omrznutá/zamrznutá KLIMATIZACIA

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tooomiii
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 24.04.2013 21:36
Zdieľať na Facebook

omrznutá/zamrznutá KLIMATIZACIA

Príspevok od používateľa tooomiii »

Potreboval by som pomôcť/poradiť ... Problém je taký, že pri dlhšej jazde prestane prúdiť vzduch do kabíny, no ventilátor fúka, teda hučí, točí sa ... Keď otvorím kapotu, obe rúry od klimatizácie čo smerujú ku kabíne sú celé omrznuté/zamrznuté ... Náplň bola menená a kompresor bol skúšaný, funguje ... Hľadal som riešenie tohto problému na internete, no bez výsledku ... Už som z toho dosť nešťastný a tiež aj osádka vozidla, lebo jazdíme dlhé trasy ... nestretli ste sa niekto s niečim takým? skúste dať radu na odstránenie tohto problému :48: mám aj nejaké tipy čo by to mohlo byť, no počkám na vaše reakcie :) vám vopred ďakujem
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Bicykel,autobus ? Predpokladám že sa neotvorila klapka na telese kúrenia (klímy)a tak je zima síce produkovaná ale uväznená a ventilátor fúka odnikiaľ nikam,cez zavretú komoru sa nedá
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Ak sú omrzlé trubky , zväčša je málo chladiva v systéme...Na to aby nezamrzol výparník je v ňom teplotný senzor .
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Malý tlak je jednak ostro sledovaný senzorom tlaku,jednak ak ho niet,tak nemá expanzný ventil čo rozprášiť,ak nerozpráši niet odparovania vo výmenníku,niet chladu atd atd
Preto predpokladám ten problém že je radiátor klímy uzavretý,tj neprúdi cezeň teplý vzduch potrebný k odpareniu vstreknutého média,tým sa časť zkvapalneného dostane až za radiátor kde ešte stále splynuje a odoberá teplo z trubky ktorá sa vracia do kompresora.
Ak sa mýlim nech to niekto učeše
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Píše že pri dlhšej jazde prestane prúdiť vzduch....takže kontrolní otázka: zo začiatku klíma klímuje a vzduch fúka a je aj studený? A časom sa znižuje intenzita fúkania až prestane celkom? Ak áno tak potom bude možno problém v tom že sa moc namrazí výparník a že je zlé len to čidlo na ňom...Alebo problém v klapke ?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

No vlady,to je tá správna otázka,celkom ma to zaujalo,len to sú všetko otázky bez odpovedí
Ventilátor ide stále..ale vlastne nefúka..to som sám zvedavý
tooomiii
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 24.04.2013 21:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tooomiii »

keď sadnem do auta a naštartujem, tak klima klímuje, zima ide, teplo ide ... po dlhšej jazde rúry omrznú a ako keby zavrelo klapku do kabíny aby tam nešiel ľad, tak vtedy už vzduch do kabíny nejde, ale počuť ako sa ventilátor krúti, takže ten je v poriadku ... vraveli mi, že to môže byť expanzný ventil alebo filter (sušič) klimatizácie ... a jedná sa o Audi a4 b6 ... kompresor funguje, bol skúšaný a náplň je nová
ntg
Príspevky: 129
Dátum registrácie: 31.12.2010 09:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ntg »

treba vymenit sitko take jemne pred exp ventilom
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Uvažujem či som niekdy videl sitko pred exp.ventilom,a myslím že ani A4 ho nemá
[img]http://img21.imageshack.us/img21/8594/klmaa4.jpg[/img]

Uploaded with ImageShack.us
nenašiel som ho nikde

Sušič aj exp ventil si viem predstaviť akože problémové veci ,len to nejde dokopy s tým čudným fúkaním vzduchu že sa nedostane do kabíny aj keď neustále ide.Teda najprv áno,potom neskôr nie,kde sa ten vháňaný vzduch zastaví ? Niekde predsa musí aj von
ntg
Príspevky: 129
Dátum registrácie: 31.12.2010 09:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ntg »

ani ja som nevedel,len raz sme si nevedeli rady s passat B5fl,a bolo na vine to sitko,dalsi taky pripad superb, neviem presne ako sa to vola na obr asi c 47,passat to ma pod oknom v tej 15cm trubke s ventilom,klima isla chvilocku a potom nic,stoji to 2euro.nemusi to ale byt pricina,ale vymenil by som ho
ntg
Príspevky: 129
Dátum registrácie: 31.12.2010 09:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ntg »

je to exp ventil to sitko.pardon
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ako pozerám tak pozerám (pre istotu) lebo pri expanznom ventile som doteraz nič iné ako O krúžok nenašiel
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

A čo ak je na vine zlý systém samotného riadenia klímy...ak dosiahne požadovanú teplotu a vychladí na nastavenú, malo by vypnúť kompresor...čo ak ho z nejakej príčiny nevypne a teda následne to celé ide furt naplno, až to zamrzne...
tooomiii
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 24.04.2013 21:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tooomiii »

bol vymenený expanzný filter a aj filter klimatizácie a robí to stále
futy
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 19.03.2010 20:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa futy »

Nazdar, podarilo sa odstrániť problém s mrznutím?, podobne to ne-klímuje aj mne, zistil som to na dlhšej jazde. Časť trubiek od kompresora a niektoré asi 20cm od vjazdu do kabíny zmrznuté. Zo spodku auta po odstavení to potom kvapká ako divé. Na krátkych trasách klíma beží a chladí bez problému, no. Vďaka.

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: fzubaty a 67 neregistrovaných