neda sa toto spravit priamo na mieste kde je auto odstavene? Tipujem, ze musi ist o prve verzie immobilizeru znacky Opel.
mato.soky
Príspevky: 1376
Dátum registrácie: 29.03.2013 14:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mato.soky »

V prvom rade treba zadefinovať čo sa deje keď neštartuje zasvietia kontrolky ? počuť polivovú pumpu ? jednoducho čo sa presne stane keď otočíš kľúčom ?
kalias
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 21.08.2010 16:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kalias »

Stane sa presne to ako ked skusam startovat s tym klucom bez rfid chipu. Auto nastartuje a do dvoch sekund motor zhasne (tipujem, ze sa prerusi privod paliva a okruh zapalovania). Len dodam, ze o auto sa nadstandartne staram, teda sanie, zapalovanie, palivovy filter a podobne veci co by mohli s nahlym vypnutim motora suvisiet su viacmenej vylucene. Este dodam, ze mi "auto vyplo" pri jazde a pritom viackrat blikala kontrolka motora. Ine chyby v riadiacej boli ku EGR-ku, ale tie su stale a vtedy staci precistit len EGR. Auto ma 20 rokov 268k km za sebou, ale je vo velmi dobrom stave, takze tipnem, ze odisiel chip v kluci, alebo cosi zblblo v riadiacej.
kalias
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 21.08.2010 16:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kalias »

No vela odpovedi som sa veru nedockal :28b7: Pokial niekto pozna, alebo vie o niekom, kto to dokaze urobit na mieste, budem rad ak sa ozve na SS.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Myslím že vzhladom na možné výdaje pri spojazdňovaní by som volil z dvoch možností.Jedna je oblokovanie imma priamo v RJ,druhá je kúpa celej druhej identity - klúč (čip) immo modul,budíky,RJ z funkčného auta.Ja som takto riešil C-kovú Corsu,keď som videl ako mantajú Opláci okolo horúcej kaše a čo by eventuelne za opravu pýtali,som to riešil nákupom identity vna českom vrakvisku za pár drobných,dokonca som dostal kartičku z pinom.Bolo to najlacnejšie a najrýchlejšie riešenie.Už dnes o hodne rokov vpredu by som deaktivoval immo v RJ
kalias
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 21.08.2010 16:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kalias »

Dakujem mhlavaty - vy ste clovek co po odbornej stranke toto forum zachranuje. Idealne by bolo odblokovanie imma v RJ, ale zatial okrem dvoch firiem na ktore sa mi neda nakontaktovat to nikto neponuka. Takze celkom problem. Zohnat chip/immo modul/RJ sa da, ale je to problematicke. Na opelclub.sk a inych oplackych forach sa pise, ze treba menit aj motor spolu s RJ. A preco menit aj budiky?
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Pri vymene imma netreba menit motor--boze chran.Ak cches deaktivovat immo,neni problem.Napis mi SS.
TOMTI
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 07.11.2007 13:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TOMTI »

Zdravim,mam podobny problem,môžem aj ja napisať?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

kalias napísal:Dakujem mhlavaty - vy ste clovek co po odbornej stranke toto forum zachranuje. Idealne by bolo odblokovanie imma v RJ, ale zatial okrem dvoch firiem na ktore sa mi neda nakontaktovat to nikto neponuka. Takze celkom problem. Zohnat chip/immo modul/RJ sa da, ale je to problematicke. Na opelclub.sk a inych oplackych forach sa pise, ze treba menit aj motor spolu s RJ. A preco menit aj budiky?
Ja som tento problém riešil u Corsi C ale zrejme totožný motor 1,2
V tom čase (r2005) mi to tvrdili "znalci" Opla.Dnes o tom pochybujem.Ale rozhodne už dnes je svet inde a poriešiť takýto problém ide bez väčších problémov.Treba skúsiť možnosť čo ponúkol avelmak.Ak by to neuspelo,mám v dosahu človeka čo immo odstaví ale treba tam zobrať RJ.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Tomti-preco by si nemohol pisat?
Napísať odpoveď

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných