Opel Astra vypína sa motor

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

adrian69
Príspevky: 212
Dátum registrácie: 01.08.2006 19:03
Zdieľať na Facebook

Opel Astra vypína sa motor

Príspevok od používateľa adrian69 »

Caute, zacala sa mi kazit Astra 1,7dti, pocas jazdy sa mi motor vypne a nechce potom nastartovat, niekedy aj v krizovatke a to je najvacsia trapas, ako keby nemal prísun paliva alebo nasal fals vzduch,

nebliká ziadna varovacia kontrolka, diagnostika by zistila problém?
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

pravdepodobne by diagnostika pomohla ale moznych pricin je mnoho, palivovy filter, netesnot palivovej sustavy atd atd
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Diagnostika zistí iba tie príčiny,ktoré sú monitorované RJ čo žial teda nie sú všetky ktoré vedia motor umrtviť.Sú prerušenia ktoré RJ považuje za prirodzený stav a preto nemá pre ne vytvorený chybový algoritmus.Ale aj správa že chybu nevyhadzuje je dobrá,pretože vylučuje iné chyby ktoré by sa zapisovali resp aj ukazovali vo forme kontrolky motora.
Tak či tak je diagnostika nevyhnutná,len treba brať do úvahy že kde si neporadí sériová klasická (OBD)tam nastupuje iná tzv paralelná (oscilskop) a pomocné iné merania.
Astra Dti má svoje "špecifiká" preto doporučujem si po nete rozhliadnuť,je to téma nesmierne frekventovaná lebo ten motor je istými závadami doslova chýrny
koldo
expert: PSA
Príspevky: 307
Dátum registrácie: 13.03.2006 19:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa koldo »

kontrolna otazka...je to motor isuzu,alebo opel?
ak je to isuzu,problem bude pravdepodobne v riadiacej elektronike cerpadla. je to opravitelne.
dec superscan 3 full cz,vag com profi original,op com cz original,batronix,bdm,x-prog,..etc...fap off PSA
adrian69
Príspevky: 212
Dátum registrácie: 01.08.2006 19:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa adrian69 »

koldo napísal:kontrolna otazka...je to motor isuzu,alebo opel?
ak je to isuzu,problem bude pravdepodobne v riadiacej elektronike cerpadla. je to opravitelne.
Má motor ISUZU, nasiel som na forach tiez clanky o tom probleme, oprava sa pobybuje okolo 200e
koldo
expert: PSA
Príspevky: 307
Dátum registrácie: 13.03.2006 19:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa koldo »

ja to robim tak 50 az 100 evri...zalezi od okolnosti
dec superscan 3 full cz,vag com profi original,op com cz original,batronix,bdm,x-prog,..etc...fap off PSA
adrian69
Príspevky: 212
Dátum registrácie: 01.08.2006 19:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa adrian69 »

Zatial musím pockat aby mi to znova skapalo lebo diagnostika mi ukazovala tri chyby, a nevieme ktorá posobuje tento problem, ak budem vediet, napísem ako to budem opravovat. dakujem zatal za rady
eguty
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 23.02.2008 21:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa eguty »

Mal som podobný problém , ale šlo o Astru 1.4 a bol to EGR ventil
saab.saab
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 25.03.2008 06:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa saab.saab »

Zdravim aj ja mam ASTRU 2,0 kod Y20DTH a mam aj napodobny problem. Pokým je motor studený všetko je OK ako náhle sa zohreje na 80 a viac auto skape a nejde ani nastartovat rozobral som palivový filter dolial naftu a auto chytilo na supu ale po chvíle znovu skapalo diagnostika vyhodila P1345 nesprávný signál otáčok vačkového hriadela.
Vie niekto poradit?
Napísať odpoveď

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných