ohen z vyfuku

Aké sú vaše skúsenosti s tuningom? Aké vozidlá tunovať, rady a odporúčania...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

qwertzuiop
Príspevky: 311
Dátum registrácie: 02.06.2009 21:55
Zdieľať na Facebook

ohen z vyfuku

Príspevok od používateľa qwertzuiop »

ahojte, chcel by som sa spytat kedy ide z vyfuku ohen? tym nemyslim ked ma niekto domontovany vstrekovac benzinu do vyfuku ale pri jazde ako sa to da docielit? pripadne aky to ma vplyv na vyfukove ustrojenstvo, dakujem
Francek65
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Francek65 »

Strielanie do vyfuku vznika vtedy ked mas plny plyn a hned uberies. Zmes ktora je vo valcoch nestihne vybuchnut a vyjde vyfukovym ventilom do vyfukoveho potrubia, ktore je horuce a tam to vybuchne. Z toho by mal podla mna vzniknut aj ohej z vyfuku.
EssoSk
Príspevky: 435
Dátum registrácie: 15.08.2008 19:39
Zdieľať na Facebook

-

Príspevok od používateľa EssoSk »

Francek65: Teoreticky hej.. prakticky nieje možné ....

Na sériovom aute to nedosiahneš :)
girman
Príspevky: 399
Dátum registrácie: 24.12.2007 10:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa girman »

Francek65 napísal:Strielanie do vyfuku vznika vtedy ked mas plny plyn a hned uberies. Zmes ktora je vo valcoch nestihne vybuchnut a vyjde vyfukovym ventilom do vyfukoveho potrubia, ktore je horuce a tam to vybuchne. Z toho by mal podla mna vzniknut aj ohej z vyfuku.

presne tak ako bolo pisane len musis mat otvoreny vyfukovy system. Cize vybrat katalizator, stred. tlmic, aj koncovy....koncovy môze byt aj sportovy . Najlepsie by to bolo keby to bola len rovna trubka od zvodov. Tak sa to da docielit
alpiners2
Príspevky: 577
Dátum registrácie: 02.10.2006 22:19
Bydlisko: Rimavská Sobota
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alpiners2 »

holá rúra a zmeniť predzápaly v určitom režime. len neviem k čomu ti to je
Patricius9
Príspevky: 79
Dátum registrácie: 04.11.2009 21:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Patricius9 »

niekto pozeral WRC :D inak sa to nedá povedať :D ... na bežnom aute a dokonca neuveríš ani na vytuzenom aute to nedokážeš ani keby si sa poskladal do kocky
autickar21
Príspevky: 1596
Dátum registrácie: 12.05.2008 18:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autickar21 »

Staci mat plno priechodzi vyfukovy system. A potom to dosiahnes na dost autach. Osobne som to zazil na lade 1500 a opel kadet gsi. Nebol to sice ohen, ale vo vyfuku sa zasvietilo.
qwertzuiop
Príspevky: 311
Dátum registrácie: 02.06.2009 21:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa qwertzuiop »

alpiners: len ma to zaujimalo ci je to na beznom aute mozne

patricius: na wrc maju ako som spominal vyssie pridane vstrekovanie benzinu do vyfukoveho potrubia aby malo turbo brat z coho energiu aj v nizkych otackach
SlickVic
Príspevky: 702
Dátum registrácie: 08.09.2009 11:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa SlickVic »

to co vidis na WRC specialoch je sposobene systemom ALS.
ALS=Anti-Lag System
Tento system je pouzivany pri turbo motoroch na odstranenie turbo diery.

Velmi polopate vysvetlene - ked uberies plyn, tak riadiaca jednotka vstrekne urcite male mnozstvo paliva do valca ktory je po faze explozie a tym sa zvysi tlak vo vyfukovej faze(vstreknute palivo sa vznieti teplom), teda zvysi sa tlak vyfuku ako takeho, ktory ide cez vyfukove ventily do vyfukoveho potrubia a tym drzi turbo stale v otackach aby pri opatovnom pridani plynu bol k dipozicii okamzity zaber turba. novsie systemy uz pouzivaju aj bypass, teda prepojenie sania z vyfukom/turbom, ktore su tymto sposobom krmene vzduchom pre preciznejsie ovladanie efetku ALS. atd, atd.

tak sa nam potom pochval s vysledkom, ak sa ti to podari urobit pri seriovom aute. to myslim uprimne, nie ironicky.
powerdusan
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 03.12.2006 20:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa powerdusan »

ked je poriadny voz tak to aj ujde :D

http://www.youtube.com/watch?v=aVZ_CndNuDQ
MARTIN.MAC
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 30.09.2007 16:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MARTIN.MAC »

Takze dosiahnut sa to da ale treba ti urobit do vyfuku zavit na sviecku a zapojit tam indukcnu cievku,a sviecku umiestnit cca.10cm pred koncom vyfuku potom cerpadielkom z nejakej nadrzky priviest benzin a urobit tenucku trysku pri sviecke aby,musi rozprasovat tento system som vymyslel a isiel sice pri sksuani sme mali u seba aj hasiaci pristroj a do nadrzky sme dali max poldeci benzinu skoda ze som nenasiel fotky ale na rapidke to vyzeralo super ,len ten hasiaci vzdy u seba okolo 3000rpm to vyzeralo super modrasty ohen z vyfuku.
roman66666
Príspevky: 548
Dátum registrácie: 26.11.2008 20:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa roman66666 »

powerdusan napísal:ked je poriadny voz tak to aj ujde :D

http://www.youtube.com/watch?v=aVZ_CndNuDQ
alebo takto:
http://www.youtube.com/watch?v=Kaq-CunV ... re=related
lol lol
trambus1
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 09.02.2010 12:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trambus1 »

Neviem ako to funguje pri novších motoroch čiže myslím tým striekačka a elektrické palivové čerpadlo...ale pri starých karbec+pumpa to nie je žiadny problém stačí si to kúpiť komplet celé na ebay stojí to okolo 60usd+poštovné namontovať a valí ohen z výfuku kolko budeš chcieť. vid videá ktoré boli zaslané...

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/DUAL-EXH ... ccessories

tuná dokonca nepíšu konkrétne na aký tip sa to dá použiť takže myslím že už to májú zmáknuté aj zo striekačkami...
polep
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 27.04.2016 14:08
Zdieľať na Facebook

palenie do vyfuku

Príspevok od používateľa polep »

ze seriove auto nemoze palit do vyfuku zo seriovym vyfukom ? si robite asi myslim ze srandu :D sami odbornik ...ak otom neviete tak napriklad focus st 5 valec buble ...samozrejme ze ma komplet seriovy vyfuk takze nebudu plamene ale proste buble pri poriadnej akceleracii proste sem tam pekne streli do vyfuku na mieste vytacany motor tak isto pali do vyfuku ako nenormalne ...a ze to nieje mozne ? to si len vy myslite ide oto ze vo vyfukovom systeme je rezonator za zvodmi alebo turbom ktory vyvolava jak strielania do vyfuku presne to viem ale dopocul som sa ze takto to robia automobilky do seriovych aut tak aby bolo pocut bublanie ci strielanie samozrejme ze nie plamene nato by trebalo vybrat katalyzator ...tak ako focus st rs audi rs3 a45 amg polo wrc atd atd bublaju ci palia a pritom je to len upraveny vyfuk ziadne zasahy do motora ...
polep
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 27.04.2016 14:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa polep »

mal som bmw e30 318i M10 105k ktora kde bol komplet vykuchany vyfuk ..si predstav ze pri zohriati vyfuku uz strielalo plamene z vyfuku ..tak isto na maxime 3.0 V6 200k kde bol upraveny vyfuk stym ze nemal kat ani rezonator ale zadny tlmic ano aj to sportovy tak isto palivo z vyfuku plamene a palilo do ako zo zbrane ludia sa stazovali co uz ...a nebola absolutna ziadna uprava okrem vyfuku tak isto aj focus st ci rs s upravenym vyfukom pali krasne plamene ...tak isto som to mal aj na 1.8t nepalilo a nepalilo kym som poriadne nezahrial vyfuk potom uz strielalo jedna radost aj plamene ...takze tieto bublania robia vyfukove systemi niejaky rezonator ktory pri spetnych tlakoch bublaju praskaju alebo strielaju ...samozrejme ze uz spaleny benzin co uz priamo vo vyfuku alebo v priestore valcov a samozrejme ze aj kompresny tlak ako som pisal ...bezne tu chodia auta ako francuzke hnoje vykuchane vyfuky a pri nechaj rychlosti padajuc dole otacky bubla ci striela nie plamene ale striela ..audi RS5 vyuziva ten system ze kvapne palivo do zohriateho vyfuku pri kazdom prehadzovani nahor ..a si zober ze ani raz nestrelil vyfuk alebo sa nerozpadol ani pri jednom stych vyfukov ked ma nerez alebo poriadnu hrubsiu nezhrdzavenu ocel nema preco prasknut :D ...stane sa ti to len vtedy ked mas prekazku vo vyfuku ako som mal cest vidiet ze si nechal pan autickar seriovy tlmic ktory sa otvoril ako konzerva ..
Zaver: vykuchany vyfuk alebo pekne sportovy na mieru bez obmedzenia alebo zabran nema ziadne zabrany nato aby pri maximalnyh otackach nespamene palivo explodovalo ci popripadne vyslahne z vyfuku plamen a nic sa nestane
pri seriovych autach a45amg rs3 focus rs mk3 atd bublanie robi kompresny tlak stym ze za zvodmi je rezonator ktory vytvara bublanie to iste ma aj seriovy focus st mk2 ci rs mk2 5 valec vykuchany vyfuk -silne bublanie praskanie strielanie a aj plamene ...takze ziadne chyby motora to nesu ..lenze toto sa bezne nevidi lebo vykuchany vyfuk nema viacmenej nik z dovodu STK EM ;)

Návrat na "Tuning vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných