Opel astra G-napinacia kladka

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Franc1644
Príspevky: 836
Dátum registrácie: 28.01.2010 17:24
Zdieľať na Facebook

Opel astra G-napinacia kladka

Príspevok od používateľa Franc1644 »

Zdravim chlapi,
menili sa rozvody na opel astra g, 1.4, 16 V, 66kw, rok 1998 a pri utahovani napinacej kladky urvali zavit. Ale uplne.
Skusal som to riesit kdejako, naposledy som to skusal tekutym kovom, myslim, ze nieco na baze epoxidu, ale nepomohlo, jednoducho to vobec nechytilo na blok motora.
Moja otazka: da sa ten bok motora, kde je upevnena kladka, odskrutkovat a kupit jednoducho iny?
Lebo sa mi zda, ze tam je kdesi spoj, ale teraz vecer som uz nepozeral, ci je to v tom mieste oddelitelne, alebo nie.
Pripadne nejake typy na dobre vrakace v okoli Terchovej, Ziliny, Dolneho Kubina?
Velke diky, pretoze to dost suri.... .
Franc1644
Príspevky: 836
Dátum registrácie: 28.01.2010 17:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Franc1644 »

Dik za radu, ale nie.
Ako pisem, spekuloval som s tym vselijako, je to teraz tak, ze uz tam nepojde narezat dalsi zavit a podobne. Proste som to po.... .
Preto uz teraz riesim len vymenu a zistujem, ci vymena bloku, alebo sa da odskrutkovat len ten samotny dekel a kde sa da asi kupit taka vecicka.... .
Franc1644
Príspevky: 836
Dátum registrácie: 28.01.2010 17:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Franc1644 »

Nikto nerozoberal, ani nikdy nic nekupoval na vrakovisku na opla?
jupaza
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 10.04.2009 23:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jupaza »

asi budeš musieť kúpiť druhý motor, lebo sa mi vidí, že je to súčasť bloku motora a ten je v kuse, pokiaľ sa to nedá opraviť inak. Stačí popozerať internet, tých motorov je kopa. Hľadaj tu, alebo na bazoši, lebo na Archanjel.sk - vrakovisko na Opel
Franc1644
Príspevky: 836
Dátum registrácie: 28.01.2010 17:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Franc1644 »

Dik za ohlas, ale uz to mam dole. Teraz to idem riesit nejakym suflikantskym sposobom a dam vediet, ako to dopadlo.
Ak by niekto nieco, tak zhadzuje sa spodna remenica, k tomu asi 3x skrutka na 10 kluc, skrutky na olejovej vani a potom to ide v pohode dole.
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

mozno citam nepozorne ale nie je celkom jasne ci sa jedna o napinac drazkoveho rozvodu alebo remena rozvodu (zubaty).
ak risknes ten rozvod, tak potom risknes ze urobis stretavku ventilov a stoji to nemale peniaze
ak drazkovy tak ho pripadne vyzuje a pripadne sa namota a pripadne ti nepojde take servo a to moze byt aj prekvapko za jazdy (pri rozvode tiez)
ak si to rozobral napis co potrebujes a da sa to zohnat.
uplne pecka ked odpises cislo na odliatku o ktory ide a inak zavity sa daju opravit aj profi ale to stoji viac ako ten pripadny odliatok a nemusi to byt uplne 100% istota.
ja ople neriesim, neviem ako to tam mas, ale kolega robi Ople 15 rokov.
odfot, napis, popis o co ide nech vieme
provizorie na napinacej kladke ktojkolvek fakt nedoporucujem (idealne nikde)
Franc1644
Príspevky: 836
Dátum registrácie: 28.01.2010 17:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Franc1644 »

Jedna sa o rozvod, ktory pohana vacky.
Pofotene to nemam, spravil som to tak, ze som zhodil ten kus odtlatku, ako som pisal vyssie, sbrusil trochu hlavu na skrutke, zbrusil trochu odtlatok v mieste, kde je hlava skrutky, do zavitu som natlacil tekuty kov a poskladal to.
Remen je nahodeny, kladka zatial drzi, ale este som sa nedostal k nastartovaniu.
Ako pises, napinacia kladka nieje sranda, keby som mal druhy odliatok, dam tam hned druhy.
Jedna sa o ten kus, ktory je dole priskrutkovany dvoma skrutkami k vani, alebo vana k nemu.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Nezdieľam celkom fascináciu väčšiny populácie tekutými kovmi, sekundovými lepidlami a podobnými čačkami.
A tiež nerozumiem, keď si to už mal demontované, prečo nešiel narezať nový, väčší závit ?
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

No tak tam navŕtať ešte trocha väčší závit a dať do neho osadenú oceľovú vložku s pôvodným vnútorným závitom.
Všelijaké epoxidy a podobné by som na takom mieste neriskoval ani náhodou.
To už potom naozaj lepšie vymeniť celý diel vymontovaný niekde na vrakovisku.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Časovaná bomba a ešte aj zákerná,lebo prdne garantovane mimo SVK alebo mim. ďaleko od domu.U takejto veci neexistujú takéto šuflikantské riešenia pre okolnosti už písané
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Ľudia čo nazvali epoxid s kovovým plnivom tekutým kovom isto vedeli čo robia-biznis je biznis,a názov a pekný obrázok na obale predáva...Len nechápem že aj na pohľad normálne zmýšľajúci jedinci od toho očakávajú zázraky...Mám takú skúsenosť.
A teraz k veci isto lepšie riešenie je také, že dieru vyvariť a nanovo vyvrtať na potrebný priemer a narezať závit...len zas ak je blbý prístup tak to nieje moc schodná cesta. A hlavne ak sa jedná o napínaciu kladku tak tam je potrebná aj určitá presnosť ohľadom rovinnosti, respektíve aby kladka nešla následne krivo a nezhadzovalo remeň. Z ruky to vrtať je lotéria ....
Franc1644
Príspevky: 836
Dátum registrácie: 28.01.2010 17:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Franc1644 »

Na tom tekutom "kove" nic nestoji, ono je tam skor ako poistka, co sa tyka tahoveho zatazenia skrutky, tak to znasa ten odliatok, kedze diera je spravena durchom.
Ten epoxid tam viac menej zaistuje len aby sa ta skrutka nehybala prilis do stran, aj ked aj toto zabezpecuje hlavne odliatok.
Ale ak kdesi najdem taky odliatok, tak ho vymenim.
Pristup nieje problem, ako som pisal, je tam naskrutkovany na par skrutkach... .
S tekutym kovom som doteraz nemal skusenosti, ale ked som ho dal len tak na jednu skrutku, dnes som nou potrieskal a odlepilo sa to. Cize, je to len marketingovy tah, ako to tu uz ktosi napisal... .
Vacsiu skrutku dat nemozem, kedze kladka je robena na mensiu skrutku.
Vyvarit a znova rezat zavit...cojaviem, to budem radsej zhanat druhy odliatok.
PROCHY603
Príspevky: 3773
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

:2f93: Treba to opravit zavitovou nahradou- Helicol. :41c2:

Bezne tak opravujem strhnute zavity vsade na aute!! :41c2:

Hlava,naprava, brzdy,pasy, atd,atd :41c2:

LINK: http://www.impkontakt.sk/page/466/ako-r ... -zavit.htm
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Spoj po vyvložkovaní Helicoil-om je pevnejší spoj ako bol dovtedy a to o slušný kus
Kde nie je možné tak sa používajú redukované skrutky napr zo závitovej M10 pokračuje stopka už iba 8mm. Vývrt na stojanovke dáva automaticky kolmice
Napísať odpoveď

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných