Opel Astra J - cudny zvuk na volnobeh

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

charlie-one
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 30.07.2016 21:25
Zdieľať na Facebook

Opel Astra J - cudny zvuk na volnobeh

Príspevok od používateľa charlie-one »

Ahojte. Vlastnim Opel Astra J r.v. 2010, 1.7 cdti. Mam taky problem ze ked auto nastartujem a stojim tak na volnobeh pocut taky cudny chraplavy zvuk odniekial. Ked vyjdem z auta a otvorim kapotu nic take nepocut. Pocut to len ked sedim v aute. Neprestane to ani ked zosliapnem spojku alebo zaradim rychlost. Zvuk prestane iba v tedy ak pridam na plyn alebo ked sa auto pohne. Napriklad ked stojim hoci aj v miernom kopci tak odbrzim auto auto sa len troska pohne a hned zvuk zmizne no ako nahle zabrzdim a stojim na mieste zase to zacne. Dalej sa mi obcas stava ze ked zosliapnem spojku tak sa pedal nevrati spat celkom ale zostane niekde v polovici vysiet a musim ho spickou topanky pritiahnut. Tak si myslim ze tieto dve veci asi maju nieco spolocne ten cudny zvuk a spojkovy pedal ze vsetkym bude spojka. Ale ja sa nejako nerozumiem do toho tak ak by mi vedel niekto poradit co to moze byt bol by som mu vdacny. Dakujem. A este by som dodal ze robi to ci je auto studene alebo nahriate bez rozdielu. Dikes.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Trebalo by napisat kolko km tvoje astra ma najazdene,

pravdepodobne treba vymenit vypinacie lozisko spojky
aj s vidlickou
lebo pricina toho skripania by mohla pochadzat od tychto sucasti
a samozrejme uz ked to bude rozobrate,tak aj lamelu spojky.
charlie-one
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 30.07.2016 21:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa charlie-one »

Ahoj. Dakujem za odpoved. Auto ma najazdene necelych 190 000 km. Takze spojka moze sposobovat ten zvuk? A co ten pedal ktory sa nevracia. Ma to tiez nieco spolocne? A inak je takato oprava respektiva vymena dielov velmi nakladna a narocna na opravu? Dakujem.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Bezna oprava pri tychto km.
Mozno by bolo treba vymenit aj hydraulicky valcek ovladania spojky,


Nechcem tu hadzat nejake cisla,lebo je velky rozdiel
ci to das robit niekde do servisu,alebo to spravi niekto "po kamaratsky"
Oprava je skor narocna na fyzicku kondiciu,treba vybrat prevodovku a taktovymenit lamelu a lozisko aj vidlicku
charlie-one
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 30.07.2016 21:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa charlie-one »

Dikes. Velmi si mi pomohol. Ja nebyvam na sk a tu sa nie je s kym poradit. Este by som sa chcel opytat ci s tym mozem jazdit pretoz eauto potrebujem kazdy den a tu to chodi tak ze ma musia objednat a niekedy treba cakat aj mesiac. Neznicim jazdenim nieco viac? Alebo neostanem niekde visiet? Dik.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Mozes s tym bez problemu jazdit,pokial spojka funguje
tym myslim,ze sa daju davat rychlosti.
Len nedrz dlho vyslapnutu spojku,lebo to lozisko chrci lebo nema mazivo,casom to zacne piskat.
Taketo chrapcanie ci piskanie vypinacieho loziska spojky ,je len signal,ze by bolo treba s tym nieco robit.
V takom stave ako to je ,to kludne vydrzi aj niekolko sto km ,aj tisicku urcite,mozes s tym prist aj domov
a dat to spravit tu na SK.
charlie-one
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 30.07.2016 21:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa charlie-one »

Dakujem pekne za rady. Takze to bude definitivne spojka. Skusim este zajst do servisu ze co mi povedia. Dufam ze nebudu chciet polrocnu vyplatu za opravu. :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných