Opel Astra 1,6 , 2016 - olej pod kapotou

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ano priamy vstrek LPG do sania. Vieš len ak človek parkuje vedla samých TSI,TFSI, DSG, DCI, VVTI, Tiptronic, Stronic tak začína mať obavu či tie choroby nie sú prenosné ako napríklad kiahne. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je to prenosné zatiaľ iba medzi majiteľmi
logan668
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 10.05.2014 21:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa logan668 »

Vždy, keď kúpim nové alebo jazdené auto, tak zo začiatku často sledujem stav oleja, aby som vedel, či sa olej "nestráca", alebo nepribúda. Keď nezistím nejaké extrémy, tak ho kontrolujem iba občas. Samozrejme kontrolujem aj ostatné veci.
Moonshine
Príspevky: 519
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Moonshine »

Myala napísal:No sorry za moju otázku, takže ty keď pôjdeš k zubárovi dáš za korunku nejaké tie nemále peniaze po mesiaci sa ti korunka či plomba zlomí chces povedať že to vezmeš len na seba? Či čo sa mi tu snažis nahovoriť vzhľadom na moje pohlavie?
Je mi zle rozumieť.
Len som chcel povedať, že po každom treba skontrolovať robotu. Hlavne utiahnutie kolies, čo je životne ale že životne dôležitá vec. Aj viečko je dôležité

Netreba zabúdať, že rúbeme autami 150km/h

Ja mám asi šťastie ale 7 z 10 návštev pneu/auto servisu nájdem závadu

Nezatiahnutá bezpečnostná skrutka(nie nedotiahnutá-vypadla)
Uvolnený olejový filter(strácal sa olej)
Pneu nahodená na disk opačne
Nové ventily nedotiahnuté, rapídne sfukovalo 2 kolesá
A ešte dačo by sa našlo, teraz nenapadne.
Thomasl
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Thomasl »

spomínam si ako raz prišla sestra s novou Feliciou okolo roku 1997,že bola v Poľsku a vyvrela jej chladiaca zmes -stratila uzáver na nádobke,tesne predtým absolvovala prehliadku v oficiálnom servise v BR a zastrájala sa ,že ich tam sfúkne,pretože ona kapotu neotvorila od prehliadky.Nakoniec prišla so sklopenými ušami,musela zaplatíť novú chladiacu zmes ,víčko a pri jej otázke prečo to neutiahli poriadne jej povedali ,že si to po nich mala skontrolovať.Na jej odpoveď ,že k nim už viackrát nepríde jej odpovedali ,že bez jednej lastovičky určite leto bude.....takže vždy kontrolujte všetko,utiahnutie kolies ,ložísk ,nastavenie rozvodov.....áno aj toto je Slovensko....
makrela
Príspevky: 2956
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

oco13 napísal:Camls - olej a 3ks filtrov na 1,8 88kw francuz 2003 = 70eur :4012:
Dedinský auto-moto servis s troma zamestnancami.
To je mokrý sen každého autoservisu,žena s autom.
Kamoška kým nemusela počítať peniaze -Pežó 206,benzín, výmena oleja + olej filter: 250 €, vraj po známosti ,pretože bola stála zákazníčka. Raz jej trkvas , kam chodila meniť pneu , a kde si ich aj odkladala ,vzal auto na STK+ EK. Vypýtal si 300 €, vraj také boli náklady. A ona platila.Našťastie už nemá peniaze na rozhadzovanie
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ale tú istú sedliacku logiku by mohli mať aj ženy
- dá mi cenu ktorú akceptujem - má robotu
- dá mi vysokú cenu urobím si to sám
- ja to neviem spraviť, v servise x je to drahé - hladám iný servis
- náklady na opravu sú v nepomere k cene auta - šrotujem a kúpim iné.
Stále sa pohybujeme v cené auta 500 - 1000eur. Rovnako mi uniká myšlienkový pochod zadávatelky - kupujem 2016 pritom 2006 by bola jednoduchšia a lacnejšia. Ja som kúpil 1996ku a jediné čo ma bude trápiť je hrdza - lenže na hrdzu nemusím byť mechanik. :4012: Reč je stále o Oploch.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lubos zimovcak
Príspevky: 3378
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

To sú bežné ceny v autorizovaných servisoch.

