Opel Astra 1.7cdti - rozvody

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ufe0911347222
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 21.03.2022 14:43
Zdieľať na Facebook

Opel Astra 1.7cdti - rozvody

Príspevok od používateľa ufe0911347222 »

Zdravim
Mám otázočku čo si myslíte o zle poskladaných rozvodoch. Konkrétne sa jedná o auto Opel Astra H 1.7cdti 92kw a vec je taká dal som auto na klasickú výmenu rozvodov mechanik to poskladal naštartoval auto a asi po 15min auto začalo mať čudný zvuk tak to rozobral a ževraj zadretá kladka keď mi ju ukazoval tak ložisko čisto rozpadnuté neviem čo si otom mám myslieť či to bola výrobná vada alebo zle poskladané rozvody.
Stretol sa už niekto s niečím takýmto? Ďakujem
cicmanec2
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 24.02.2022 20:38
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Astra 1.7cdti - rozvody

Príspevok od používateľa cicmanec2 »

Materiál dodal kto? Ak mechanik tak je to jeho starosť, ak ty tak veľa šťastia. Teraz už vieš prečo sa do servisu nenosia vlastné diely.
Renova
Príspevky: 349
Dátum registrácie: 30.11.2010 15:15
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Astra 1.7cdti - rozvody

Príspevok od používateľa Renova »

.....neviem si predstaviť že aku chybu mohol mechanik urobiť pri montáži,ked ložisko fungovalo len 15 minut.A to si hlavu tak turbujem že mi ide dekel vyraziť.Podla mna výrobná chyba....aj ked som sa s tým živote nestretol,,,,,,určite to bola tá nová kladka ?
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Astra 1.7cdti - rozvody

Príspevok od používateľa martincichy »

už som sa s tým stretol, vtedy to bolo posledný krát, keď zákazníkovi bolo umožnené priniesť svoj materiál priniesol svoje rozvody. Kladka sa rozletela pár sekúnd od naštartovania.
Renova
Príspevky: 349
Dátum registrácie: 30.11.2010 15:15
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Astra 1.7cdti - rozvody

Príspevok od používateľa Renova »

martincichy
....čo konkkrétne na tej kladke zlyhalo???....lebo stále je reč len a len vo všeobecnej rovine.Rozpadlo sa....rozletelo sa ....ale čo ???
Lebo neviem si dosť dobre predstaviť aby samotné kuličkové ložisko prestalo fungovať z akýchkolvek dôvodov po niekolkých minutách
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Astra 1.7cdti - rozvody

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Neviem si to predstaviť ani na pol sekundy.Nejaká fotka sa nenajde ? dnes sa fotí doslova každá blbina aj tak kde je to vrcholne nevhodné,tak snáď takáto vec sa len zvečnila
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Astra 1.7cdti - rozvody

Príspevok od používateľa martincichy »

Nenasiel som stary mobil. Je to zalezitost stara cca 10 rokov. Pravdepodobne to bola vyrobna vada. Doslova sa oddelila napinacia cast kladky. Nasledne porovnanie s originalnym skf odhalilo, ze zakaznik zakupil lacny smejd, vydavajuci sa za skf. Rozdiel bol vo vahe kladky, opracovani.
Renova
Príspevky: 349
Dátum registrácie: 30.11.2010 15:15
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Astra 1.7cdti - rozvody

Príspevok od používateľa Renova »

.....jááááj,takže zlyhal napínací mechanizmus kladky....ale nie samotné ložisko,v tom je rozdiel...........no a napínací mechanizmus pri nespravnom postupe pri montáži mechanik poškodiť môže,otom po tom
ufe0911347222
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 21.03.2022 14:43
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Astra 1.7cdti - rozvody

Príspevok od používateľa ufe0911347222 »

Umna sa nerozletelo nic len proste kladka sa ako keby zadrela proste sa netoci vobec a zopar guličiek povypadavalo z ložiska mechanik tvrdí výrobna vada su to znackove INA rozvody pracujem uz 2 roky v jednej firme co distribuuje autosuciastky co tam mam kolegov uz 20rokov tvdia ze sa stakym niečím nikdy nestretli zeby boli vadné rozvody. Nemohol mechanik spravit chybu prilis utiahol kladku alebo silno našpanoval rozvody su to len otazky ja sam som laik v tomto smere preto len takto uvažujem co sa mohlo stať. Pytal som sa aj par dalsích mechanikov kazdý mi tvrdil ze zlá montáž. Tak ja uz sám neviem...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Astra 1.7cdti - rozvody

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Klasickú kladku nie je možné zle namontovať.Dá sa nedotiahnuť upevňovacia skrutka.Čo sa ovšem dá je príšné slabé alebo presilené napnutie rozvodov a tým zvýšený tlak na ložisko.U šponovacej som zlú montáž videl neraz,dokonca po autorizáku.Šponovanie do opačného smeru,tam kde je použitá šponovacia hydraulika je bežne zle montovaný rozvod a len štastie treba aby rozvod zbehol žiadaný interval.Najslabší prvok býva vodné čerpadlo.Samozrejme ak je jeden z prvkov rozvodu.A to bežne niektoré zo servisov nevymenia !!! Čo sa dá predstaviť ako príčina fatálneho zničenia je že sa kladka vo výrobe nenaplnila mazivom a od prvej chvíle sa točila bez maziva.
Mateusz737
Príspevky: 714
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Astra 1.7cdti - rozvody

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

Mne mechanik pár rokov dozadu vravel že INA rozvody
Už nedávajú vôbec lebo nemali dobré skúsenosti , SKF bez jedinej reklamácie...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Astra 1.7cdti - rozvody

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ja sa ich teda navymieňam,ale z INA nikdy nebol problém ani najmenší.Mám haldupoužitých,keby neboli ufúlané ale čisté,nik by nevedel že sú po výmene.Jedine na maličkých je citelné že už sa ľahko točia
ufe0911347222
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 21.03.2022 14:43
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Astra 1.7cdti - rozvody

Príspevok od používateľa ufe0911347222 »

Ja som tiež nikdy nepočul žeby bol nejaký problém ci uz s INA alebo inou znackou a to som bol v xy servisoch(pracujem ako rozvozar autodielov aby ste pochopili :D) a nikde nikto nikdy ani nereklamoval rozvody takže sa asi budem musiet porozprávať s mechanikom...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Astra 1.7cdti - rozvody

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Žiaľ sa rozvody dajú urobiť aj blbo,pri určitých motoroch sa aj robia často.Najčastejšie je nevymenená upevńovacia skrutka pritom je v sade,zlé vyšponovanie alebo dokonca opačne šponovaná kladka to vôbec nie je zriedkavosť.A u niektorých motoroch je to blbosť mechanika,pretože vymení rozvody na motore kde zo 100% istotou kým sa motor dožije ´dalších rozvodov tak je nutné meniť zdvihátka.Ibaže o tom nemá potuchy,zdvihátko nestíha,vahadielko spadne na bok spod vačky,rozláme ho,zasekne vačkovicu a rozvod dotrhá.V momente vlastne rozbije celý motor na maderu. samozrejme sa to pripíše rozvodom,ibaže príčina nie je rozvod,ale to že jednak to nevie gazda ani mechanik,ale všetkých tých serepetičiek ktoré (by) bolo nutné už dávno meniť a nevymenili sa je 24 x z každého.Zo zdvihátka,z mostíka,4x vačky a peňazí fúra,robota velká.Auto kúpené za 1200 e.- No a na záver blb v monterkách čo vymení len rozvod.Gazda to nemá odkiaľ vedieť,ale ten blb mal takú robotu odmietnuť.Z pohladu gazdu dať blízo 2000 e.- za komplet rozvody + horná hydraulika, ak celé auto kúpil za 1200.- tak to je smiešna predstava.
Nešlo by popočítať koľko rozvodov človek vymení ktoré neboli správne.Nič sa nestane,auto chodí,ale v niečom sa to odzrkadlí,motor má buď blbé emisie,alebo nedobrý výkon atd atd spotrebu.Lebo pán mechanik nemá sťahovák v roku 2022 na motor z roku 2000.Ale veselo to za tri hodky prefixkuje a gazda vyškerený lebo truhlík robil za pätdesiat
dreeevo
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 21.11.2010 20:35
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Astra 1.7cdti - rozvody

Príspevok od používateľa dreeevo »

Ja to napíšem len stručne a jasne, nakoľko pre Schaeffler (Ina) pracujem nejaký ten piatok.
Tvrdenie, že SKF je kvalitou lepšie ako INA je úplne mimo. Rovnaké materiály, AL zliatiny, metódy opracovania atď. Kúpiš SKF diel, skrz reverzné inžinierstvo ho preskúmaš a zistíš, že rozdiely sú minimálne. Nikdy sa nestalo, aby nastala takáto deštrukcia kladky, ako to popisuje dodávateľ. Ale....treba dodať, že všetky tieto veci sa veľmi presne počítajú na predpísané namáhanie takže ak kladka znesie vo vertikálnom smere zaťaženie napr. 200N +/-5% a nejaký expert pri výmene rozvodov brutálne predpne remeň, až tak, že na kladke vznikne 250N tak sa môže stať, že valivý element kladky to nevydrží a rozpadne sa.

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní