Opel Corsa 1,6 2008

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

martincichy
Príspevky: 5442
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

laco1871 napísal:
achada" je ČIČMANEC !
Laco tiez ma to uz napadlo a nedbal by som vsadit flasu Brabazonu z dublinskej Teeling.
lubos zimovcak
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Osobne by mi neprekazal ani motor, ani výkon, ale :
Na ten výkon je to male auto.
Až to bude podobne jazdiť ako 206 GTi, či ako sa to volalo, kedy som mal pri 150km/h smrť v očiach a len len, že som sa neposssrrral od strachu , tak sa radšej pozriem po niečom väčšom a so slabším motorom.

Edit:

206 bola veľmi nervózna, skákala po ceste, na našej zvlnenej okreske to bolo za trest.
A mala označenie RC,alebo tak nejako ta má tuším najvyšší výkon v sérii.

Inak, o par rokov možno bude veľmi vyhľadávaným oldtimer lol.

A cena podobných malých sršňov pôjde závratne hore.
Ked nebudú rozbite.
lilNoth
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 21.07.2010 16:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lilNoth »

Luboš,

206RC som vlastnil pár rokov. 2,0 130kW EW10J4s, veľmi dobý motor.
Bolo to fajn vozenie, pri prudkom pustení plynu v zákrute to vedelo strúhať aj nejaký jemne pretáčavý šmyk. Lacné diely...

Dobrý tip na auto, ktoré je lepšie ako táto Corsa. Možno Corsa ma viac novej výbavy, usb, jacky, kraviny. Ale z pohľadu doby, servis, kazivosť je 206RC je dobu lepšia...

Ono tie auta už sú drahé, pozri čo stoja - nespizdené upravami v sériovom stave.
lubos zimovcak
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Mňa hlavne fascinovalo, že v malej 206 poctivý 2 liter, v kategórii malého auta.
Dnes, " vlajková loď" DS 9 1,6 benzín :40bd: , dĺžka 5 m

Keď je to tak ako hovoríš, tak si budem hlavu búchať.
Len sranda je, že vždy, v čase možnosti dobrej kúpy si človek povie" načo by mi to bolo "....
A o 10 rokov sa nestíha čudovať :4012: :41c2:
lilNoth
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 21.07.2010 16:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lilNoth »

Stále je to tak... Rozmýšlaš, neurobíš, časom banuješ

Nehovorím že to bolo špičkové auto, ale rovnica zábava=náklady bola veľmi priaznivá...

Mal som si ho aj ja nechať, cenu by mal po rokoch dvojnásobnú. Takto ho mladý chlapec poslal zadkom do stromu. :4090:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Jedine banuj že starneš.Tri autá ktoré som mal by mali dnes 80 rokov.Netreba všetko vlastniť.O to sa treba starať,vlastníctvo je spojené z fúrov vecí a okolností,samozrejme výdavkov a dnes je to skôr zdroj starosti než radosti.A bude to už iba horšie a že mu stúpa hodnota je prd užitočné pokiaľ sa držíš vlastníctva.Božemôj čo všetko sme mali,a je len dobre že už nemáme.Je tu spústa vecí ktoré robia deň peknejší a dokonca denne.Ten majetnícky vzťah k veciam prejde časom,z toho sa vyrastie.Ano rozmýšlaš,to bude človek asi vždy.Ale našťastie rozum to vždy nakoniec vyhraje a je z toho to ...načo
lubos zimovcak
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Ale aspoň máš istotu, že prídu potomkovia na dedičské konanie... :d :D lol
prioritasko
Príspevky: 180
Dátum registrácie: 16.12.2015 20:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa prioritasko »

achada napísal:Toyota 1,8 benzín - spotreba oleja, o 2,2 D4-D si tiež zjavne nič nepočul. Nevadí, drž sa svojho, debata s tebou je zjavne zbytočná.
Ano,Toyota mala problemy,ale postavila sa k problemu celom a preto predlzila na problemove kusy 7 rocnu zaruku,ak ma pamat neklame.
O naftakoch v japoncoch nic neviem.
To ide uplne mimo mna.Nikdy som nepochopil ako si niekto moze kupit japonske auto v nafte.

A nemaj obavy,svojho sa drzim.
Automoto mam len ako terciarnu zalubu.
Moje pole posobnosti je vzdialene 300 svetelnych rokov od tychto zalezitosti.
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Milan presne tak,ked tak clovek kuka z okna nemocnice alebo uz vie co bude skor ci o trochu neskor nasledovat : " na co to vsetko ..."

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných