Opel Astra G r.v. 2000 - egr ventil

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

davidenko1
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 22.07.2015 06:16
Zdieľať na Facebook

Opel Astra G r.v. 2000 - egr ventil

Príspevok od používateľa davidenko1 »

Ahoj všetci čo sa zapojia do diskusie. Mám problém s mojou astrou 1.4 16V presnejšie s EGR ventilom. Asi pred mesiacom som ho presne podľa návodu zaslepil a mám pocit že to vôbec nepomohlo. Stále svieti kontrolka motoru a ani cez diagnostiku sa to nedá odstrániť. Druhá chyba neprestalo mi cukať auto. Presnejšie vysvetlenie:
Ako náhle pustím pedál plynu za plynujej jazdy auto asi 3 - 5 krát cukne, akoby nevedelo plynulo znížiť rýchlosť, tak isto má problém pri jazde v meste keď potrebujem minimálne spomaliť, spôsob pustím pedál plynu a znovu chcem zrýchliť tiež zacuká, akoby nevedelo čo má robiť to auto. Som bezradný poraďte.
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

Takze ked som ta dobre pochopil,robi ti to stale(to cukanie) s autom ako pred zaslepenim tak aj po zaslepeni egr-ka,myslim si ze problem bude niekde inde a nie v egr,alebo si nieco pri tom zaslepeni vynechal,ci si to spravne vobec aj zaslepil?skus odpojit ten snimac od egr a sa chod previest,uvidis ci sa nieco zmeni,ak trhat prestane bude to egr,ked nie chyba bude inde
citronsk
Príspevky: 626
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa citronsk »

skusil si vycistit skrtiacu klapku? ak diagnostikou nevies prist na chybu a ak by si isiel postupne od najjednoduchsie odhalitelnych pricin tak po vymene sviecok by skrtiaca klapka bola snad hned druha v poradi.. potom cievky atd..
davidenko1
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 22.07.2015 06:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa davidenko1 »

:28b7: Prestal trhať po odpojení, zaslepený je správne však to robili v opli. 50€ robota
mensahservice
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 20.07.2013 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mensahservice »

davidenko1 napísal::28b7: Prestal trhať po odpojení, zaslepený je správne však to robili v opli. 50€ robota
ja som z teba jeleň, v prvom prispevku pises, ze si ho zaslepil ty sam a teraz ze to robili v Opli, tak ako teda?
To nevedia v Opli opravit Astru z roku 2000? no pekne teda :40bd:
fatal1ty666
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 08.03.2009 14:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fatal1ty666 »

ako napisal cviro ked sa odstranilo EGR (zaslepilo) treba ho vypnut v RJ inak to moze (v 90 percent bude) robit sarapatu .....
si mi pripomenul jedneho "mechanika" co na podobnom motory z14xep
"odstranil" katalizator (keby ho bol aspon otvoril a vybral a potom nazad zavaril ...on ho proste len prevrtal rovno nahodeny na aute ..) len uz mu nikto nepovedal ze treba odstavit v RJ lambdu zanim lebo to bude robit blbosti ....
matej48
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 28.10.2014 09:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matej48 »

to vsetky ople maju blbĂ˝ ERG ventil ci co uz niekolky krat to citam ze odisiel ERG vendil
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

vsetky nie kamaratovi dnes na Q7 dal zbohom.nabehal len 143 tis km.veru ta nemecka kvalita nejako pokulháva.vsetko sa pokazi otazka je len kedy.
mensahservice
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 20.07.2013 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mensahservice »

do Q7 sa davaju oplacke motory?? :40bd: :40bd: :40bd:
Napísať odpoveď

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných