Opel Astra 1,7 cdti - kolísanie otáčok na voľnobehu

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

OpelAstra1.7 CDTI
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 09.03.2022 18:25
Zdieľať na Facebook

Opel Astra 1,7 cdti - kolísanie otáčok na voľnobehu

Príspevok od používateľa OpelAstra1.7 CDTI »

Čaute
Mám otázočku vlastním Opel astra h 1.7 CDTI cosmo 92kw ročník 2010 a pri studenom štarte mám problémy s kolísaním otáčok motora na voľnobehu čítal som si už niečo o Tom že to je problém týchto motorov ale nikde som sa nedočítal ako sa táto vec odstráni trvalo. Písali ľudia že menili regulátor tlaku paliva ale o 2 mesiace im to začalo robiť zase. Nemá niekto nejakú radu alebo sa s tým nestretol ?
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Astra 1,7 cdti - kolísanie otáčok na voľnobehu

Príspevok od používateľa seven549 »

ten motor je katastrofa sama o sebe je v 3 verziach vykonu.niekedy zvykne sa vytahat klin remenice ktora ma na sebe ozubene kolesa a uhana rozvodovy remen a nasleduje nedobre casovnie ventilov.riesi sa to vymena remenice 500 euro alebo celej klukovky 1500ecok.
OpelAstra1.7 CDTI
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 09.03.2022 18:25
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Astra 1,7 cdti - kolísanie otáčok na voľnobehu

Príspevok od používateľa OpelAstra1.7 CDTI »

Jasné chápem lenže podľa mňa to nebude až taká vážna vec ako si písal pretože auto pri jazde nekope ani neskaču otáčky jedine za studená na voľnobehu. A to tiez nie každý deň
pogo-roll
Príspevky: 310
Dátum registrácie: 02.08.2009 11:21
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Astra 1,7 cdti - kolísanie otáčok na voľnobehu

Príspevok od používateľa pogo-roll »

OpelAstra1.7 CDTI napísal: 10.03.2022 09:34 Jasné chápem lenže podľa mňa to nebude až taká vážna vec ako si písal pretože auto pri jazde nekope ani neskaču otáčky jedine za studená na voľnobehu. A to tiez nie každý deň
ziadna vymena klukovky ani remenice to je nezmysel .... ked sa meni regulator je vraj potrebne zmenit davku paliva ak si tak neurobil . pozri map senzor ten by mohol podla mna tiez robit problem ja som ho vycistil je to ale dost jemne mozno treba vymenit... a tiez egr... popozeraj zahranicne stranky dostane sa ti lepsich odpovedi ako tu... ten motor nie je ziadna katastrofa prave naopak...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Astra 1,7 cdti - kolísanie otáčok na voľnobehu

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je to reakcia menežnentu.Veci ktoré sú nejakým spôsobom regulované sú aj určitým spôsobom kontrolované.Zjednodušene by to vyzeralo ako proces troch členov - prečítam hodnotu,porovnám z požiadavkou a dám nový povel na zmenu. Pokiaľ si uskutočnená zmena a úmysel odporuje tak sa stane že zmenou sa veci nezlepšia ale zhoršia.Je celá plejáda funkcionalít u takéhoto motora kde stačí jedna chybná hodnota (mylná informácia)a rj kedže z nej vychádza, situáciu snahou o nápravu zhorší.Niečo ako potreba sa nadýchnuť pod vodou,človek ak to urobí dosiahne niečo čo nechcel.Škoda písmenok,sú len dve cesty.Buď hneď ísť do dielne kde obsluha diagnostiky ovláda čo ovládať treba,alebo potom len triafať,míňať peniaze na blbiny a dosiahnuť stav keď už nie je jasné čo je pôvodná porucha a čo porobili neúspešné zásahy typu....henten mal podobnú vec a urobil vec x Odkukávaním sa neliečia ani ľudia a u motorov to platí ešte viac. Keby som to písal kolegovi vyzeralo by to úplne inak a lietali by hore dole záznamy a logy.Tu to nejde.
pogo-roll
Príspevky: 310
Dátum registrácie: 02.08.2009 11:21
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Astra 1,7 cdti - kolísanie otáčok na voľnobehu

Príspevok od používateľa pogo-roll »

mhlavaty napísal: 16.03.2022 17:57 Je to reakcia menežnentu.Veci ktoré sú nejakým spôsobom regulované sú aj určitým spôsobom kontrolované.Zjednodušene by to vyzeralo ako proces troch členov - prečítam hodnotu,porovnám z požiadavkou a dám nový povel na zmenu. Pokiaľ si uskutočnená zmena a úmysel odporuje tak sa stane že zmenou sa veci nezlepšia ale zhoršia.Je celá plejáda funkcionalít u takéhoto motora kde stačí jedna chybná hodnota (mylná informácia)a rj kedže z nej vychádza, situáciu snahou o nápravu zhorší.Niečo ako potreba sa nadýchnuť pod vodou,človek ak to urobí dosiahne niečo čo nechcel.Škoda písmenok,sú len dve cesty.Buď hneď ísť do dielne kde obsluha diagnostiky ovláda čo ovládať treba,alebo potom len triafať,míňať peniaze na blbiny a dosiahnuť stav keď už nie je jasné čo je pôvodná porucha a čo porobili neúspešné zásahy typu....henten mal podobnú vec a urobil vec x Odkukávaním sa neliečia ani ľudia a u motorov to platí ešte viac. Keby som to písal kolegovi vyzeralo by to úplne inak a lietali by hore dole záznamy a logy.Tu to nejde.
samozrejme súhlasím s tým že "hneď ísť do dielne kde obsluha diagnostiky ovláda čo ovládať treba" len kde takú nájsť ? :zg282: ja som s tym v servise bol akurat rozpravali nezmysli RJ, Vaha apod. boli by to vyhodene peniaze a nakonci neopravene auto... preto som sa rozhodol to urobit sam stalo to 130eur a par hodin studovania a spekulovania. Co bolo za 10rokov jedine co sa na aute mimo udrzby robilo chvalabohu...Samozrejeme opravovat veci sposobom ten to mal tak, tak to bude aj moj problem je nezmysel toto su len navrhy a majitel by nad tym mal trochu "podumať" ci to dava zmysel aj v jeho pripade ak sa jedna o par eurovu zalezitost ako som popisal ja moze to vyskusat vycistenie EGR a MAP iste nic nepokazi...samozrejeme dobry servis kde vedia co robia a vyznaju sa by bol idealny, rad zaplatim sikovnym ludom za pracu ale menicom dielov co nemaju ani snahu to nie :3020:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Astra 1,7 cdti - kolísanie otáčok na voľnobehu

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Niečomu rozumiem a niečomu nie.Všetkému prestávam rozumieť od momentu keď si uvedomím čo robí väčšina ľudí či už na telefonoch alebo na nete.Nájdu úplne každú blbosť,ba snáď čím je väčšia tým skôr.Zaoberajú sa neskutočnými hovadinami a míňajú na to hodne energie a akurát sú z toho permanentne nasratý. Ja sakra dobre evidujem ako ľudia k problémom pristupujú.Je to prakticky výlučne vtedy,ak už horí dom,oni majú všetky urobiteľné kotrmelce absolvované. Pýtať sa a položiť otázky včas a ešte tak aby bola šanca na odpoveď je celkom vzácnosť.Väčšinou je urobené maximum preto,aby nemalo zmysel sa nad vecou ani zamyslieť.Lebo čas každého má limity,a míňať ho musí dávať zmysel.Nikdy to nebude inak,akými množstvom informácií disponuje otázka,taká obsažná môže odpoveď.Každý čaká že priletí jednoduchá odpoveď,toto treba vymeniť.Aj predstava že kdesi bude zoznam garantovane dobrých,lacných špičkových odborníkov je mierne naivná. Zoznam síce je,všetci špičkový sa totiž vzájomne poznajú,ba dokonca naozaj sú v zozname.Len ten neslúži pre verejnosť,ale vzájomnú spoluprácu.Je naivita si myslieť ako sa poteší ktokoľvek z neho že sa posunul kontakt.Nie tak dávno sa stalo,a nasledovalo neskutočné tláchanie,kto a za koľko a čo a ako kto koho obabral.Snáď si pamätáte petersona,to sa už jednoducho nikdy nezopakuje.
Fórum nie sú jasle,učiť osadenstvo základy základov,kedy sa pýtať,koho sa pýtať,ako sa pýtať.Kedže chýbajú tieto elementárne znalosti,sú veci ako sú,ale stále to môže byť ešte horšie.A to aj bude,pretože zlom desaťročia priniesol techniku ktorá nejde diskutovať na fóre
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Astra 1,7 cdti - kolísanie otáčok na voľnobehu

Príspevok od používateľa autolaik »

Milan otocim to na vlastne telo,zdravie. Nefunguje tak vacsina ludi aj ku tomu najcenejsiemu co ma? Kolko krat si si asi aj ty v minulosti povedal ze to je len prechladnutie,hodim do ust aspirin a ide sa dalej... vybehol von len v tricku cez zimu,boli hlava ved to preboli atd...chapes co myslim.
Az ked clovek dostane kopanec od zivota,ze hamuj...zle je... si to vacsina uvedomi,no zas len na kratky cas.
Tak a teraz to otocme na auto...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Astra 1,7 cdti - kolísanie otáčok na voľnobehu

Príspevok od používateľa mhlavaty »

S tým sa dá jedine súhlasiť,analógií by bolo dosť.Čosi tosi sme veru v mladosti v našej vlastnej "údržbe" zanedbali, a teraz platíme daň.Rozdiel je v tom že zo strojom je ťažšie sa porozprávať čo bolí.A keby že jazyk,ale ešte čo stroj to nárečie
Napísať odpoveď

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných