Opel Astra H - motor

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

rastik1988
Príspevky: 196
Dátum registrácie: 22.11.2009 17:20
Zdieľať na Facebook

Opel Astra H - motor

Príspevok od používateľa rastik1988 »

Zdravím páni, po znovusprevádzkovaní Astry ktorá dostala nový motor mi zasa spravila takýto problém. Pri jazde na diaľnici z ničoho nič vypol motor, rozsvietila kontrolka mazania. Z auta sa parilo, voda všetká zmizla, a vytieklo naviac z motoru asi pol litra oleju priamo na cestu. Zdá sa mi aj, že motor samotný je taký ofrkaný od oleja. Tak sme to odtiahli a dnes skúšam štartovať, motor sa síce točí ale pri štartovaní má taký divný zvuk štartovania, nie ten tradičný štartovací, ale točí akoby bez odporu, ale nechytí vôbec. Tak sme skúsili roztiahnuť a hodil som tam 4 ale nechytilo ajtak. Potom som odmontoval viečko oleju a odtiaľ dosť smrdí a navyše som tam videl taký krúžok skrivený, bol tam navoľno, odniekadiaľ ho tam priplavilo alebo čo...Lebo fakt na oko je vidieť, že to nie je odtiaľ a je to ešte úplne voľné...Tak čo si myslíte, že môže byť s týmto autom ? Preskočili rozvody ? A prečo vyšplechol ten olej...? Dík za rady lebo som zúfalý... :3c90:
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Neviem neviem, ale rozťahovať auto - to by som asi veľmi neskúšal. Nepíšeš aký motor, ale tipujem na tdci. Rozvod bol kúpený k tomu motoru nový? Skadiaľ si ho kupoval?
rastik1988
Príspevky: 196
Dátum registrácie: 22.11.2009 17:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rastik1988 »

Motor je to 1,7 cdti - 74 kw...Motor sme kúpili komplet celý so všetkým a tak ho tam mechanik nahodil, povedal, že vypadá byť v pohodičke, takže sa nemenili rozvody. Po výmene motoru už to auto spravilo asi 3 tisíc kilometrov. Ak som to rozťahoval tak vyskočili otáčky asi na cca tisíc. Malo taký klasický zvuk ale nenaštartovalo, a potom taký plechový klepot tak som to radšej vyhodil tú rýchlosť odtiaľ...Len ma znepokojuje tá vypadnutá súčiastka v tom olejovom (kde sa nalieva olej) ako je vačková hriadeľ, tam tam dačo odpadnuté, taký akoby malý krúžok. Možno to pôjdem odtiaľ vybrať pinzetou a dám sem fotku, že čo to je....
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Malo taký klasický zvuk ale nenaštartovalo, a potom taký plechový klepot
Nie som automechanik, ale viem, že auto s remeňovým rozvodom sa nerozťahuje. Môže to mať fatálne následky - takže sa kľudne môžeš pripraviť na skočený rozvod ...
P.s.: rozvody na ten motor stoja 100€, takže nabudúce na tom určite nešetri...;-)
A dávaj pozor, aby ti tam nespadla aj tá pinzeta...:)
rastik1988
Príspevky: 196
Dátum registrácie: 22.11.2009 17:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rastik1988 »

Dobre, a čisto teoreticky ak by na tej diaľnici preskočili rozvody ? To mohlo mať za následok, že vytiekol z auta olej a aj sa stratila všetká voda ? :41c2:
rastik1988
Príspevky: 196
Dátum registrácie: 22.11.2009 17:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rastik1988 »

No ako je viečko kde sa dolieva tak kúsok odtiaľ je také od oleja oprskané, potom ešte trošku pri chladiči také olejové kvapky..ale neviem odkiaľ to vytieklo...sa mi zdá, že špinavé to je ešte v okolí ako sú ložiská klínového remeňa...ale presne fakt neviem...
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Mohlo sa stať že pri rozťahovaní sa to načalo a potom zvýšené otáčky na dialnici to len dorazili.
Najlepšie asi dať dole dekel z hlavy a je jasné kde je problém. Prípadne neprdol nejaký výmenník olej-voda a následne sa to kúslo že to išlo bez chladenia alebo mazania ? možností je viac bez demontáže ťažko tipovať
myotis
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 27.11.2013 17:59
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Astra H - motor

Príspevok od používateľa myotis »

rastik1988 napísal:Zdravím páni, po znovusprevádzkovaní Astry ktorá dostala nový motor...
Mal si to "auto" radsej zapalit a nie kupovat novy motor.
Henten vykvet automobiloveho priemyslu by som obchadzal z daleka, duplom 1.7ctdi.

Poradim ti len tolko ze daj to poriadnemu mechanikovi a nie nejake smajdakovy lebo budes v smutku...

Vela stastia.
Vsade bol, vsetko videl...
...a kde nebol, tam sa chysta
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

no neviem ci ti ako spomienka na ten motor neostala diera v bloku
Petzi
Príspevky: 355
Dátum registrácie: 19.08.2008 17:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Petzi »

No v prvom rade sa podakuj tomu, kto ti predal ten akoze dobry motor. No a podla mna sa ti na tej dialnici ako si isiel rozdrbkala ojnica tak veru. :3035:
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

.... Ojnica von z vreca.... :4090: stáva sa občas ale to zvykne byť dosť rana ak sa utrhne a prerazí blok
rastik1988
Príspevky: 196
Dátum registrácie: 22.11.2009 17:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rastik1988 »

Takže ojnica sa mohla poškodiť a odtrhnúť či ako ? A Musela zaisto preraziť blok motora ? A mohla poškodiť aj ventily či nebodaj aj dačo ešte iné ?
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

mozes vypocitat kolko motorov na 100km bere :-\
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
xotox
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 31.12.2008 15:58
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xotox »

..ked sa ti ta ojnica naozaj odtrhla a prerazila blok tak ta uz vonkoncom nejake ventily nezaujimaju :)
rastik1988
Príspevky: 196
Dátum registrácie: 22.11.2009 17:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rastik1988 »

Ale nemusela preraziť zaručene ten blok ? :D Nevidím v ňnom žiadnu dieru ani nič...Len potom odkiaľ vytiekol ten olej ? :41c2: :3c90:

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných