Opel Astra 16 - Žerie olej

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

smejo74
Príspevky: 883
Dátum registrácie: 19.09.2008 21:55
Zdieľať na Facebook

Opel Astra 16 - Žerie olej

Príspevok od používateľa smejo74 »

Zdravím všetkých ktorí radi poradia,

kamarátovi pred mesiacom robili na tomto motore hlavu valcou lebo mu to žralo olej niečo z ventilami zaplatil 500eur a auto papá olej tak isto až nie viac čo robiť? Má ísť do výmeny krúžkov pomôže to? Alebo to nechať tak a račej investovať do oleja. Podotíkam že motor ide krásne žiadne dymenie a nič podobné.
RomanAARR
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 25.10.2007 09:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa RomanAARR »

No,kdeď papá olej musí aj dymieť.Vidieť to budeš pri záťaží motora.Možno krúžky, semeringi.Menil som aj já, od vtedy pokoj, no nemám Opel.
kycina
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 24.10.2008 16:42
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Astra 16 - Žerie olej

Príspevok od používateľa kycina »

smejo74 napísal:Zdravím všetkých ktorí radi poradia,

kamarátovi pred mesiacom robili na tomto motore hlavu valcou lebo mu to žralo olej niečo z ventilami zaplatil 500eur a auto papá olej tak isto až nie viac čo robiť? Má ísť do výmeny krúžkov pomôže to? Alebo to nechať tak a račej investovať do oleja. Podotíkam že motor ide krásne žiadne dymenie a nič podobné.
.. benzin Opel je tak konštruovabný že žerie olej,
je to dané konšetrukciou takže žiaden strach, cca o,3 l na 2000km je norma...
martincichy
Príspevky: 5446
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

akú ma spotrebu oleja?

pokiaľ mu menili na hlave len simeringy,plus tesnenie pod hlavou a rozvodový remeň - nikdy nepoužiť už raz zhodený remeň, tak 500 € je riadne premrštená cena.
smejo74
Príspevky: 883
Dátum registrácie: 19.09.2008 21:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smejo74 »

tak žerie to asi 1liter na 1000km a boli tam menené semeringy a on dal na radu mechanika že zrejme tam krúžky netreba meniť a nevyšlo to , takže najlepšie riešenie bude asi nejaký ten maglajs do oleja nech to aspon trocha pomôže :2f93:
martincichy
Príspevky: 5446
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

remeň už bol naťahovaný, a žiadny výrobca nedoporučuje opätovné použitie. Ušetriť 15-20 € sa určite neoplatí.
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

chlapi, otvorene..

vymena kruzkov na tomto motore je len docasna zalezitost...zase to bude zrat neskor olej..proste tieto motory su tym zname..

vsjo..

treba predat, a kupit s inym motorom...

teraz vsjo.. :41c2:
martincichy
Príspevky: 5446
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

scorpi4 napísal:chlapi, otvorene..

vymena kruzkov na tomto motore je len docasna zalezitost...zase to bude zrat neskor olej..proste tieto motory su tym zname..

vsjo..

treba predat, a kupit s inym motorom...

teraz vsjo.. :41c2:
možno len kúpiť iný motor a prešmariť. Týchto motorov je na trhu hodne a nie sú drahé. Ja som pred mesiacom predal jeden za 230 € a to ešte kupec frflal na cenu a nechcel si uvedomiť, že pred vymontovaním motora som mu motor naštartoval priamo v aute a mohol ho vyskúšať, čo len tak hocikto mu neponúkne...

Čím viac dobroty človek ponúka, tým viac ho bijú...

v podstate vykrúžkovanie motora môže byť cenovo na rovnakej úrovni a aj drahšie ako kúpiť druhý motor a prehodiť ho.

V oboch prípadoch je to lotéria. V prvom prípade úspech krúžkovania dopredu nezaručí ani ten najlepší automechanik na svete v druhom prípade ide o t serióznosť predajcu toho motora.
DutchDixon
Príspevky: 622
Dátum registrácie: 24.01.2008 22:57
Bydlisko: Nitran
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa DutchDixon »

Tie stare ople su nic moc veru. Benzinove zeru olej (mozno az na 1.8) a dizlove maju nanic cerpadla.
martincichy
Príspevky: 5446
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

v literatúre som sa dočítal práve kvôli tomu, že môže byť vyťahaný, eventuálne tam môže byť iné poškodenie, voľným okom len ťažko zistiteľné.
dzaba4
Príspevky: 139
Dátum registrácie: 04.12.2008 11:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dzaba4 »

Tu ani prekruzkovanie nemusi pomoct!!! Pozor na to, je to drahe a vysledok ziadny. Co pomoze jednoznacne je vymena auta (kludne znova opel ale nikdy nie z motorom X16XEL a jeho podobami ).
Problem je v ovalite valcov. Naozajstny odbornik na tieto motory by ti mohol pomoct. Viem ze ked sa to robi poriadne nemozes pouzit hocijake nove kruzky (na tento motor je ich hodne vela typov ), chlapik skusal rozne kruzky na kazdom pieste co najlepsie sadne.
Mne moja vectra zrala tak od 0,3 l do 0,5l na 1000 km. Neriesil som to. Dolieval som olej kym som ju nepredal.
Marko1
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 05.12.2005 14:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Marko1 »

Presne ako tu už bolo písané... U motora X16XEL je to vrodená vada... Túto vadu zdedil aj motor X18XE1... Paradoxom je, že som mal Vectru s tým prvým motorom, teraz mám Vectru s tým druhým a olej mi nežralo a ani nežerie...
siracisko
Príspevky: 517
Dátum registrácie: 08.12.2005 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa siracisko »

Nepoznám tento motor,ale liter oleja na 1000 km???To musí dymiť ako stará 120-ina,ak ho spaľuje.Jedine že by niekde tiekol.Vectra B 2,0 Dti mi zožrala pol litra od výmeny po výmenu(15tis)aj to až od 12 - 15 tis.Ale ak to žere ako tu píšu,to musí dymiť jak sviňa pri akcelerácii a pod.
martincichy
Príspevky: 5446
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

siracisko napísal:Nepoznám tento motor,ale liter oleja na 1000 km???To musí dymiť ako stará 120-ina,ak ho spaľuje.Jedine že by niekde tiekol.Vectra B 2,0 Dti mi zožrala pol litra od výmeny po výmenu(15tis)aj to až od 12 - 15 tis.Ale ak to žere ako tu píšu,to musí dymiť jak sviňa pri akcelerácii a pod.
myslíš? olej sa nemusí strácať samotným spálením cez netesné piestné krúžky, alebo guferá ventilov.
siracisko
Príspevky: 517
Dátum registrácie: 08.12.2005 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa siracisko »

No veď práve to som myslel.Ak ho nespaluje motor tak niekde musí ísť von a tiecť.Liter sa predsa nestratí bez stopy.

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných