oktavia kombi 2 vs volkswagen touran

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kajcelino
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 03.03.2010 15:53
Zdieľať na Facebook

oktavia kombi 2 vs volkswagen touran

Príspevok od používateľa kajcelino »

zdrawim chlapi chcel by som radu chcem kupit auto anewiem sa rozhodnut Skoda Octavia kombi 2 generacia alebo volkswagen touran obidve auta maju rok vyroby 2006 vykon 103kw.diesel .spotreba je mensia na oktawke len minimalne co vy na to? diky za pomoc
soto19
Príspevky: 657
Dátum registrácie: 23.09.2008 15:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa soto19 »

Touran. Nie je co riesit.
Vyssi posed = lepsi vyhlad = vacsia bezpecnost.
Vypracovanie bude u nemca lepsie ako u O2.
Idealne mat 7 miestny Touran. Ani nevies kolkokrat to vyuzijes.
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

no ja zas neviem či je lepší ten TOURAN :-\

auto kupujeme na jeho využívanie . . ale aj na jeho nasledný další odpredaj . . .s najmenšou stratou

a asi žiadne auto nebude nikdy tak *oblubene na SR *
ako je Dieslova Octavia
kupit dieslovu octaviu . . .je lepšie ako kupit cenne papiere :-)
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

neviem LOCHI...ja som tiez za ten turan...je to VW..a vieme,ako to je na sk s touto "premiovou" znackou..vzdy bude viac, ako ochtafka..ved vies...

a aj vyuzitelnost,bezpecnost a posed,ako pise soto, je predsa len inde..

aj ked ja by som bral ochtafku, a turana by som mal len na rodinne vylety.. lol :40bd:

turan..
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

ked sa spomenie diesel tak ja auto neriešim . . .

ja som len poukazoval na OBLUBENOST
dieslovych octaviek na Slovensku . . .

ale ved je to jedno . . . . kupuje tu istu techniku s tym istym motorom :-)
romko77
Príspevky: 135
Dátum registrácie: 29.05.2008 21:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa romko77 »

Voziť sa v oktávii 2 a v tourane je sakra rozdiel. Ak máš rodinu alebo ju plánuješ tak touran využiješ lepšie a je komfortnejší ako oktávia. Ja by som bral touran.
karko32
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 13.12.2008 20:36
Zdieľať na Facebook

Touran

Príspevok od používateľa karko32 »

Aj mne sa asi viac pozdáva VW ale ......
Touran je veľký prešlap čo sa týka spoľahlivosti. Osobne by som ho zobral aj tak, pretože pokiaľ máš mať štastie alebo smolu, tak ja jedno čo si vyberieš, popáliť sa možeš na obidvoch alebo môžeš byť maximálne spokojný aj s O II alebo VW.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Ja by som zasa poupravil aspoň názov témy, lebo tieto pokecové chu.joviny sa ťažko dostanú do výsledkov vyhľadávania...

edit Moderator - oki upravené . . .a nenadávame si . . .chlapi :-)
cubicomp
Príspevky: 4526
Dátum registrácie: 24.02.2007 22:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cubicomp »

ta to jaky mudry si ty kamo cicmanec, co mi to tu hovoris o pokeci, dam ta dole? :342a:
nuz co uz, dnesna mladez nevie cico ani pisat ani rozmyslat, proste to sa dnes uz nenosi
laura
Príspevky: 1400
Dátum registrácie: 03.03.2005 11:52
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laura »

mal som aj-aj...moj nazor-Touran. Nebudem rozpisovat preco, proste moj subjektivny dojem bol lepsi z VW...
Pilotek
Príspevky: 869
Dátum registrácie: 05.06.2008 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Pilotek »

Touran - kratsi, vyssie sedenie, vyhlad, pohodlnejsie nastupovanie/vystupovanie, sestkvalt, kazdy diesel ma Zuheizer (naftovy prihrev - Webasto - ked funguje auto kuri lepsie ako niektory benzin). Variabilita interieru (tri samostatne sedadla v 2.rade.
Kompaktne rozmery, dobra manevrovatelnost, neprevezies take dlhe predmety ako v Octavii II Combi.
Da sa kupit sedemmiestny (6. a 7. sedadlo skor nudzovka a/alebo pre deti).
POZOR - vela Touranov nema rezervu - len lepiacu sadu a maly kompresor.
Touran moze byt kratsie sprevodovany ako nie-van s tym istym motorom (plati hlavne pre 1.9TDI PD 74-77kW).

Octavia II Combi - este viac dielov dostupnych za prijemne ceny (webshopy), nie vsetky maju 6-kvalt, dlhe auto (napr. pre manzelku skor nevyhoda), masove opozerane auto - je ich vela.

Obe auta si drzia cenu celkom dobre.

Obe auta su co do priestoru pre cestujucich "Golf V Klasse" - cize slusne ale ziadne velke priestory v style Superb alebo Passat B3 - B4.
PatrolGR
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 01.10.2008 18:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PatrolGR »

a kde je, sakra, mp3turbo, aby ti pripomenul, ze 103 kW motor diesel od VW je poruchovy 2.0TDI? :) ale k veci, fakt su kazove, je tu k tomu dost tem, kde je o nom pisane, vyhladaj si to. ja by som radsej isiel do 1.9 TDI, je to spolahlivost sama o sebe, vykon je postacujuci, neviem kde by si sa nahanal.
a porovnanie ci octavia combi alebo touran, tak nie je nic lahsie, ako prist do bazaru, kde maju obidve tieto auta a vyskusat si ich, co ti bude viac vyhovovat. vseobecne octavia nebude taka pohodlna, ale zase lacnejsie diely.
kajcelino
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 03.03.2010 15:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kajcelino »

cubicomp napísal:ta to jaky mudry si ty kamo cicmanec, co mi to tu hovoris o pokeci, dam ta dole? :342a:
nuz co uz, dnesna mladez nevie cico ani pisat ani rozmyslat, proste to sa dnes uz nenosi
diky kamo ja si myslim ,ze je vsetko v poriadku na nazve temy
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

Sesterkin muž má tourana služobáka. Nemohol ísť s ním mimo slovensko na dovolenku, tak si požičal od známeho octafku II kombi. Prišli z dovolenky a nadával, že tak chujovo sa mu už dlho nešlo jak na octafke II. Jednoducho si zvykol na tourana, a nevie si ho vynachváliť, variabilita priestoru a hlavne tam človek natrepe viac ako do Octi II combi.

Takže z priameho porovnania pár tisíc km, jednoznačne touran .-)

Ak 2,0 tak asi skôr 2007 ročník :-( a treba sa pripraviť, že to žerie olej ako staré škodovky. Ale aj napriek tomu je max. spokojný, jediný problém bol zo začiatku, že sa nevedel nejako stotožniť, že je normálne dolievať olej jak besný zo začiatku to bol brutus, skoro liter na 2000 km, ale teraz sa to ustálilo na niečo cez liter na 15 tisíc km, ale ho nejako nešetrí, služobné čo k tomu dodať :-) ešte jeho prvý diesel odkedy jazdí !!!
Naposledy upravil/-a Kujon78 v 05.03.2010 08:48, upravené celkom 1 krát.
kajcelino
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 03.03.2010 15:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kajcelino »

PatrolGR napísal:a kde je, sakra, mp3turbo, aby ti pripomenul, ze 103 kW motor diesel od VW je poruchovy 2.0TDI? :) ale k veci, fakt su kazove, je tu k tomu dost tem, kde je o nom pisane, vyhladaj si to. ja by som radsej isiel do 1.9 TDI, je to spolahlivost sama o sebe, vykon je postacujuci, neviem kde by si sa nahanal.
a porovnanie ci octavia combi alebo touran, tak nie je nic lahsie, ako prist do bazaru, kde maju obidve tieto auta a vyskusat si ich, co ti bude viac vyhovovat. vseobecne octavia nebude taka pohodlna, ale zase lacnejsie diely.
no Patrol ja som sa vozil v obidvoch touran je gut ale tie diely su kapanek drahsie ked si porovnas len rozvody a cena je tam o necelych 100E vecsia.

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 66 neregistrovaných