Volakedy, keď bol ešte normálny prístup k olejovemu filtru, menil som si ho sám.

Teraz, aj keď mam montaznu jamu, už ma nebaví riešiť rozmliagany 4-hran vypustneho šrobu, či extrémne dotiahnuteho a pripeceneho filtra, či čo / teda, niekde sú už vymenne vlozky... /.

Tak teda, v of servise účtujú bežne za liter oleja 30 eur, aj keď je čapovany zo suda.

Krát 4-5 litrov +filtre a sme na 200-250.

Tie ceny "musia" byť také vysoké, všetko postavené na dlh, veľa ľudí v servise, vysoké osobne náklady na zamestnanca, ten čas na výmenu je rovnaky u dedinského, či autorizovaneho servisu.

Ked je servis vo väčšom meste, už iba dane za pozemok su v tisícoch, až desať tisícoch za rok..

A bude stále horšie, rozumej, vyššie. :3c90:
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Luboš : nebude lol každý z nás má mesačne nejaký balík na "auto" ak sa zvýšia ceny a balík ostane rovnaký lol buď ideš do lacnejšieho auta (nákladovo) alebo ho celkom vyradíš z mesačných nákladov. Presúvať sa dá aj autobusmi (sice zle, ale dá) lenže strechu opraviť proste musíš. Do toho euro 7 a bzučiaky s ich cenami a bojom o kábel..... Určité skupiny obyvatelstva prestanú cestovať (dôchodci) alebo prejdú na verejnú dopravu (chudoba)
Práve jedným z bonusov velkých firiem je, že ťa vozia do práce.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je to zložitejšie.Ak si vypýtam napr za výmenu oleja plus filter pri Oct s PD 50 e.- aj s prácou a robil by som šóru aut doradu,večer mám zarobené k plnej spokojnosti.Ale žiaden rad nestojí.Ani nebol prípad aby niekto prišiel že sa dopočul...a aj jemu by som mohol za toľko.
Proste tu vôbec nejde o to koľko si vypýtate.Veľa vecí si môžete kúpiť hneď a bez čakania ale idete do obchodného centra zabiť pol dňa.Do salónu si popozerať prospekty,dať kávu z automatu a pooblizovať vystavené nové autá.Ak by rozhodovala cena,radšej prídete 5x ku mne za jednu výmenu u nich.Ale...neprídete.Ja si robím svoje motory,a plne som spokojný tak ako je.Ale nahodili ste cenu...nuž aby ste neboli v omyle ako to z cenami je.
Slovensko je veľmi špecifická krajina,tu platí - pýtaj si koľko môžeš.Ničím iným sa slovenský trh neriadi.Pichujem na poliaka lebo je to gazember,ale on my cenu nezdvihol ani počas corony,ba naopak odpúšta prepravné aby mal max odber.Nás tu len vystreliť na mesiac bez spiatočného lístka

Kým som išiel do dôchodku bal na tabuli vonku zoznam prác a medzi nimi zváranie autoplastov rovnacia stolica.
Zváračku plastov aj z materiálom som predal keď som šiel do dôchodku,nezarobila ani na svoju nákupnú cenu,navyše bolo nutné mať aj 50 rôznych druhov materiálu.Využitie...len pri oprave búraného auta.
rovnacia stolica...kedysi milon v korunách,k nej merací rám druhý milion,plány z rozmermy pre rovnacie rámy tiež pálka.Cca 6-8 rokov na nej nebolo auto,a dovtedy to boli iba práce prijaté od iných servisov resp skôr mechanikov ktorý si kúpili búračku.V dávnych časoch sa na poistovňu robilo neustále a až toľko že sa vyplatilo si zriediť vlastnú lakvňu pre sebestačnosť.Dnes ? Nula,nič,ho...o
Stolica sa skúsila predať (pod tisíc e.- !!!) nula,nič ,dnes je už rozrezaná,iba zaberala priestor.
Dnes sa tak raz za mesiac niekto zastaví či ešte zváram plasty.Kým som to robil sa nezastavil nik,len to bolo na tabuli.
Možno o desať rokov sa prídu pýtať aj na stolicu...len všetky o ktorých som vedel sú zošrotené.
Naposledy upravil/-a mhlavaty v 09.05.2021 08:15, upravené celkom 1 krát.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ano Milan to vystihol - "pýtaj si kolko môžeš" neselektuje sa len velkosť mesta alebo dediny, ale ešte aj to komu tú robotu robí. Netýka sa len mechanikov, včera prišiel švagor - dokončili altánok nejakému "mafianovi" s cenou že sa až zablýskalo nad našim domom.
Aby mohol chudobe robiť za náklady tak si inde prirazí.
A ja ako starý komunista to schvalujem - prečo by mali mať chlapci z JT banky rovnaké ceny ako slobodná matka na podpore. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

oco...rozhoduje všetko,ešte aj lokalita ulice.Možno ste si všimli na trhu kam zamieria ľudia...no tam kde ich už stojí veľa.Nie tam kde nestojí nik.Mama kým chodila predávať na trh vždy zdržovala ak mala pre stolom "kecala" či dvoch,vtedy sa pristavil tretí.Niečo tak brutálne deformované vo všetkých formách ako slovensko už na svete snáď ani nie je.A ešte jedna vec na ktorú mi raz upriamil pozornosť priateľ kamenár.Všimni si,nikdy nedostaneš zákazku z vlastnej ulice ! Ešte som do mojej ulice neurobil jediný náhrobok. Ten človek sa ani za mak nemýlil. Robím auto do banskej Štiavnice či Prešova,ale nikdy z vlastnej ulice.
truck123
Príspevky: 297
Dátum registrácie: 07.06.2016 09:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa truck123 »

Co by som dal zato, keby som mal na ulici schopneho mechanika...
uz ked su spomenute ceny, tak neviem ci ok, ale vymena oleja.. filter oil, geometria, kontrola podvozku, vyvazenie kolies 19, ..nova vypustacia sruba.. podlozka.
(olej a filter vlastny, cena 102 eur autorizak, spokojnost vsetko ako ma byt a este pre zaujimavost, ak vyvazim kolesa hoci kde inde v pneuservise a vyskusal som teda dost, stale nejaky problem a furt je na vine nieco ine ako ich vyvazenie.
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

Ja mam na ulici sikovneho mladeho chlapca, ma len zdvihak a vyvazovacku kolies. Za prehodenie pneu sady zima leto berie 15e. Za vymenu spojky s vymenou oleja v manualnej prevodovke si pytal 130e za pracu.

Je pravda, ze na byvalom Mondeu som kvoli diagnostike siel za starsim mechanikom, ktory moje auto uz poznal velmi dobre.
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
SPIDDDY
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 29.10.2009 20:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa SPIDDDY »

Thomasl napísal:spomínam si ako raz prišla sestra s novou Feliciou okolo roku 1997,že bola v Poľsku a vyvrela jej chladiaca zmes -stratila uzáver na nádobke,tesne predtým absolvovala prehliadku v oficiálnom servise v BR a zastrájala sa ,že ich tam sfúkne,pretože ona kapotu neotvorila od prehliadky.Nakoniec prišla so sklopenými ušami,musela zaplatíť novú chladiacu zmes ,víčko a pri jej otázke prečo to neutiahli poriadne jej povedali ,že si to po nich mala skontrolovať.Na jej odpoveď ,že k nim už viackrát nepríde jej odpovedali ,že bez jednej lastovičky určite leto bude.....takže vždy kontrolujte všetko,utiahnutie kolies ,ložísk ,nastavenie rozvodov.....áno aj toto je Slovensko....
Ja som mal tiež podobnú skúsenosť s týmto servisom v BR. Tesne po prehliadke z Feliciou som siel na STK a tam sa ma technik pýtal prečo mam odkruteny vrchnák od nádržky brzdovej kvapaliny.
Odvtedy som si brzdy opravoval sám pred cinzakom.
Jedno co som nezvládol bola výmenena manžiet na poloosiach.
To zas bolo v inom servise... musel som reklamovať lebo som sa na druhré ráno nešiel pohnúť z miesta
...vypadnuty alebo zabudnutý poistny krúžok na homokinetickom kĺbe.
Bez problémov a reptania si zopakovali rozborku
:40bd:

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný